Tual İsminin Anlamı

tual-isminin-anlami-8152

Tual İsminin Anlamı

Bebek bekleyen ebeveynler çocuklarına koyacakları isim konusunda son derece telaşlı olmak ile beraber aynı zamanda bir ömür boyu taşıyacakları isim seçiminde de araştırma yapmaktadırlar. Bu aşamada bebeğine Tual ismini koymak isteyen anne babaların en merak ettiği ilk konu “Tual isminin anlamı nedir?“ olmaktadır. Fransızca kökene sahip olan isim genel olarak erkek bebekler için tercih edilmek ile beraber kız çocuklarına da konulmaktadır.

Tual isminin anlamı, üzerine resim yapılan tahta çerçeveli bez olarak ifade edilmektedir. Fransız dilinden dilimize geçmiş olan kelime ile ilgili sorulan ve merak edilen bir diğer soru ise “Tual ismi Kuranda geçiyor mu” olarak yer alır. Kur’an-ı Kerim içinde Tual ismi geçmemek ile beraber çocuklara konulması sakıncalı olan isim listesinde de yer almaz. Bu da ismin caiz olduğu ve bebeğinize ismi koyma konusunda bir sakınca olmadığı anlamına gelir.

Tual isminin anlamı ile ilgili olarak yapılan araştırma işlemleri sonrasında ülkemizde ismin kullanım sıklığı da merak edilir. Ebeveynlerin bazıları daha az tercih edilen isimleri bebeklerine koymak isterken bazıları ise daha sık kullanılan isim seçimlerinden yana tercihlerini kullanmaktadır. Ülkemizde Tual ismi son derece az kullanıma sahip olmak ile beraber İstanbul kentimizde Tual ismine sahip olan sadece 8 kişi bulunuyor.

Ülkemizde sadece 35 kişinin kullandığı Tual ismi son derece seyrek kullanılan isimler arasında bulunmaktadır. Eğer çocuğunuza çok kullanılmayan ama ses tınısı olarak hoş bir isme yer vermek isterseniz Tual isminden yararlanabilirsiniz.

Tual ismi ile ilgili olarak ebeveynler aynı zamanda ismin analizini de merak etmektedir. Tual isminin analizi ile ilgili harf analizinden yararlanılmaktadır. Harflerin titreşimi ile tüm hayatımız boyunca bazı kişilik özelliklerine sahip olunmaktadır. Tual ismi 4 harften oluşmakta olup her bir harfinde farklı bir kişilik özelliği yer alır.

Tual isminin ilk harfi olan T ile beraber keskin zekâya sahip olma ve problemleri pratik olarak kolaylıkla çözebilme özelliği yansımaktadır. İş hayatı boyunca da başarılı olmayı hedefleyerek hedeflerine her daim ulaşan kişiliktir. İsmin ikinci harfi olan U ile risk almayı seven ve risk almaktan asla çekinmeyen kişilik özelliği yansımaktadır. Pratik zekâ ile risk alma birleşimi ise başarılı olma konusunda önemli bir etkene sahip olunmasını sağlamaktadır. Son harf olan L ile ise iktidara ve güce düşkün olma görülür. Lider kişiliğe sahip olan anlamı taşır.

Yeni fikirleri kısa sürede üretebilme yeteneği sayesinde iş hayatı boyunca olduğu gibi günlük hayat içinde de her daim fırsatları görebilen Tual ismine sahip olan kişiler aynı zamanda son derece sadık insanlardır. Sadece kendi fikirleri ile değil çevresindekilerin de fikirlerini merak eden ve önemseyen yapıya sahip olurlar. Dostları ve akrabaları ile bir arada olmaktan hoşlanan Tual isimli kişiler idealist olup bulundukları ortamda da lider olmayı da severler.

Tual ismi ile ilgili olarak anlamından analizine kadar tüm detayları merak eden ebeveynler aynı zamanda isim ile ilgili olarak Tual ismine sahip ünlüler olup olmadığını da araştırmaktadır. Tual ismine sahip olan ünlüler araştırması içinde sadece 1995 yılında kurulmuş olan Grup Tual yer almaktadır. Türk pop rock müziğinin öncüleri arasında yer alan grupta Mahmut Perşembe, İskender Türsen, Sezi Çeşitli, Göksel Öncan ve Ertuğrul Perşembe yer almaktadır. Tual ismi ile bilinen herhangi bir ünlü yer almamak ile beraber Grup Tual ise 1995 yıllarında bilinen ve beğeni ile takip edilen grup olma özelliğine de sahiptir.

tual-isminin-anlami-8152
Tual İsminin Anlamı

Tual isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 2 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Üzerine resim yapmak için kullanılan tahta çerçeveli bez zemin.
  • 2 – Yağlı boya resim yapmaya yarayan bez veya bu bez üzerine yapılmış tablo. Tuval de denir.

Cinsiyeti: Üniseks
Kökeni: Fransızca
Kuran ‘da geçmiyor.

Tual ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Tual ismini kullanan 31 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Tual ismini kullanan 8 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Tual ismini kullanan 1 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Tual ismini kullanan 5 kişi bulunmaktadır.

Tual isminin Türkiye sıralaması

Tual en çok kullanılan 8162. isimdir.

Üniseks isimleri arasında, en çok kullanılan 632. isimdir.

Tual ismini kullananların sayısı, son bir yılda 4 kişi artmıştır.

Tual isminin Harf Analizi

Kişiye Tual ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

T : Duygularını zor açabilen birini akılda uyandırır,T harfini çok tercih edilmemelidir.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

Tual İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Tual ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Tual isminin anlamını gözden geçirin!

Tual İsminin Numerolojisi

Tual isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

T: yirmi dört
U: yirmi beş
A: bir
L: on beş
TOPLAM: 65

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap