Ümmü İsminin Anlamı

ummu-isminin-anlami-49265

Ümmü

Anne ve baba olmaya hazırlanan aileler, bebekleri için en iyi ismi düşünmektedir. Özellikle kız bebek söz konusu olduğunda birden fazla seçeneğin bu süreçte araştırıldığını fark edebilirsiniz. Birbirinden farklı isimler ve anlamları, aileler tarafından detaylı bir şekilde araştırılmakta ve bebekler için iyi olanları kolaylıkla seçilmektedir. Buna örnek olarak Ümmü isminin anlamı nedir sorusu çeşitli kaynaklar üzerinden incelenmektedir.

Bahsi geçen bu ismin anlamına bakıldığında pek çok yorumun olduğunu görebilirsiniz. Genellikle anne, çocuğu olan ana gibi yorumlanan bu isim, aynı zamanda bütün ve umut verme gibi anlamlara da sahiptir. Oldukça hoş anlamlara sahip olan bu isim, günümüzde sıklıkla tercih edilen isimler arasında yer almaktadır.

Yukarıda detaylı bir şekilde açıklanan Ümmü isminin anlamı, beraberinde daha pek çok konunun incelenmesini sağlamaktadır. Özellikle isim koyma sırasında dini değerleri de göz önünde bulundurmak isteyen anne ve babalar Ümmü ismi Kuran’da geçiyor mu sorusuna da yanıt aramaktadır.

Kuran-ı Kerim’de yer alan Ali İmran 7 ve Maide 75. ayetlere göz atarsanız bahsi geçen bu ismin aynı zamanda Kuran-ı Kerim’de de var olduğunu görebilirsiniz. Arapça kökenli olması ve Kuran’da geçiyor olması, bu ismin çocuklara verilmesinde herhangi bir sorun olmayacağını göstermektedir.

Siz de doğacak kız çocuğunuzun böylesine güzel anlamlara sahip olan bir isme sahip olmasını istiyorsanız yukarıda detaylı bir şekilde açıklanan Ümmü ismini veya buna benzer diğer isimleri tercih edebilirsiniz.

Bu isme ait istatistiklere bakıldığında oldukça yaygın bir kullanımı olduğunu görmek de mümkündür. Ülkemizde son verilere göre toplamda 31.760 kişinin bu isme sahip olduğu belirtilmiştir. İl bazında değerlendirilecek olursa bu durum İstanbul’da 1087 kişi, İzmir’de 2453 kişi ve Ankara’da ise 331 kişi olarak görülmektedir.

İsim koyma aşamasında değerlendirilen isimlerin aynı zamanda analizi de merak edilen bir diğer konu olarak ön plana çıkmaktadır. Anne ve umut verme gibi anlamlara sahip olan Ümmü isminin analizi ise bu bağlamda ele alınan içeriklerden birisidir. Ümmü ismi konusunda hem harf hem de karakter analizini kolaylıkla yapabilirsiniz.

İsme ait harflere bakarak ismin harf analizini yapmak mümkündür. Ü harfi engellerle ve sıkıntılarla baş edebilme ve M harfi ise ticarete yatkın olma anlamına gelmektedir. Aynı zamanda bu ismin kişilik ve karakter analizleri de ismi etkileyen noktalar arasında yer almaktadır. Ümmü ismine sahip olan insanların genellikle pratik ve bir o kadar da planlı olduklarını görebilirsiniz. Bunun dışında eğlence ve çalışma hayatını da aynı anda yönetebilirler.

Bu ismi koyma konusunda etkili olan bir diğer durum ise Ümmü ismine sahip ünlüler olarak bilinmektedir. Bazı anne ve babalar isim koyma konusunda ünlülerin isimlerini de düşünmektedir. Şarkıları ile insanları mutlu eden Ümmü Gülsüm, bu isme sahip ünlüler konusunda değerlendirilebilecek seçenekler arasında yer almaktadır.

Bu isim ile alakalı son olarak Ümmü ismine benzer isimler de sıklıkla araştırılan seçeneklerden birisidir. Anlamı sebebiyle kızlara verilmek istenen bu isim telaffuz açısından beğeni kazanmayabilir. Bu nedenle anne ve babalar yine güzel anlamlara sahip olan ve aynı zamanda güzel telaffuzu olan isimleri de düşünmektedir.

Ümmühan, Ülgü, Ümmet, Ümmü Gülsüm, Ümmiye, Ülkü ve Ümmü Sıla bu noktada tercih edebileceğiniz benzer isimler olarak ön plana çıkmaktadır. Her bir ismin analizine dikkat ederek siz de kızınıza bu isimlerden birini verebilir ve güzel bir isim taşımasını sağlayabilirsiniz. Kısacası isim ile alakalı kapsamlı bir araştırma yapmanız yeterli olacaktır.

ummu-isminin-anlami-49265
Ümmü İsminin Anlamı

Ümmü isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 6 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Çocuğu olan kadın, ana.
  • 2 – Umut vermek uğur getirmek.
  • 3 – Anne, ana
  • 4 – Bütün, hepsi
  • 5 – Ümmü Seleme (r.a.), Peygamber Efendimizin (s.a.a) eşlerinden biri.
  • 6 – Ümmü Eymen, Peygamber Efendimizin (s.a.a) süt annesi.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçiyor.

Ümmü ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Ümmü ismini kullanan 31.760 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Ümmü ismini kullanan 1.087 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Ümmü ismini kullanan 331 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Ümmü ismini kullanan 2.453 kişi bulunmaktadır.

Ümmü isminin Türkiye sıralaması

Ümmü en çok kullanılan 510. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 270. isimdir.

Ümmü isminin Harf Analizi

Kişiye Ümmü ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

Ü : Engellerle mücadele eden anlamını çağrıştır ,olmaması iyidir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

Ü : Engellerle mücadele eden anlamını çağrıştır ,olmaması iyidir.

Ümmü İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Ümmü ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Ümmü isminin anlamını gözden geçirin!

Ümmü İsminin Numerolojisi

Ümmü isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

Ü: yirmi altı
M: on altı
M: on altı
Ü: yirmi altı
TOPLAM: 84

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap