Türkü İsminin Anlamı

Türkü İsmi

Türkü İsminin Anlamı Kız çocuklar için isim arayışı içerisinde olan anne ve baba adaylarının sık sık klasik kesimleri tercih ettiği görülebilmektedir. Bu bağlamda en sık tercih edilen isimlerden bir tanesi de Türkü ismi olmaktadır. Bu ismi hemen hemen her yerde duymak mümkündür. Pek çok kişi tarafından Türkü isminin anlamı nedir, sorusunun cevabı sıklıkla araştırılmaktadır. Gerekli incelemeler yapıldığında Türkü isminin anlamı için sazlı bir halk şarkısı, söylencesi gibi yorumlar getirilebilmektedir.

Yorumcular tarafından bakıldığında Türkü isminin anlamı ile ilgili olarak oldukça olumlu yorumlar yapılmaktadır. Yalnızca türkülerin biraz acıklı bir tür olabilmesi durumu düşündürücü olsa da isim hakkında yapılan genel yorumlar oldukça olumlu şekillerdedir. Türkü ismi ile ilgili merak edilen bir diğer konu ise Türkü ismi Kuran’da geçiyor mu? sorusunun cevabıdır. Bu ismin Kuran içerisinde yer almadığı görülmektedir. Kuran’ın herhangi bir yerinde Türkü ismine rastlanmaz.

Türkü İsminin Anlamı
Türkü İsminin Anlamı

İsim araştırması gerçekleştirirken, öncelikle ismin kişilik özelliklerine olan etkisi ele alınmaktadır. Kişiliğin ne yönde şekilleneceği noktasında isimlerin etkisi sanılandan daha büyüktür. Buna bağlı olarak Türkü isminin kişilik özellikleri de anne ve baba adayları tarafından sıklıkla merak edilerek araştırılmaktadır. Bu isme sahip olan kişilerin son derece yardımsever, fedakâr, gelişime açık, iyi niyetli, anlayışlı, sabırlı, derin empati yapabilen, azimli, çalışkan, sabırlı, dengeli ve yenilikçi kişiler olduğu görülmektedir.

Bu isme sahip olan kişilerde genellikle olumlu özellikler görülüyor olsa da Türkü isminin olumsuz yönleri de bulunmaktadır. Buna bağlı olarak inceleme gerçekleştirildiğinde aşırı kuşkuculuk ve manipülasyonlara açık olmak Türkü ismine sahip olan kişilerde görülebilen olumsuz yanlar olarak görülmektedir. Bunların yanı sıra detaycılık ve abartma eğilimi de bu isme sahip kişilerde görülebilen olumsuz özellikler arasında yer almaktadır. Bu isme sahip olan kişilerde genellikle olumlu özelliklerin çok daha baskın olduğu görülmektedir. Bu sebeple yorumcular Türkü isminin anlamları için olumlu şekillerde yorum yapmaktadır.

Türkü ismi ile ilgili merak edilen ve cevabı araştırılan bir diğer konu ise Türkü isminin fiziksel özellikleri olmaktadır. İsimlerin kişilerin fiziksel görünümlerine etkisi olduğu da bilinmektedir. Bu bağlamda Türkü ismine sahip olan kişilerin bukleli saçlara, atletik bir vücuda, kalın dudaklara ve büyük gözlere sahip oldukları görülmektedir. Bu isme sahip kişilerin genel olarak fiziksel görünümleri beğenilmektedir.

Türkü ismi ile ilgili olarak dikkati çeken ve merak edilen diğer konulardan bir tanesi Türkü isminin numerolojisi olmaktadır. Astrolojiye ilgi duyan bazı ebeveynlerin Türkü isminin numerolojisi üzerine araştırma yaptığı görülmektedir. Buna bağlı olarak Türkü isminin numerolojisini tespit eden anne ve baba adaylarının uzman bir astrologdan yardım alarak bu sayıyı yorumlatması mümkün olmaktadır. Tutarlı ve doğru bir yorum yapılabilmesi ve gerekli öngörülerde bulunabilmesi için astrolog incelemesi oldukça önemlidir. İsmin yanı sıra doğum tarihi ve soyadı bilgilerinin de verilmesi ile tam numerolojiye bakmak mümkün olmaktadır. Anne ve baba adaylarının bu sayede çocukları ile ilgili bir öngörü sahibi olması mümkün olmaktadır.

Türkü isminin dikkat çeken yönlerinden bir tanesi de Türkü ismine sahip ünlüler olmaktadır. Bu isme sahip bilinen tek ünlü isim bir dönemin ünlü şarkıcısı olan Türkü bulunmaktadır. Bunun haricinde genel olarak bu ismin kendi kelime anlamı ile ünlendiği görülmektedir. Günlük yaşantıda sık duyulabilen bir kelime ve olgu olan türkü, zamanla isim olma noktasına gelmiştir. Bu sayede kız çocuklarına koyulmak üzere orijinal bir isim olan Türkü isminin tercih edilebilmesi mümkün olmuştur.

Türkü isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Süs, Süs Eşyası
  • 2 – Canlılık Sunan Kimse, Can Sunan Kimse, Canlandıran
  • 3 – Hece ölçüsüyle yazılmış ve halk ezgileriyle bestelenmiş koşuk.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Türkü ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Türkü ismini kullanan 296 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Türkü ismini kullanan 46 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Türkü ismini kullanan 24 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Türkü ismini kullanan 36 kişi bulunmaktadır.

Türkü isminin Türkiye sıralaması

Türkü en çok kullanılan 4429. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 1930. isimdir.

Türkü ismini kullananların sayısı, son bir yılda 6 kişi artmıştır.

Türkü isminin Harf Analizi

Kişiye Türkü ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

T : Duygularını zor açabilen birini akılda uyandırır,T harfini çok tercih edilmemelidir.

Ü : Engellerle mücadele eden anlamını çağrıştır ,olmaması iyidir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

K : Başarılı, unvan sahibi çağrışımda bulundurtur,en az bir tane bulundurması çok iyidir.

Ü : Engellerle mücadele eden anlamını çağrıştır ,olmaması iyidir.

Türkü İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Türkü ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Türkü isminin anlamını gözden geçirin!

Türkü İsminin Numerolojisi

Türkü isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

T: yirmi dört
Ü: yirmi altı
R: yirmi bir
K: on dört
Ü: yirmi altı
TOPLAM: 111

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap