Tükenmek İle İlgili Sözler

Tükenmek İle İlgili Sözler Son yıllarda ünlüler arasında son derece popüler bir hale gelen tükenmişlik sendromu ile insanlar tanışarak bir anda herkesin başına gelmeye başlamıştır. Tükenmek genel olarak insanların artık yapmış oldukları yaşam savaşı ve zorluklar karşısında yorulmaları demektir. Bu yorgunluk sonunda kişiler çok büyük zorluklar içine girerek çok daha fazla sorunları yaşamasına neden olmaktadır. Bu gibi sorunların üstesinden gelmek için büyük bir çaba harcamak ve sonunda başarıya ulaşmak için sabır etmek gerekmektedir.

Günümüzde bu yaşanan zorluklar karşısında insanlara destek vermek için tükenmek ile ilgili sözler kullanılarak yardımcı olunmaktadır. Bu tarz sözler son yıllarda çok daha yaygın olan sosyal medya alanlarında çok fazla paylaşımlar yapılarak anlatılmaktadır. Bu sayede kişilerin pes etmemeleri için destek sağlanacak ve istenmeyen sorunların önüne geçilecektir. Bu sözlerin yanına en güzel sözler seçilerek çok daha anlamlı anlatımlar elde edilerek istenilen amaca kısa sürede ulaşmak mümkün olmaktadır. İnsanlara destek veren bu sözleri günümüzde takip edilen sosyal medyada çok daha fazla görebilirsiniz.

Tükenmek İle İlgili Sözler
Tükenmek İle İlgili Sözler

Tükenmek İle İlgili Sözler

  • Ben bittim de sen bir gram eksilmedin.
  • Herkesten kaçıyorum, kendime yakalanıyorum.
  • Bunaldım artık. Sıkıldım. Tükendim. Yoruldum.
  • Kendime gelirken yoruldum, işte bütün hikâyem budur.
  • İnsan yenilince tükenmez, pes edince tükenir. Nixon
  • Kafamın içindeki çığlıklara artık dayanamıyorum. Tükendim.
  • Ben senin beni sevme ihtimalini düşünmekten bıktım.
  • Yoruldum, bittim, tükendim ama hala yüzüne gülümseyebilirim.
  • Aklına gelmeyişlerim ve tükenişlerim acı veriyor artık.
  • İnanın hayal kırıklığı yaşamaktan o denli yoruldum, tükendim ki anlatamam.

Çevrelerine uymak için kendilerini yontanlar, tükenip giderler. R. Hull

Aslında her şey, tükenen bir kaleme tükenmez dedikleri kadar yalan. Sunay Akın

Umutlar da yiter, düşlerin ardından. Gülüşler de tükenir, gidenin ardından.

Bir insana dengesini kaybettirip, sonra da normal davranmasını bekleyemezsiniz!

İyi şeyler olsun diye çırpındıkça, yıprandım, dibe battım. Tükendim, bittim.

Nikâh, sevginin tükeneceği korkusudur. Bu nedenle, sevgiyi tüketmedir. Yalçın Küçük

Gitmekten yoruldum, artık sadece bir kenarda oturup soluklanmak istiyorum.

Sabredip de bekledim hüzne vurdu yüreğim. Yardım edin ne olur tükenmek üzereyim.

Ben senin beni sevmeni beklemekten yoruldum, ben seni sevmekten tükendim.

Cam kırıkları gibidir bazen kelimeler. Ağzına dolar insanın. Sussan acıtır, konuşsan kanatır.

Gecenin ıssız karanlığında ümitlerimin tükendiği anda tek kişi istiyorum yalnızlığıma.

Ağlamaya değer misin diye soruyorum kendime bunu söylerken bile ağlıyorum. Tükendim artık.

Bir damlacık gönlümde dağlardan büyük hüzün vardı. Sustum, bittim, öldüm kimse anlamadı.

Gittiğim eğer bensem, söyle bana kimden gittim? Sende yoktum zaten ben, ben yine bende bittim.

Kendini herkese uydurmak için yontmaya koyulanlar, sonunda yontula yontula tükenip giderler.

Gider gibi yapmadım ben, ya kaldım ya gittim. Sen ise kalır gibi yaptın, ama gittin ve ben bittim. Cemal Süreyya

Herkesin hayal gücü tükendiğinde artık hiç kimse dünya için tehdit olmayacak. Chuck Palahniuk

Hani saatlerce ağlarsın hıçkıra hıçkıra, sonra yorgun düşüp sessizce tavanı seyredersin ama hala ıslaktır yanakların.

Neden yorgunsun sorusuna cevap aramaktan ve bunu sormasınlar diye gülümsemekten yoruldum. Cemal Süreyya

Bir gün bu sabrım bitip tükenecek. Bir gün bu sessizliğim sona erecek. İşte o gün geldiğinde beni üzenler çok acı hesap verecek.

Çok çabaladım, az sevildim, hep kaybettim. Hani insanlar yorulmaktan öldüm derler ya, bende artık ölmekten yoruldum.

İnsanların en verimli olduğu çağda tükendim. Her anı ne yapmam gerektiğini düşünerek geçirdiğim için çabuk yoruldum. Bana müsaade.

Sen gittin, ben bittim. Öyle lafın gelişi de değil, önce kalbim, sonra ciğerlerim, midem, beynim. Hepsi senden sonra bitti, ben bittim.

Bir silgi gibi tükendim ben. Başkalarının yaptıklarını silmeye çalıştım. Mürekkeple yazmışlar oysa. Ben kurşun kalem silgisiydim, azaldığımla kaldım.

Bir gün duysan bittiğimi, tükendiğimi çıkıp gelsen uzaklardan korkulu ürkek. Bir incecik dal gibi üzerime titreyerek, eğilsen yeter!

Adeta bir silgi gibi ben tükendim. Başkalarının yaptıkları yanlışları silmeye çalıştım, mürekkeple yazmışlar oysa. Ben kurşun kalem silgisiydim, azaldığımla kaldım.

Sürekli güldüğüme bakmayın. Güçlü değilim ben. Güçlü olmaktan çok uzağım. Bir insan ne kadar güçsüz olabilirse o kadar paramparçayım. Bittim.

Bütün bu olup bitenlere rağmen, canımı yakmalarına ve kırılmışlıklarıma rağmen yine de hayranım, insanlara gösterdiğim şu güler yüzüme ve tükenmek bilmeyen sabrıma.

Yaktığı her sigaraya kadının adını veriyordu adam, kendisi için kül olmasını istermiş gibi. Son sigarasına da kadının adını verdi, sanki yitip gideceğini hissetmiş gibi.

Bak gözlerime gözbebeklerim eridi, bak ellerime ellerim çürüdü, bak yüreğime yüreğim eskidi, bak günlerce sardığın bana bak tükendi bitti. Yetti bu acı beni öldürmeye, sonum oldu son bir bakışın canıma yetti.

Bir gün bakıyorsun bütün hayatın değişmiş ama aldırış etmiyorsun. Belki de böylesi daha iyi olacak diye düşünüp susuyorsun. İşte o zaman tükendiğini anlıyorsun. Tükendim.

Bu dünya başlangıcı ve sonu olmayan güçten bir canavardır. Büyüklüğün, güç büyüklüğünün çelikten sabit bir toplamıdır, ne daha büyür ne de daha küçülür. Kendini tüketmez. Tersine sadece değişir ama bütün olarak değişmez derecede büyüktür. Nietzsche

Seni düşlerime aldım, Uykusuz kaldım. Seni uykularıma aldım, Düşsüz kaldım. Başıma aldım, sensiz; Gönlüme aldım, başsız. Sensiz, yollarda pulsuz, Pullarda mektupsuz kaldım. Sana adlar aradım. Ardında adsız kaldım.

Sen bir okyanustun ve ben yüzmeyi bilmiyordum. Bunu bile bile atladım ve çıkamadım. Boğuldum ve ben bittim. Ölümden başka hiçbir şeyi hissedemiyorum. Çünkü ben duygularımı okyanusunda bıraktım. Hayatta kalmış ölü gibiyim. Öylesine hissiz, öylesine yalnız.

En çok da insanlar ya çalıştığı ortamdan dolayı böyle bir durum ile karşı karşıya kalabilir, yada ailevi büyük problem olduğunda böyle bir problem söz konusu olabilir. Bu yüzden dertlerini, sorunlarını kimseye anlatamayan biri hep kendi kendine içinde yaşayıp, kendisi bir şeyleri yoluna koymaya çalışırsa oldukça yıpranır ve artık tükenir. Bu yüzden bazen güzel sözler duymak iyi gelebilir.

Bazen insanlar depresyona girer ve karamsar olabilir.  Özellikle sevdiği kişilere tükenmek ile ilgili sözler yazabilir. Bu yüzden hayatta sağlık dışında her ne olursa olsun çözülmeyecek pek sorun yoktur. Yeter ki bir arayış içerisine girin. Yardım ve destek almaya çalışın bazı konularda arkadaşlar ve büyükler bile en iyi destekçi olabiliyor. Tabi kimse duymasın istediğiniz bir konu ise iş başka olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap