Tuğra İsminin Anlamı

Tuğra İsmi

Tuğra İsminin Anlamı Dünyaya gelmek için sayılı günleri kalan bebeklere isim araştırması aileler için oldukça heyecanlı bir kısımdır. Bu heyecan isim için oldukça titiz davranan ve araştıran aileler için önemlidir. Oldukça fazla seçenek olurken aileler aşağı yukarı isim olarak bir fikre sahip olabilirler. İsmin anlam çağrışımları kendi hayat görüşlerini simgelemesini isterler. Güzel ve kulağa hoş gelen isim arayışları başlar. Erkek isimlerinden olan Tuğra seçimi de ülkemizde yaygın denilebilir. Bu bakımdan ”Tuğra isminin anlamı nedir?” Bakacak olursak sevgi ve dost anlamlarını barındırır.

Bu isim Moğolca kökenlidir. Bu isim için işkolik tabiri yapılır. Sosyal hayattan ziyade işleri ile çok ilgilidirler. Bu bakımdan geriye kalan hayatları da bu durumu etkiler. İşkolik olmaları bakımından girdikleri ortamda çok sıcakkanlı değillerdir. İlişkilerinde de aceleci olmayıp sağlam adımlar atabilmek adına aceleci bir tavır sergilemezler.

tugra-isminin-anlami-3327
Tuğra İsminin Anlamı

Tuğra ismi konulmadan önce anlamlarından ziyade yine ”Tuğra ismi Kuran’da geçiyor mu” sorusu merak edilir. Ancak bu isim Kur’an-ı Kerimde geçmezken herhangi bir sakıncası olan bir isim değildir. Bu bakımdan aileler için önemli olabilen bu konu için ismin anlamları çok iyi şekilde araştırıldıktan sonra karar vermek daha doğru olabilir. Genel olarak hayatları iş üzerine kuruludur. Bu durumda diğer yaşam alanlarına farklı şekilde etki ettiği söylenir. Ülkemizde erkek isimleri arasında en çok kullanılan 5185. İsimdir.

İsim araştırmalarında Tuğra ismini koymak isteyen aileler için Tuğra isminin anlamı önemlidir. Anlam olarak bu isim sevgi ve dostluk kavramlarını barındırır. Gelenekçi olan bu isim fazla ilgiyi de sevmez. Yalnız kalmaktan hoşlanırken iş hayatına olan düşkünlüğü ile beraber disiplinli, tutarlı ve sözüne güvenilir bir isimdir.

Tuğra ismindeki harf analiz değerlendirmelerine bakacak olursak T harfi duygularını göstermekte ve ifade etmekte zorlanmasını çağrıştırır. U harfi bolluk ifadesini, Ğ harfi inatçılığı, R harfi tereddüt ve kaygıyı çağrıştırırken A harfi enerjik ve atılganlığı simgeler. Sistemli olmalarıyla beraber parayı yönetebilme becerileri yüksektir. Entelektüel olarak değerlendirilebilirken çevresinde farklı kişilikte insanların olması hoşlarına gider. Yeni şeyler öğrenmeyi severken bunları hayata geçirmeyi ve kullanmayı başarırlar. Sezgilerinin de kuvvetli olduğu söylenir.

Birçok farklı özellikleri olan bu isim Tuğra ismine sahip ünlüler sorusunu da bu ismi tercih edenler tarafından merak edilir. Ülkemizde bu isme sahip ünlü bulunmamaktadır. Bu isim için Osmanlı zamanında imza olarak kullanılan bir eşyanın adı olarak da bazı kaynaklarda önümüze çıkabilir. Olumsuz olarak değerlendirilen özellikleri sınırları olmayan, detaylara dikkat etmeyen ve risk almaktan çekinmeyen bir isim olarak analiz edilebilir.

Bu isim için yine kişilik özellikleri ve taşıdığı anlamlar araştırılır. Bu bakımdan Tuğra isminin analizi çalışkan, işkolik, pratik, herhangi bir vasfa sahip olmaya yatkın ve disiplinli olarak değerlendirilir. Olumlu ve olumsuz özellikleri yine her özelliğinden dolayı ortaya çıkabilmektedir. Aşırı risk almaktan kaçınmazken bu hayatının gidişini de etkiler. Risk almadan başarılı olunabileceğini düşünmeyen bir isimdir. Erkek çocukları için tercih edilen bir isim olurken numeroloji rakamı 79’dur. Bu rakam numerolojide hayatta öğrenilecek çok şey olduğunu simgeler.

Bu isim duygularını açmak konusunda etkili olmazken bu durum agresif durumlarını da çağrıştırır. Genel anlamda olumlu ve olumsuz değerlendirilebilecek bir isim analizi yapmak mümkünken her isim için aynı durumlar söz konusudur. Her isimde olumlu ve olumsuz özellikler barınır. Bunlarla beraber seçilen ismin aileler için çağrışımı etkileyici ve güzel olmalıdır. Bunun kararı yine aileler tarafından belirlenirken seçilen ismin iyi araştırılması önerilir.

Tuğra isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Günahtan Kaçınmak.
  • 2 – Osmanlı padişahlarının imza yerine kullandıkları, özel bir biçimi olan sembolleşmiş işaret.
  • 3 – Mühür.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Tuğra ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Tuğra ismini kullanan 6.586 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Tuğra ismini kullanan 1.029 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Tuğra ismini kullanan 558 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Tuğra ismini kullanan 552 kişi bulunmaktadır.

Tuğra isminin Türkiye sıralaması

Tuğra en çok kullanılan 1306. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 601. isimdir.

Tuğra ismini kullananların sayısı, son bir yılda 493 kişi artmıştır.

Tuğra isminin Harf Analizi

Kişiye Tuğra ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

T : Duygularını zor açabilen birini akılda uyandırır,T harfini çok tercih edilmemelidir.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

Ğ : Bir şeyin sonuna kadar azimle ,mücadele ederek gitme.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Tuğra İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Tuğra ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Tuğra isminin anlamını gözden geçirin!

Tuğra İsminin Numerolojisi

Tuğra isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

T: yirmi dört
U: yirmi beş
Ğ: dokuz
R: yirmi bir
A: bir
TOPLAM: 80

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap