Uzaklara Dalmak ile İlgili Sözler

Uzaklara Dalmak ile İlgili Sözler Derin düşünceler içerisine girdiğimiz zamanlarda hayallere dalıp gideriz.  Aklımızdan neler geçtiği bilinmeksizin uzaklara bakarız. O esnada aklımızdan ya da kalbimizden neler geçirdiğimizi kim bilebilir? Uzaklara dalan kişilerin anlatmak istediği, aklından geçirdiği ne hikayelere sahiptir. İnsanların uzaklara dalmasına sebep olan bu hikayeler kimi zaman kederli kimi zamanda neşeli hikayeler olabilir. İçimiz keder ve üzüntüyle dolduğu zamanlarda uzaklara daldığımızda yaşadığımız olaylar birer film şeridi misali gözümüzün önünden geçer.  Neşeli ve mutlu olduğumuz zamanlarda ise uzaklara dalıyorsak genellikle yaşadığımız mutlu anlar gözümüzün önüne gelir. Böyle anlarda derin düşüncelere dalarak zamanı ve mekanı unutur gideriz. Uzaklara dalmak insana şairane bir hava katar. Yaşanan anın etkisiyle kalpten gelen güzel bir şiir gelir akıllara. Güzel sözler dökülür yürekten dillere.

Şiir okurken, müzik dinlerken geçmişe dönerek iç dünyamıza çekilerek uzaklara dalıp düşünürüz. Yaşadığımız onca şeyi uzaklarda arar geçmişi düşünür dururuz. Kitap okurken geleceğe gider geleceğimiz hakkında hayaller kurarız.  Uzaklara dalınca hayatımız boyunca yaşadıklarımızı düşünür iç dünyamıza döneriz. Şüphesiz Uzaklara dalmak ile ilgili sözler okuduğumuzda etkilenip kendi hayatlarımızdan parçalar bulunuruz.

Uzaklara Dalmak ile İlgili Sözler
Uzaklara Dalmak ile İlgili Sözler

Uzaklara Dalmak ile İlgili Sözler

  • Manşet: Gözleri uzaklara dalan birinin yakınlarda olmayan bir hikâyesi vardır.
  • Başını alıp gidemediğin yerlere dalıp gidersin.
  • Gözleri uzaklara dalan birinin yakınlarda olmayan bir hikâyesi vardır.
  • Bazen kalkıp gidemediğiniz yere dalıp gidersiniz.                                                                                         
  • Bir otobüsün arkasından bakara dalan birisi kendini otobüsün içinde bulur.
  • Uzaklara hapsolmuş duygularınız varsa, çok sık uzaklara dalar gidersiniz.
  • Ne kadar zaman geçerse geçsin Bazen yine dalıp dalıp gidiyorum gittiğin yollara, günlere.
  • İyi ki geçiyorsun zaman. Ya acının en derinime işlediği bir anda donsaydın. Mevlana
  • Sen ateş ol ben külün olayım, sen gece ol ben senin gecene güneş olayım. Ne olur seni çok özledim gel kurbanım olayım.

Her gün batımında gözlerim dalar gider uzaklara, seni özlerim senli günlerime dalar günümü akşam ederim.

Bir şarkı çalıyor sesi kısık radyomda, hayalin geliyor gözlerime, senin hayalin ile dalıp gidiyorum kendimden çok uzaklara.

Dalıp giden birinin anlatamadığı bir yaşanmışı vardır. Çünkü dalıp gitmek hiçbir zaman tek başına olmaz.

Sevdan bir kor alev gibi yüreğimi yakıyor, kalabalık veya yalnızlık hiç fark etmiyor, aklıma sen geldiğin zaman gözlerim hemen dalıyor.

Bir şarkı çalıyor sesi kısık radyomda, hayalin geliyor gözlerime, senin hayalin ile dalıp gidiyorum kendimden çok uzaklara.

Yine seni hatırladım her zaman yaptığım gibi gün batımında, gözlerim uzaklara daldı. Kalbim kalbini, gözlerimde o güzel gözlerini aradı.

Seni özlediğim zaman gözlerim uzaklara, çok uzaklara baktı seni aradı ama yine uzaklardan boş döndü. Seni özledim bir tanem.

Küskünlüğüm hayata değil, içindeki beş para etmez insanlara. Bıkkınlığım ise, onların yüzüne bakmak zorunda kalmam aslında. Yılmaz Erdoğan

Toprakta sen, suda sen, çiçekte sen, esen rüzgarda sen, dalıp gittiğim yerlerde sen. Hayatım hep sen oldun bir tanem seni çok özledim.

Neden durup durup uzaklara dalıyorum bilir misin sevdiğim? Seni özlüyorum, seninle geçirdiğimiz güzel günleri anımsayıp yine seni özlüyorum.

Bazen dalıp gidiyorum çok uzaklarda ve hiç gelmek istemiyorum daldığım o yerlerden. Çünkü oralarda hep sen oluyorsun, senli günlerim oluyor.

Hayallerimde sen, umutlarımda sen, günümde sen, gecemde sen, uzaklara dalan gözlerimde sen. Beni görmek istersen eğer gözlerinin daldığı yerdeyim.

Özlemin yakıp kavuruyor bağrımı ama üşüyorum, sessiz gecelerde senin hayalin ile yaşıyorum, senin olduğun diyarlara dalıp gidiyorum uzaklara.

Dalgınım; dalıp dalıp gidiyorum bu ara, neyi nereye koyduğumu unutuyorum. Dargınım kırıla döküle gidiyorum bu ara. İnsanlar o kadar acımasız ki! Kimi nereye koyduysam bulamıyorum. Cemal Süreya

Gözyaşlarım sessiz çığlıklarım oluyor, çığlığım yükseliyor gökyüzüne ama kimse duymuyor, sonra gözümün önüne sen geliyorsun alıp beni götürüyorsun kendimden, gecemden her şeyden.

Bazen öyle dalıp dalıp gideriz uçsuz bucaksız boşluklara ve İçimizdeki boşluğu doldurmaya çalışırız. Daldıkça derinleşen o korkunç karanlıkta, yüzümüzde eski bir gülümseme, içimizde çektikçe derinleşen eskimeyen bir kederle. Bedirhan Gökçe

Senden uzakta geçmiyor günlerim, bir sevda türküsüdür hep dilimdeki, bir sen varsın hep kalbimde, aklımda, bazen dalıp dalıp gidiyorum uzaklara, senin olduğun diyarlara. Sonra seni çok özlüyorum.

Dalıp dalıp gidiyorum ben. Bulmuş gibi düşlüyorum ben. Özlüyorum ben. Bir sel gibi bir yer gibi alıp gitti zaman seni, akan yaşlar ırmak oldu beni benden alıp boğdu. Nerde baktığım gözler, nerde tuttuğum eller, gönlüm sararıp soldu, sevgin bir masal oldu. Dalıp dalıp ağlıyorum ben, görmüş gibi koşuyorum ben. Seviyorum ben. Turgay Merih

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap