Vaki İsminin Anlamı

vaki-isminin-anlami-80656

Vaki İsminin Anlamı Nedir?

Çocuk sahibi olacaklarını öğrenen anne ve babalar daha bebeklerinin cinsiyetini öğrenmeden çocuklarına hangi ismi koyacakları düşünür ve heyecanlanır. Konulacak bu isimler için araştırmalar yapılır, Kur’an’da geçip geçmediğine ya da caiz olup olmadığına bakılır. Çocuklara isim koyarken anlamı da oldukça önemlidir. Vaki isminin anlamı nedir? Ve Vaki ismine dair merak edilenleri inceleyelim.

Vaki isminin pek çok anlamı vardır. Vaki ismi; olan, süregelen, düşen, rastlayan ve geçmiş olan anlamlarına gelir.  

Vaki ismi Kur’an’da yer almamaktadır. Çocuklara isim konulacağı zaman tek bir yerden anlamına bakılmamalıdır. Farklı yerlerde isme dair başka anlamlar yer alabilir. Vaki ismi Arapça ve Farsça kökenli olup,  Vaki isminin TDK’deki anlamı ise; olan, olmuş ve vakit olarak yer alır.

Vaki ismi Türkiye’de yaklaşık olarak 19 erkek bebeğe konulmuştur. Erkek bebeklere konulan isimler arasında Vaki ismi Türkiye’de 9053. sıradadır. Vaki isminin erkek bebeklere konulma sayısı ise bir yıl içerisinde hiç artış göstermemiştir.

Bebeklere konulan her ismin bir anlamı ve bu isimlerin kişilik analizi bulunur. Vaki isminin kişilik analizi ise; merhametli yapıları vardır. Sezgileri çok güçlü olup hissettikleri çoğu şey gerçekleşir. Çok şanslı olurlar. İş hayatlarında başarılı olmak onlar için çok önemlidir. İkili ilişkilerinde çok ilgili ve sadık olurlar. Karşı taraftan da bunu beklerler. Çok duygusallardır ve duygularını gizlemeyi beceremezler.  

Vaki isminin kader sayısı 5’tir. Kader sayısının 5 olmasının anlamı ise; çekici ve alımlı insanları temsil eder. Sabit fikirli değillerdir, yeniliğe açık olurlar. İnsanların gönüllerini kolay bir şekilde kazanırlar. Bazen çok sessiz ve durgun bazen de çok eğlenceli ve konuşkan olabilirler. Vaki isminin rengi turuncudur.  

Vaki isminin olumlu yönleri; arkadaş canlısı ve sıcakkanlı olurlar. Özgürlüğüne düşkün kişilerdir. dışadönük ve hareketli olurlar. İyimser, yeniliğe açık, hoşgörülü ve sosyal kişilikleri vardır. Macera severler ve küçük şeylerle bile mutlu olmayı bilirler.

Vaki isminin olumsuz yönleri ise; vazgeçmeleri gereken zamanı bilemezler ve biraz inatçı yapıları vardır. Duygularını yoğun yaşarlar ve kolayca incinebilirler. Kuşkucu ve sorgulayıcı yapıları vardır.

Vaki ismine sahip olanların genel olarak fiziksel özelliği ise; gür ve koyu renkli saçlar, büyük ve yuvarlak yapılı gözler, uzun boya sahip olan kişilerdir.

Vaki isminin numerolojisi ise; V: yirmi yedi, A: bir, K: on dört, İ: on iki şeklindendir. Bu sayıların toplamı ise 54 yapar.  

Her ismin kişilik analizi yapılabildiği gibi harf analizi de yapılmaktadır. Bunun sebebi her harfin bir gezegenle bağlantısı olduğu ve bu gezegenlerin kişinin karakter özelliğinde etkisi olmasıdır.  Vaki isminin harf analizi; V: içedönük, A: atılgan, K: başarılı olma, İ: hassas ve duygusal kişilik şeklinde yapılabilir. 

Bebeklere isim konulurken konulacak isme yakın ve benzer nitelikte isimler de araştırılmaktadır. Bunu özellikle kardeşlerde görmemiz mümkündür. Vaki ismine benzer isimler erkek bebekler için; Vakkas, Vakıf, Vakur, Baki, Saki ve Vakar isimleri bulunur. Kız bebekler için ise; Vakıa ve Vildan isimleri bulunur.

İsim konulacağı zaman anlamına, kişilik ve harf analizine dikkat edildiği gibi bu ismin konulmasının caiz olup olmadığına da bakmak gerekmektedir.  Vaki ismi caiz mi? Sorusuna Vaki isminin erkek bebeklere konulmasında herhangi bir sakınca olmadığını söyleyebiliriz.

Bebeklere isim konulmadan önce o isme sahip ünlüler de dikkat çeker. Vaki ismine sahip olan ünlüler yer almaz. Dizilerde ya da filmlerde de Vaki isminde bir karakter yer almaz.

Vaki isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – L.Vuku Bulan, Olan, Düşen, Olagelen, Rastlayan. 2. Geçen, Geçmiş Olan.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Farsça/Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Vaki ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Vaki ismini kullanan 19 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Vaki ismini kullanan 4 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Vaki ismini kullanan 1 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Vaki ismini kullanan 1 kişi bulunmaktadır.

Vaki isminin Türkiye sıralaması

Vaki en çok kullanılan 9053. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 4600. isimdir.

Vaki isminin Harf Analizi

Kişiye Vaki ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

V : Kendi içine dönük, umursamaz birini çağrıştırır, v harfinin çok bir etkisi yoktur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

K : Başarılı, unvan sahibi çağrışımda bulundurtur,en az bir tane bulundurması çok iyidir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

Vaki İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Vaki ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Vaki isminin anlamını gözden geçirin!

Vaki İsminin Numerolojisi

Vaki isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

V: yirmi yedi
A: bir
K: on dört
İ: on iki
TOPLAM: 54

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap