Turna İsminin Anlamı

turna-isminin-anlami-99270

Turna İsminin Anlamı Nedir?

Turna isminin anlamı 4 farklı şekilde tanımı yapılır. İlk olarak nazik, kibar, ve hoş tavırlıdır.2. olarak dişi geyik Burçin’dir. 3. olarak turnagillerden Avrupa ve Kuzey Afrika’da toplu olarak yaşayan göçebe iri bir kuş. Avrupa ve Kuzey Afrika’da yaşayan göçmen kuş türüdür. Turna isminin cinsiyeti erkek, kökeni Türkçe Kur’an’da yer almıyor.

Turna isminin TDK’deki anlamı 5 farklı sözlükte incelenebilir. Türk dil kurumu genel Türkçe sözlük anlamı turnagillerden Avrupa ve Kuzey Afrika’da toplu olarak yaşayan göçebe iri bir kuştur. Biyoloji anlamındaki kelime anlamı ise bataklık kuşları turnagiller familyasından 140 santim kadar uzunlukta kül rengi Avrupa ve Kuzey Afrika’da toplu bir şekilde yaşayan bir tür. Zooloji anlamındaki kelime anlamı bataklık kuşları takımının turnagiller familyasından bir kuş türüdür. Yerel Türkçe anlamı turna kuşu dam saçağıdır. Genel Türkçe lügatı turnagiller familyasından Avrupa ve Avrupa Afrika toplu yaşayan büyük sürüler halinde göçen iri kuş.

Turna isminin analizi, Turna isminin rengi siyahtır. İsminin Kader sayısı birdir. Pozitif düşünen kişilerdir. Motive eden güçlü bir iradeye sahip olurlar. Detayları sevmezler, olgun karakteri sahip kişilerdir. Bir rakama ekoizma ve zirveyi temsil ettiğinden dolayı bu insanlar inatçı ve bencil olurlar. Bundan dolayı daima çıkarlarını korur ve gözetirler. Çıkarlarının başka birileri ile beraber karşılaşmamasına dikkat edilmesi gerekir. Dostlarını düşman konumuna getirecek şekilde varır. Ürünlerini kontrol edebilmeyi öğrenebilirler ise son derece parlak bir gelecek onları bekler. Bir rakamı liderlik yeteneği olan baskın insanı temsil ediyor. Kendini olan güveni ve cesareti çok yüksek kişilerdir. Para kazanıp kolay bir şekilde harcamayı severler. İlişkilerinde çok sahiplenici kıskanç ve ateşli olurlar.

Turna isminin anlamı ve bu isimde olan kişilerin olumlu yönleri kendilerine güvenleri tam olan kişilerdir. Rekabetten korkusu olmayan kararlı enerjik açık sözlüdür. Açık bir şekilde ifade edebilen Mert girişimci cesur davranır. Almaktan korkusu olmayan hızlı bir şekilde öğrenen amacına uygun bir şekilde hareket eden kişilerdir. Değerli gitmeyi seven maceraya atılmaktan korkusu olmayan yenilikleri seven kişilerdir. Kişiler hareketli samimi lider atılgan cömert olurlar. Deneyimlerinden ders çıkarırlar.

Turna isminin anlamı ve bu isimde olan kişilerin olumsuz yönleri karamsar kolay bir şekilde etki altında kalan. Çabuk değişen fikirlere sahiptir disipline olmakta zorlanan. Kırılgan zora gelemeyen şartlara göre çabuk bir şekilde yön değiştiren.

Turna isminin anlamı ve bu isimde olan kişilerin fiziksel özellikleri ince uzun atletik bir yapıya sahiptir. Yapısı uzun ve üçgensidir. Bazılarının boynu kısa omuzları geniş olur. Keskin güçlü yüz hatlarına sahip iri gözleri olan kişilerdir. Geniş ve çukurlu bir çeneye sahiptir. Yapısı düğün ince dudaklı geniş alanlı saçları gür ve sık. Kararlı ve etkileyici bir ses tonuna sahiptir.

Turna isminin kişilik analizi, Turna isminde olan kişiler başkalarına daha yüksek bir amaç için ilham verme ve kendi manevi konularda kendi güçlü görüşlerini paylaşma konusunda derin bir içsel arzuya sahiptir. Bu isme sahip insanlar yetenekli olur. Pratik ve çoğu zaman büyük güç ve zenginlik elde edebilir. İş hayatında özellikle ticari işlerde başarılı olma eğilimi vardır.

Turna isminin analizi özelinde büyük maddi hayaller elde eder. Başarıyı ve mesleklerini bu kadar yoğun bir şekilde odaklandıkları için özel hayatları ve ilişkilerini geri plana atarlar. Turna İsmi caiz mi? Turna ismi caiz olan isimler listesindedir.

Turna ismine benzer isimler Turan, Turgut, Duruna, Arna, Tuna.

Turna ismine sahip ünlüler araştırmalar sonucu Turna ismine sahip ünlü kişiye rastlanmamıştır.

Formun Üstü

Formun Altı

Turna isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 4 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Nazik,Kibar Ve Hoş Tavırlı
  • 2 – Dişi Geyik, Bozcinbozçin, Bürçin
  • 3 – Turnagillerden, Avrupa ve Kuzey Afrika’da toplu olarak yaşayan, göçebe, iri bir kuş
  • 4 – Avrupa ve Kuzey Afrika’da yaşayan göçmen kuş türü

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Turna ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Turna ismini kullanan 1.418 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Turna ismini kullanan 232 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Turna ismini kullanan 163 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Turna ismini kullanan 83 kişi bulunmaktadır.

Turna isminin Türkiye sıralaması

Turna en çok kullanılan 2460. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 1190. isimdir.

Turna ismini kullananların sayısı, son bir yılda 92 kişi artmıştır.

Turna isminin Harf Analizi

Kişiye Turna ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

T : Duygularını zor açabilen birini akılda uyandırır,T harfini çok tercih edilmemelidir.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Turna İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Turna ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Turna isminin anlamını gözden geçirin!

Turna İsminin Numerolojisi

Turna isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

T: yirmi dört
U: yirmi beş
R: yirmi bir
N: on yedi
A: bir
TOPLAM: 88

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap