Tuzlu Su Nasıl Hazırlanır?

tuzlu-su-nasil-hazirlanir-85209

Nefes alıp vermeyi sağlayan en önemli duyu organlarından bir tanesi olarak bilinen Burnumuz zaman zaman tıkanıklığı problemi ile karşılaşabilir neden olan aler..

Nefes alıp vermeyi sağlayan en önemli duyu organlarından bir tanesi olarak bilinen Burnumuz zaman zaman tıkanıklığı problemi ile karşılaşabilir neden olan alerjiye sebep olan sıkıntılardan dolayı Burundaki kılcal damarlar şişe biliyor. Alerjiden ya da başka bir sebepten dolayı ortaya çıkmış olan burun tıkanıklığı üst solunum yolları ile beraber soğuk algınlık larıyla da mukus üretiminin artması ile gerçekleşen tıkanıklıkları sebebiyet verebilir.

Sinüzit hastalığının da yüzde bulunan sinüsleri iltihaplı durumlarda yine burun tıkanıklığı gerçekleşebilir ve baş ağrısı gibi döneme problemleri ortaya çıkarabilir. Yalnızca düzgün bir şekilde nefes alıp vermeyi engellemekle kalmaz aynı zamanda yaratmış olduğu rahatsızlık uyuma esnasında da problemler ortaya çıkartabilmek dedi.

Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığımız zaman Öncelikle burun açıcı spreyler veya diğer tıbbi çözümler yerine başvurabileceğiniz belli başlı alternatif yöntemler bulunmaktadır. Bu çözümlerin en kolay ve en etkilisi kesinlikle tuzlu su karışımı olmaktadır Şimdi bunu nasıl yapacağınıza bakalım.

Yazları denize girince birçok insan sinüslerinin çok hızlı bir şekilde açıldığını Farkeder bunun temel sebebi tuzlu su etkisinden kaynaklanmaktadır. Suda çözünmüş tuzun burnun iltihabına çözücü olarak kullanılması Denize girdiğimiz anda sürekli burnumuzdan bir şeylerin aktığı hissiyatını yaratır ki bu temizlenen sinüzitlerin is olmaktadır. Evde bir bardak ılık su içerisine iki çay kaşığı tuz koyduktan sonra öğretirsiniz ve ardından Bu tuzlu suyu burna çekersiniz.

Çok şiddetli çekmenizi tavsiye etmiyoruz Bir bez parçası ya da yardımcı bir alet ile Burada da anlatırsanız daha verimli sonuçlar elde edebilirsiniz. Tuzlu su buruna çekildikten sonra beş dakika içerisinde etkisini göstermeye başlayacaktır Eğer Sizler Bu karışımı Haftada bir kez rutin haline getirirseniz burun kanallarının sürekli açık kalmasını sağlarsınız. Eğer siz bu uygulamayı sürekli yaptığınız halde burun kanallarımız açılmıyorsa doktora görünmeniz ve büyük bir fayda görüyoruz.

Uygulanan Bu Tuzlu su yöntemleri bunun dediklerimizin daha iyi açıldığını ve daha rahat nefes aldığınız hissiyatını sizde yaratacaktır. Doğan nefes almanız kaliteli hale geldiği zaman gün içerisinde işlenmesi daha rahat halledebilir hale geleceksiniz bu sebeplerden dolayı özen gösterilmesi gereken bir çalışmadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap