Ülkücü Sözleri Alparslan Türkeş'ten Anlamlı Sözler

Alparslan Türkeş Sözleri Türk milleti ve vatanı için elinden gelen her şeyi yapan Alparslan Türkeş gibi ülkücülere ait o kadar milli sözler var ki çok etkileneceksiniz.

Ülkücü Sözleri Alparslan Türkeş’ten Anlamlı Sözler Ülkücülük davasını savunan insanlar bu davasının uğruna dillendirmek için birçok güzel Milliyetçi sözleri arar. Başbuğ Alparslan Türkeş’in yolundan giden ülkücüler her zaman arkasında olduğu bu yolun uğrunda savunduğu ilkelere birçok söz oluşturmuştur. Bunlara Başbuğ Alparslan Türkeş sözleri, ve özlü güzel sözler de mevcuttur. Bu sözlerin birçoğu ise makalemizde mevcuttur.

Alparslan Türkeş Sözleri

Alparslan Türkeş Sözleri Alparslan Türkeş’in birçok ülkücülükle ilgili sözü mevcuttur. Ülkücülüğün baş kahramanı olan Alparslan Türkeş’in bir sözü de ‘’Ülküsüz insan, çamurdan farkı olmayan bir varlıktır.’’ sözüdür. Alparslan Türkeş bu güzel sözünde bir insanda mutlaka ülkü yapısının bulunması gerektiğini belirtir.

Alparslan Türkeş’in en güzel ülkücü sözleri arasında bir de ‘’Fikir, iman, ülkü aşkı. İnsanları güçlü yapan bunlardır.’’ sözü bulunmaktadır.

Alparslan Türkeş sözleri oldukça önemlidir. Bu söz de savunulan davanın ne kadar güzel bir aşkla yönetildiğini ve ne kadar güzel bir şey olduğunu taraflılarına ifade eder. Bir diğer Alparslan Türkeş sözü ise ‘’Komünist sistemlerde halkın esaret altında oluşunun sebebi bir mülk sahibi olamamasıdır.’’ sözüdür.

Karşıt bir düşüncenin yanlış olduğunu ifade etmeye çalışmak için bu söz kullanılabilmektedir. Bu tarz sözlerden birçok bulunmaktadır. Alparslan Türkeş Ülkücülük için birçok söz ve çaba sarf etmiştir. Ülkücülerin önderlerinden olan Türkeş, bu tarz sözleri ile insanları duygulandırmaktadır.

Kısa Ülkücü Sözleri

Kısa Ülkücü Sözleri Ülkücülük için uzun ve özlü sözlerin aksine kısa ve özlü sözler de mevcuttur. Kısa bozkurt sözleri de bunlardan birisidir. İnternette de bu konuda en güzel ülkücü sözleri kısa şeklinde aramalar bir hayli sıktır.

Kısa ülkücü sözlerinden en bilinen bir söz ise ‘’Düşmanın ülkesi viran olacak, Türkiye büyüyüp “TURAN” olacak.’’ sözüdür. Çoğu insanın hayali olan turan birliğinden burada bahsedilir. Bu söz Türk’üm diyebilen herkesin tüylerini diken diken edebilecek bir sözdür. Bir başka söz ise ‘’Gök girsin kızıl çıksın!’’ sözüdür. Hem kısa hem de çok anlamlı bir sözdür.

Bu sözün anlamı ise eğer sözümde durmazsam bu kılıç bedenime gök gibi girsin, kanıma bulanarak çıksın demektir. Bu söz de kısa en etkileyici ülkücü sözleri arasında bulunmaktadır. Bir başka söz olarak ‘’Yıkıldı putlar dirildi Bozkurtlar…’’ kullanılmaktadır. Bu söz de kısa ve bir o kadar anlamlı bir sözdür.

Özlü Ülkücü Sözleri

Özlü Ülkücü Sözleri Bozkurt sözleri arasında birçok manalı sözler bulunmaktadır. Kullanıcılar ülkü davasını savunmak için aradığı sözlerden bir tanesi olarak ‘’Ne kemik uğruna köpek olduk ne de menfaat uğruna çakal. Biz hayatımız boyunca hep dik durduk.’’ kullanılmaktadır. Ülkücülerin dimdik durduğunu ve hiçbir şey uğruna davalarından vazgeçmediklerini savunur.

Bir başka söz ise ‘’Bütün Türkler bir gün ansızın delirecektir! O zaman Tanrı Türk’ü değil, sizi korusun!’’ sözüdür. Türklerin istediğinde ne kadar güçlü olabileceğini savunur. Bu sözlerden bir diğeri ise ‘’Türklüğü yüceltmek için yaşa. Türk’e kılıç kaldıran eli kır!’’ sözüdür. Türklüğü savunmayı öğütler. Birçok kişi tarafından da ülkücülük için idol alınmış bir sözdür.

Ülkücü Sözleri Alparslan Türkeş'ten Anlamlı Sözler
Ülkücü Sözleri Alparslan Türkeş’ten Anlamlı Sözler

Uzun Ülkücü Sözleri

Uzun Ülkücü Sözleri Ülkücüler uzun sözler söylemeyi de pek sever. Söyledikleri uzun ve anlamlı sözlerle ise davasının sonuna kadar arkasında olduğunu belirtir. Bu sözlerden pek uzun ve anlamlısı ise ‘’Biz hikâyemizi karanlıklara yazdık! İsteyen mum ışığıyla da okur! Lakin okumasını bilmeyene güneş bile fayda etmez! Biz nefes aldıkça! Alem’de şer Oğuz’da er tükenmez…’’ sözüdür. Bu söz birçok ülkücü tarafından da kullanılmaktadır. Bir başka söz ise ‘’Ya devlet başa ya kuzgun leşe. 

Var olsun TÜRK bakışlar var olsun BOZKURT yürekler.’’ sözüdür. Çok bilindik bir sözdür ve çoğu ülkücünün en sevdiği sözlerden biridir. Bir başka söz ise ‘’Siz ölürseniz, Bozkurt yetim kalır, damarlarımdaki kanın boynu bükük, dilime küf düşer, al sancak üşür, …Börküm ısıtmaz, pusatım ikinci vuruşta ancak keser, lal olur Ötüken Dağı, kadrimi bilmez güneş, gece canavar olur, hilali boğazlar orta yerde.’’ sözüdür.

Bu söz de bir ülkücünün, bir bozkurtun hayatının ne kadar anlamlı olduğunu ifade eder. Davası yolunda şehit olan ülkücüler için şarkılar yazan bir insan bir ülkücünün kılına zarar gelse ne olacağını bu sözde belirtir. Ülkücüler hakkında geçmişten günümüze söylenmiş fazlasıyla uzun söz vardır. Bu sözlerin en güzellerinden bazıları ise bu sözlerden oluşmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap