Tufan İsminin Anlamı

Tufan İsmi

Tufan isminin anlamı 5 farklı şekilde açıklanabilir. Birinci olarak ayırıcı özellik, ikinci olarak ise vurarak al vurup al anlamındadır. Üçüncü olarak Hazreti Nuh zamanında Allah’ın kötülüğe doğru ileri gitmiş olan insanları cezalandırmak için gönderdiği bütün dünyayı su ile kaplayan şiddetli yağmur anlamını taşır. Dördüncü olarak şiddetli yağmur ve sel. Beşinci olarak Nuh peygamber zamanında yağan ve bütün dünyayı su altına bırakan aşırı yağmurdur. Tufan isminin cinsiyeti erkek, kökeni Arapça, söylenişi tu:fan, Kur’an-ı Kerim’de yer alıyor.

Tufan isminin Türk Dil Kurumundaki anlamı Tufan ismi sözlük anlamının iki farklı sözlükte incelenebilir. Birincisi genel Türkçe lügatı Nuh peygamber zamanında dünyayı kaplayacak şekilde yağmış olan şiddetli yağmur, çok şiddetli yağmur ve fırtına. İkinci ögesi olarak bahsedilen şeyin çok aşırı, çok yoğun ve şiddetli olduğunu belirtir. Türk Dil Kurumu Genel Türkçe sözlük anlamı olarak Nuh peygamber zamanında yağan ve bütün dünyayı su altında bırakan çok fazla yağmur. Çok yoğun ya da şiddetli olan bir şey şiddetli yağmur.

Tufan İsminin Anlamı
Tufan İsminin Anlamı

Tufan isminin analizi, bütün duyguları oldukça yoğun yaşayan kişilerdir. Aniden öfkelenebilir fakat kin tutma huyları yoktur. Duygularını gizlemezler ve bu nedenle sanatsal yetenekleri oldukça gelişmiş olan kişilerdir. Başka kişilerin tesiri altında fazlasıyla kalabilirler.

Tufan isminin anlamı ve bu isimde olan kişilerin olumlu yönleri neşeli dışa dönük enerjiklerdir. Güçlü ve kendine güvenen hırslı kişilerdir. Kendinden emin iş bitiren eğlenceyi çok seven cömert dürüst ön planda olmayı severler. Lükse çok düşkün olan engel tanımayan sadık iddialı sıcakkanlı oldukça sosyal mert ve bir şeyleri başarabilen.

Tufan isminin anlamı ve bu isimde olan kişilerin olumsuz yönleri tutuculardır etkiye açık çok fazla sahiplenici hassas alıngan olabilirler.

Tufan isminin anlamı ve bu isimde olan kişilerin fiziksel özellikleri düzgün bir görünüme sahip, uzun ve dolgun yüz yapısı olan, açık kestane renkli saçları uzun boylu, uyumlu yüz hatları bulunan. Ince ve uzun boyunlu çene yapısı ince ve olukludur.

Tufan isminin kişilik analizi, Tufan ismini taşımış olan kişilerin güven ortamının olmadığı alanlarda uzun bir süre kalmaları imkansızdır. İş arkadaşlarına ve işlerine sonsuz bir şekilde bağlılık ve sadakat gösterirler. Bu nedenle iş hayatı adeta bir aile ortamına çevrilmiş olur. Duyguları ile hareket ederler. 6 hisleri çok gelişmiş olarak kuvvetlidir.

Bazı anlarda aşırı duygusal ve hassas bir tavır sergileyebilirler. Kriz ve gergin ortamlardan kaçınırlar, hoşgörülü hümanist ve yardımsever kişilerdir. Sevdiklerine ve ailesine çok değer gösterebilen kişilerdir. Öyle ki partnerleri ailesine aynı önemi göstermediği zaman yaşamındaki değerler konusunda değişiklikler yapmada çekinceleri olmaz.

Tufan ismi caiz mi Tufan ismi konulması caiz olmayan isimler listesinde yer almaz. Bu ismi koymak düşünüldüğü zaman Tufan isminin anlamı detaylı bir şekilde gözden geçirdikten sonra konulabilir.

Tufan ismine benzer isimler Tufan isminde yer alan harf sayısı 5 hece sayısı ise 2’dir. Gruplar halinde bulunan isimler özel bir yazılım sayesinde cinsiyet ve ses uyumu açısından bu ismi en yakın olanlar bir araya şu şekilde getirilmiştir. Tufan ismi ne uygun olan ikinci isimler Mustafa Tufan. Tufan isminin anlamı ve bu isme son 3 harfi ses uyumu olan isimler ise İrfan, urfan, Affan, Turhan, Urfan. Tufan isminin anlamı ve bu ismi ilk ve son iki harfi ses uyumu olan isimler ise Turan, Tunahan, Turhan, Tuğcan, tuğkan, Turhan, Tuğra Han.

Tufan ismine sahip ünlüler bu isme sahip olan ünlü kişiye rastlanmamıştır

Tufan isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 5 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Ayırıcı Özellik.
  • 2 – Vurarak Al, Vurup Al.
  • 3 – Hz. Nuh Zamanında Allahın Kötülüğe Sapmış İnsanları Cezalandırmak İçin Gönderdiği Bütün Dünyayı Su İle Kaplayan Yağmur.
  • 4 – Şiddetli Yağmur Ve Sel.
  • 5 – Nuh Peygamber zamanında yağan ve bütün dünyayı su altında bırakan şiddetli yağmur.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Arapça
Söylenişi: tu:fan
Kuran ‘da geçiyor.

Tufan ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Tufan ismini kullanan 13.720 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Tufan ismini kullanan 2.748 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Tufan ismini kullanan 832 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Tufan ismini kullanan 1.080 kişi bulunmaktadır.

Tufan isminin Türkiye sıralaması

Tufan en çok kullanılan 908. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 408. isimdir.

Tufan ismini kullananların sayısı, son bir yılda 27 kişi artmıştır.

Tufan isminin Harf Analizi

Kişiye Tufan ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

T : Duygularını zor açabilen birini akılda uyandırır,T harfini çok tercih edilmemelidir.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

F : Uysal, güvenilir anlamı uyandırır,bu harf isminizde olabilir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Tufan İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Tufan ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Tufan isminin anlamını gözden geçirin!

Tufan İsminin Numerolojisi

Tufan isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

T: yirmi dört
U: yirmi beş
F: yedi
A: bir
N: on yedi
TOPLAM: 74

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap