Ütünün Yapışması Nasıl Engellenir?

utunun-yapismasi-nasil-engellenir-79942

Kıyafetlerin  ütülenmesi hem Kıyafetlerde görüntü kirliliğine sebep olan bozuklukların giderilebilmesi için alınan kıyafetler de bulunan mikropların öldürülmes..

Kıyafetlerin  ütülenmesi hem Kıyafetlerde görüntü kirliliğine sebep olan bozuklukların giderilebilmesi için alınan kıyafetler de bulunan mikropların öldürülmesi için oldukça önemlidir. Eski dönemlerde kullanılan ütülerde genelde ısıtma işlemi ütülerin hazneleri ne kör eklenmesi sayesinde mümkün olabilirken günümüzde teknolojinin gelişmesiyle beraber artık farklı kumaş türlerine göre farklı şekillerde ayarlanabilir kötüler hazırla da biliyor.

Harici buhar haznesi bulunan ve çok farklı maddelerden üretilmiş olan elektrikli ve buharlı ütüler ciddi anlamda insanların işlerini kolaylaştıran biliyorlar.

Ütülerde kullanılan teknoloji değişiklik gösterse de kıyafete yapışma problemi geçmişten günümüze kadar yaşanan en büyük sorunların başında gelmektedir. Günümüzde kullanılan kötü modeli artık pek fazla hastan masada yapışma problemi ortaya çıktığı zaman belli başlı noktalara dikkat edilmesi gerekir.

Ütünün yapışması nasıl engellenir?

Ütünün kıyafet yapışmasının engelleme bilmesi için öncelikle kıyafete uygun ve programını sıcaklık değeri belirlenmeli. Ütü modellerinin üzerinde herhangi bir kumaşın kullanılmasına gereken ödemeler bulunmuyordu kademelere göre kumaşın türünü belirleyerek seçim yaparak mı yapmaya başladınız. Bütün modelinin üzerinde belirtilmemiş olsa dahi değerler kullanım kılavuzunda yer alacaktır buradan bakarak rahatlıkla bu işlemi gerçekleştirebilirsin.

Ütüleme esnasında öpüşme probleminin ortadan kaldırılabilmesi için kıyafetleri etiketlerine dünyada uyarılara dikkat edilmesi oldukça büyük önem teşkil etmektedir.

Ütüleme esnasında yapışma probleminin engelliler bilmesi için uygulanacak yöntemlerden birisi de kıyafetin üzerine nemli bir tülbent yerleştirmektir. Nemli tülbent sayesinde ütü yaparken kumaş yapışma ihtimali ortadan kaldırdığını kumaşlarımız çok daha güvenlidir edebilirler.

Ütü tabanının sirke-tuz karışımına batırılmış bir bez ile silinmesi de ütünün kumaşlara yapışmasını engeller. Ancak bu durumda da ütünün sıcaklık değerinin kumaş cinsine uygun olmasına dikkat edilmesi gerekir.

Tabanı çok eskimiş ütülerden kaynaklanan yapışma probleminin çözülmesi içinse ütünün değiştirilmesi gerekir. Ütü ayarlarını dikkatli bir şekilde belirledikten , ütüleme yaparken kumaşını doğru bir şekilde varsa üzerine yerleştirme Live üzerinde gezdirme işleminde doğru bir biçimde gerçekleştirmelisiniz. Unutulan ütüler kumaşa çok rahat bir şekilde yapışabilir bu nedenlerden dolayı da büyük problemler ortaya çıkabilir dikkat etmenize son derece önemli bir fayda göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap

close

Bizden Haberdar Ol