Üvercinka İsminin Anlamı

uvercinka-isminin-anlami-16549

Üvercinka İsminin Anlamı

Anne baba telaşı olma zamanlarının içine giren her çiftin yaptığı ilk araştırmalardan birisi olan çocuklarına verecekleri ismi araştırmak aileler için bir hayli önemli bir hal almış durumda. Çocuklarına verecekleri ismin anlamını ve nelere hitap ettiğini öğrenmek isteyen aileler bu konuda çok fazla araştırma yapmaya başlıyorlar. Bu yazımızda Üvercinka isminin anlamı nedir? Sorusunu yanıtlayacağız.

Öncelikli olarak Üvercinka isminin anlamına geçmeden önce bu ismin yani Üvercinka isminin TDK’deki anlamı hakkında bir şey söylemek gerekirse, sözlük içerisinde böyle bir anlam bulunmamaktadır. Çünkü Üvercinka ismi Türk kökenli bir sözcük değildir, türetilmiş bir edebi isimdir. Güvercin kanadı anlamına gelmektedir edebiyattaki yeri ile ancak isim anlamı olarak da bir anlamı bulunmakta bu ise; dileyen, isteyen anlamıdır. Anlamı bakımından tek anlamı olan bu ismin yani Üvercinka isminin harf analizi ise şu şekildedir;

Ü harfi: Hayatta karşısına çıkan engeller ile mücadele eden anlamına gelmektedir. Bu harfin olmaması daha iyi olarak yorumlanır. V harfi: Genel anlamı itibari ile kendi içerisine dönük dışarı ile bağı çok olmayan, umursamaz bir tavır takınan biri anlamlarını çağrıştırır. Bu harfin olup ya da olmaması pek bir etki yaratmamaktadır. E harfi: Bu harf ise hayatta karşılaşılan sıkıntılar ile mücadele etmeyi ve bunun için gücü olmayı çağrıştırır. Bu harften soyadınızda dahi olsa en az bir tane olması iyi olarak yorumlanır ve olması gerek olarak görülür. R harfi: Tereddütlü ve sürekli kuşku içerisinde olan birini çağrıştırır. Bu harfin olmaması daha iyi olarak yorumlanır. C harfi: Konuşma ve yazma gibi yetenekleri gelişmiş olan insanları çağrıştırır. Bu harfin olması da genellikle iyi olarak yorumlanır. İ harfi: Hassas ve kırılgan bir yapı halini çağrıştırır. Bu harf olmasa da olur bir harf olarak yorumlanır. N harfi: Ferasetli ve sağduyulu bir özellikte olduğu anlamına gelir. Bu harfin olması iyi olarak yorumlanır. K harfi: Başarı ve unvan sahibi anlamlarını çağrıştırır. Bu harften en az bir tane bulunması çok iyi olarak yorumlanır. A harfi: Bir iş yapmak ya da başarmak için atılgan ve enerjik olduğu anlamlarına gelmektedir. Bu harften iki taneye kadar olması iyi ancak iki taneden fazla olması halinde kötü olarak yorumlanır.

Harf analizi bu şekilde olan Üvercinka isminin kişilik analizi ise şu şekildedir; bu isme sahip insanlar merhametli ve iyilik yapmayı çok seven yapıda insanlar olurlar. Kendi çıkarlarından çok çevresindeki insanların iyiliğini ve çıkarlarını düşünürler. İnsanlara yardımcı olmayı çok severler. Bu tip insanların bu özelliklerinden dolayı çok fazla dostları olur. Kendileri için yapacakları en iyi şey etrafındaki insanları mutlu etmektir. Bu tip insanlar herkese şefkat gösterir ve kol kanat gererler. Korkuları ile yüzleşmiş kişilikler olurlar ve hayata daha farklı bakabilirler. Detayları severler ve romantizmden hoşlanırlar. Özel hayatlarında ise sadıktırlar. İyi birer anne ya da baba adayı olur bu kimseler.

Üvercinka ismine sahip ünlüler araştırmamızda ise bu isme sahip her hangi bir ünlü isim bulamadık. Üvercinka ismi caiz mi sorusu belki de en çok merak edilen konulardan bir tanesi. Bunun sebebi ise İslam dinine göre konulması caiz olan ve olmayan isimler listesi bulunmaktadır. Üvercinka ismi ise caiz olmayan yani sakıncalı olmayan isim listesindedir. Ancak sizler yine de bu ismi kullanmadan anlamını araştırınız. Üvercinka ismine benzer isimler araştırmamızda ise ne yazık ki benzer bir isim bulunamamıştır. Bunun sebebi bu ismin türetilmiş bir isim olmasındandır.

Üvercinka isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Dileyen,İsteyen

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Üvercinka ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Üvercinka ismini kullanan bulunmamaktadır.
İstanbul’da Üvercinka ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Üvercinka ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Üvercinka ismini kullanan bulunmamaktadır.

Üvercinka isminin Türkiye sıralaması

Üvercinka en çok kullanılan 13526. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 5155. isimdir.

Üvercinka isminin Harf Analizi

Kişiye Üvercinka ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

Ü : Engellerle mücadele eden anlamını çağrıştır ,olmaması iyidir.

V : Kendi içine dönük, umursamaz birini çağrıştırır, v harfinin çok bir etkisi yoktur.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

C : Konuşma ve yazma yetenekleri olan çağrıştırır.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

K : Başarılı, unvan sahibi çağrışımda bulundurtur,en az bir tane bulundurması çok iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Üvercinka İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Üvercinka ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Üvercinka isminin anlamını gözden geçirin!

Üvercinka İsminin Numerolojisi

Üvercinka isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

Ü: yirmi altı
V: yirmi yedi
E: altı
R: yirmi bir
C: üç
İ: on iki
N: on yedi
K: on dört
A: bir
TOPLAM: 127

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap