Uzun Saç Hangi Erkeklere Daha Fazla Yakışır

Yine aynı şekilde uzun saç erkeklerde yüz tipine göre de değerlendirilir. Küçük veya normal sayılmayacak büyüklükte bir yüz tipine sahipseniz uzun saç sizin içinde uygun bir saç modeli olmayacaktır.

Uzun Saçın Yakıştığı Erkeklerin Dış Özellikleri

Daha önce de uzun saç istediğiniz oldu mu? Düşünmüş ancak buna bir türlü cesaret edememiş olabilirsiniz. Eğer sizde endişeliyseniz bu konu hakkında yazımızı okumaya devam etmelisiniz!Uzun saç hangi erkeklere daha fazla yakışır sorusuna yanıt vermeye başladık.

Uzun saçın her erkeğe yakışmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Peki uzun saç size yakışacak mı? Neyse ki uzun saçın size yakışıp yakışmayacağını anlamanın daha kolay bir yolu bulunmakta.

Fiziksel özellikleriniz uzun saçın size uygun olup olmadığına yardımcı olacaktır. Gelin size uzun saç yakışır mı yakışmaz mı bu soruya netlik kazandıralım.

Boyunuz Kısa mı Uzun Mu ?

Eğer saç uzatmak istiyorsanız ilk dikkat etmeniz gereken başlıklardan birisi de boyunuzdur. Uzun saç kısa boylu erkeklere yakışmaz. Boyunuz kısa fakat saçınızı uzatmak istiyorsanız size kötü bir haberimiz var; olduğunuzdan daha da kısa görünmenize neden olabilir. Uzun saç, uzun boylu erkeklere daha fazla yakışacaktır.

Alın Genişliğiniz Ne Durumda?

Alın genişliği ve açıklığı uzun saçın yakışıp yakışmayacağını belirlemek için en önemli başlıklardan birisidir. Alınınız geniş ve açık ise uzun saç sizin için doğru bir saç modeli olmayacaktır. Saçınızda uzadıkça alnınız daha geniş ve daha açık görünmeye başlayacaktır.

Yüz Şekli ve Boyun Uzunluğu

Boyunuz uzun ve normal sayılacak bir alın genişliğine sahipseniz peki ya yüz tipiniz ve boyun uzunluğunuz da saçın sizde güzel durabileceğini söylüyor mu ?

Boyun Deyip Geçmeyin!

Uzun saç, uzun boyunlu erkeklere daha fazla yakışırken kısa boyuna sahip erkeklerde boyunun daha da kısa sebep olabileceğinden dolayı çok önerilmez.

Erkeklerde Uzun Saç Hangi Yüz Tipine Yakışır?

Yine aynı şekilde uzun saç erkeklerde yüz tipine göre de değerlendirilir. Küçük veya normal sayılmayacak büyüklükte bir yüz tipine sahipseniz uzun saç sizin içinde uygun bir saç modeli olmayacaktır. Yüzünüz küçük ise daha küçük, büyük ise daha büyük gözükmesine neden olacaktır.

Bunun ile birlikte uzun ya da yuvarlak yüz tipine sahip erkeklere de uzun saç yakışmayacaktır. Uzun bir çene ve yüze sahipseniz yüzünüzü ve çenenizi olduğundan daha uzun gösterecektir. Yuvarlak yüzlü bir erkeğin yüzünü de çok küçük gösterebileceği gibi kilolu da gösterecektir.

Uzun Saç Hangi Erkeklere Yakışır?

Uzun saç hakkında söylemiş olduğumuzun üzerine özet geçecek olursak; uzun saç her erkeğe yakışmaz. Uzun saçın size yakışıp yakışmayacağını yazımızı okuduktan sonra ayna karşısına geçerek tahmin edebilirsiniz.

Fakat yine de saçımı uzatacağım diyorsanız ve ancak hala size yakışıp yakışmayacağını düşünüyorsanız profesyonel bir erkek kuaförüne giderek yardım alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap