Uras İsminin Anlamı

uras-isminin-anlami-17882

Uras İsminin Anlamı

Genel kapsamda Uras isminin anlamı 3 farklı şekilde tanımı yapılabilir. İlk anlam olarak dünya Yiğidi anlamına gelir. İkinci sırada yer alan anlamı ise Uraz demektir. Üçüncü olan anlamı olarak tarih ve şans anlamına gelir. Uras isminin cinsiyeti erkek kökeni Türkçe Kur’an-ı Kerim’de yer almıyor. Uras ismi Türkiye’de 5128 kişide kullanımı vardır.  İstanbul’da bu isimde ikamet eden kişi sayısı 1512 Ankara’da 370 kişi İzmir’de ise 529 kişide Uras ismi vardır. Ayrıca Uras isminin anlamı erkek isimleri arasında en çok kullanılan 699 isimdir. Uras isminin kullanım oranı son bir senede 780 kişi artmış bulunuyor.

Aynı zamanda; Uras isminin TDK’deki anlamı, yer alamayan kelimenin şans kelimesi ile eş anlamlı olduğunu düşünülür. Türkçe kökenli bir kelime olarak tarih güzel rastlantı güç anlamına gelir. Ayrıca Uras isminin analizi, yaparak bu isimdeki kişilerin karakter olarak nasıl bir özelliklerinin olduğunu belirtmek gerekirse her harf farklı bir karakteri temsil ettiği için Uras ismindeki harflere karşılık gelen anlamları şu şekilde sıralanır. U- durgun ağır hareket eden, R- oldukça sert bir yapıcısı vardır, A-enerjik ve atılgan, S- hayalperest olan.

Genel kapsamda Uras isminin kişilik analizi, iş hayatında yaşamında ve sosyal hayatı bir arada yürütebilen sıcakkanlı samimi insanlardır. Ailelerine oldukça bağlı olan çevrelerini olumsuz zamanlarda olumlu yöne çekebilen bunu keyifle yapabilendir. Bu nedenle çok fazla seveni vardır. Oldukça sadık olurlar özgüveni çok yüksek karakter olarak güçlü bir karakteri vardır. Ayrıca Uras ismi caiz mi ve Uras isminin anlamı ve Uras isminin konulmasını hakkında caiz midir sorusuna Uras isminin kullanılması İslami bakımdan caizdir ve kullanılmasında herhangi bir sakınca bulunmaz.

Bunun yanında Uras ismine benzer isimler, bu isim ile uyumlu olan isimler Efras ve İras’dır. Daha sonra Aras, Firas, Barlas, Gıyas’dır İlyas, Banas Vakkas Ayas Abbas Oflas, Kinyas, Talas, Ayrıca Uras ismine sahip ünlüler, Uras isimli ünlüler yapılmış olan araştırmalar sonucunda herhangi bir ünlü ismine rastlanılmamıştır. Uras isminin özellikleri, Uras isminin anlamı özgürlüğüne düşkün olan bu özelliği ile dikkat çeken fakat gelişmelere açık bir yapıya sahip kişiliğe sahiptir. Ayrıca Uras isminin anlamı ve özellikleri kolay iletişim sağlayan ve ikna kabiliyeti fazla olan bu özelliği ile satış ve ticaret alanlarında çok başarılı şekilde ilerler.

Sahip olmak istemiş olduğu her şey için çok mücadele edip başarılı olmayı tercih eder ve sever. Durağan olmayan hareketli bir yapıya sahip ve heyecanlı bir kişiliği vardır. Ayrıca Uras isminin anlamı ve var olan özellikleri olarak zaman zaman büyük resmi görmelerine engel olabilir. Uzun bir dönem çalışılması ve alakalı olması gereken çalışmalar da hızlı ve tez canlı olmaları sebebiyle çabuk sıkılırlar. Hayal kurmayı çok sever ve bazen bu durumu oldukça abartabilir. Hareketli iç dünyasına rağmen durağan ve sakin bir profil oluşturur.

Aynı zamanda Uras isminin anlamı bu isim erkek isimleri arasında yer alır anlam olarak ise şansı tarih şanslı olan kişi başına güzel olan olaylar gelebilen şeklinde tanımı yapılır. Uras ismi Türkçe kökenli bir isim olarak kullanılır ve Türkiye’de yoğun bir şekilde kullanılan isimler arasında bulunur. Uras isminin harf analizi, Uras isminin anlamı U, ağır hareket eden ve aynı zamanda uygun bir harftir u, bu sebeple u ile başlayan kişilerin de sakin oldukları bilinir. R, sert bir yapıya sahip dışarıdan görüntü olarak çok ciddi dururlar.

A, enerjik olan ve aynı zamanda Atılgan olan bu kişiler ticaret ve satışı alanında oldukça başarı sergiler.  S, isim sonunda s olan kişilerin çoğunlukla Hayalperest olarak bilinir hayal kurmaktan hiçbir şekilde vazgeçmezler.

uras-isminin-anlami-17882
Uras İsminin Anlamı

Uras isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Dünya Yiğidi
  • 2 – [Bakınız: Uraz]
  • 3 – Talih, şans

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Uras ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Uras ismini kullanan 5.128 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Uras ismini kullanan 1.512 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Uras ismini kullanan 370 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Uras ismini kullanan 529 kişi bulunmaktadır.

Uras isminin Türkiye sıralaması

Uras en çok kullanılan 1480. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 699. isimdir.

Uras ismini kullananların sayısı, son bir yılda 780 kişi artmıştır.

Aşağıdaki grafik, Uras isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen erkek isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Uras isminin Harf Analizi

Kişiye Uras ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

Uras İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Uras ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Uras isminin anlamını gözden geçirin!

Uras İsminin Numerolojisi

Uras isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

U: yirmi beş
R: yirmi bir
A: bir
S: yirmi iki
TOPLAM: 69

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap