Tusem İsminin Anlamı

tusem-isminin-anlami-19379

Tusem İsminin Anlamı

Bebeğini kucağına almaya hazırlayan ailelerin, isim koyma gibi tatlı bir telaşları vardır.  Çoğu aile yeni doğacak bebeğe koyulacak isim konusunda kararsız kalır. Özellikle “Tusem isminin anlamı nedir?’’ gibi birçok soru sorulmaktadır.  Tusem ismi; özü temiz, aydınlık ve nurlu kişi anlamına geliyor. Ayrıca kesin bilgi olmamakla birlikte Tusem isminin cennette esen ılık rüzgâr anlamına geldiği de söyleniyor.

Dünyaya gelecek sevimli kız bebekler için düşünülen isimler arasında yer alan Tusem ismiyle ilgili pek çok konu merak ediliyor.  Merak edilen sorular arasında ‘’Tusem ismi Kuranda geçiyor mu’’ yer alıyor. Tusem ismi, Kuranda geçmeyen isimlerdendir. Tusem ismi Kuranda geçmediği halde taşıdığı anlam itibariyle çok değerlidir. Tusem isminin kökeni, Arapçadır.

İsimler ele alınarak karakter analizi çok kolay yapılabilir. İsimlerle ilgili çalışmalar yapan uzmanlara göre Tusem isminin anlamı; hırslı ve azimli kafasına koyduğunu yapan şeklinde anlatılabilir. Aynı zamanda Tusem isimli kişiler, cesur ve hızlı olarak tabir edilir.

Tusem isminin Türkiye’deki popülerlik oranı çok merak ediliyor.  Türkiye’de Tusem ismi son birkaç yıl içinde artmıştır.  İsim yavaş yavaş Türkiye genelinde popüler olmaya başladı. Tusem ismi, 2022 yılında Türkiye’de 81 kişiye koyulmuştur.  Kız isimleri içerisinde en fazla koyulan 1050. isim olduğu söylenebilir.  Türkiye’de Tusem ismi toplam 1.686 kişi tarafından kullanılıyor. İstanbul Tusem isimli kişi sayısı, 360’tır. İzmir’de 64, Ankara’daysa 82 kişi tarafından Tusem ad olarak kullanılıyor.

İsimler üzerinden harf analizi yapmak mümkündür. Tusem isminin harf analizini şu şekilde yapabiliriz: T harfi, duygularını zor açan kişiliği temsil ediyor. U harfi hem bolluğu hem de bereketi çağrıştırmaktadır. S harfi, hayalperest olan kişiliği yansıtıyor. E; sıkıntıları yok etmek için edilen mücadeleyi ve M harfi de ticarete yatkın olan kişiyi temsil etmektedir.

Tusem ismi Türkiye’de yeni popüler olmaya başlamıştır. Tusem ismi, ülkemizde özellikle son birkaç yıldır bebeklere verilmeye başladı. Dolayısıyla Tusem ismine sahip ünlüler konusunda herhangi bir isim maalesef veremiyoruz.

Uzman tarafından Tusem isminin analizi yapıldığı zaman çarpıcı sonuçlar ortaya çıkmıştır. Tusem isimli kişiler özgürlüklerine çok düşkündür. Rutinleşmiş hayattan ve sınırlandırılmaktan asla hoşlanmıyorlar. Monoton hayat yaşamamak adına devamlı hayatlarını renklendirecek hususlar bulurlar. Yenilikçi ve gelişime açık kişiliğe sahiplerdir. Tusem isimli kişinin partneri; fedakâr, hoşgörülü, destek veren ve alçak gönüllü bir kişi olması gerekiyor.

Tusem ismindeki kişiler için aile önce gelir. Tusem isimli kişiler kendilerine güvenleriyle çevrede çok dikkat çekerler. Rekabet etmekten asla korkmazlar. Enerjik ve kararlı yapıları çevredeki kişilerden farklı kişiliğe sahip olmalarına sebep olmuştur. Girişimci ruhu, bu isimli kişilerde çok gelişmiştir. Risk almaktan asla korkmayan bir özelliğe sahiplerdir. Çok para kazanma ve onu rahatça harcamayı isterler. Hızlı öğrenmeleri onların önemli kişilik özelliğidir. Liderlik ruhu barındıran isme sahiplerdir. Her deneyimden bir ders çıkararak yollarına devam ederler. Pozitif enerjiyle dolu kişilik yapıları çevreleri tarafından çok takdir edilmektedir.

Tusem ismiyle benzer olan isimlerde çok merak edilmektedir.  Tusem ismine benzer isimler şöyle ifade edilebilir: Busem, Çisem, Tanem, Heysem ve Tuğdem’dir. Tusem ismine benzer isimleri, ses uyumu açısından benzerlik taşımasına bağlı olarak ele aldık.

Tusem ismi, gelenek ve görenek açısından çok uygundur. Kuranda yer almıyor fakat kız çocuklarına Tusem ismi çok rahat koyulabilir. Anlam bakımından herhangi bir kötü ifade içinde barındırmıyor. Tusem ismi caiz olmayan ve sakıncalı isimlerin listesinde yer almamaktadır. Bundan dolayı aileler gönül rahatlığıyla çocuklarına Tusem ismini koyabilir.

Tusem isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 2 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Nurlu Kişi, Aydınlık, Özü Temiz.
  • 2 – Cennette esen ılık rüzgar. (Kesin bilgi değildir.)

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Tusem ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Tusem ismini kullanan 1.686 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Tusem ismini kullanan 360 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Tusem ismini kullanan 82 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Tusem ismini kullanan 64 kişi bulunmaktadır.

Tusem isminin Türkiye sıralaması

Tusem en çok kullanılan 2298. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 1050. isimdir.

Tusem ismini kullananların sayısı, son bir yılda 81 kişi artmıştır.

Tusem isminin Harf Analizi

Kişiye Tusem ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

T : Duygularını zor açabilen birini akılda uyandırır,T harfini çok tercih edilmemelidir.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

Tusem İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Tusem ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Tusem isminin anlamını gözden geçirin!

Tusem İsminin Numerolojisi

Tusem isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

T: yirmi dört
U: yirmi beş
S: yirmi iki
E: altı
M: on altı
TOPLAM: 93

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap