Tırnak Yeme Alışkanlığı Nasıl Bırakılır?

Tırnak yeme alışkanlığının altında yatan birçok faktör vardır. Bu alışkanlığa en büyük etken ise aşırı stres, öfke, şiddete eğilim, bir duygu durumunda duyulan..

Tırnak yeme alışkanlığının altında yatan birçok faktör vardır. Bu alışkanlığa en büyük etken ise aşırı stres, öfke, şiddete eğilim, bir duygu durumunda duyulan kaygı ya da duygusal sebepler olabilir. Tırnak yeme alışkanlığından kurtulmak istiyorsanız öncelikle bu durumlardan kurtulun.

Eğer başka birini bu alışkanlıktan kurtarmak istiyorsanız öncelikle yapmanız gereken bu kişiye baskı yapmayın. Baskı yaptığınız takdirde kişiyi bu alışkanlığa daha çok itersiniz.

Sonuçta tırnak yeme alışkanlığının altında stres, huzursuzluk olduğunu unutmamak gereklidir. Tırnak yeme alışkanlığı nasıl bırakılır sorusuna cevap acı oje ya da acı biber sürdüğünüzde biter cevabı kesinlikle doğru değildir.

Bu şekilde tırnağınızı yemeyi bıraktığınızda daha farklı şiddetlere başvurmanız kaçınılmaz olacaktır. Yani acı oje sürerek tırnak yeme sorunundan bir süreliğine kurtulsanız bile sonrasında farklı sorunların ortaya çıkmasına neden olacaktır.

Öncelikle tırnak yeme alışkanlığının psikolojik bir sorun olduğunu göz ardı etmeyin. Kişinin huzursuzluğu, mutsuzluğu stres altında oluşu tırnak yemesine sebep olduğu gibi bu alışkanlıktan kurtulsa bile başka kötü alışkanlıklara eğilim göstermeyeceği anlamına gelmez.

Tırnak yeme alışkanlığından acı oje sayesinde tamamen kurtulmanız neredeyse imkansızdır. Acı oje sadece tırnağı yeme sinyali veren bir uyarıcıdır.

Tırnak yeme alışkanlığı kolaylıkla biten bir sorun değildir bu sorunun altında yatan sebebi doğru olarak saptamak gereklidir. Kişi tırnağını yiyerek neyi azaltmaya çalışıyor ona huzursuzluk veren sebep ne öncelikle bu problemi bulmanız ve çözüme kavuşturmanız gerekli sonrasında acı oje kullanımı işe yarayacaktır.

Tırnak yeme alışkanlığının altında yatan psikolojik sorunları mutlaka bir uzmanla görüşmelisiniz ve bu sorunların nedenleri yardım alarak atlatmalısınız.

Psikolojik tedavi kısa süreli bir tedavi değildir. Bu sorunu kökten çözmek istiyorsanız tedavinin sonuna kadar devam etmelisiniz belki uzun bir süreç olacak ama sorunu kökten çözmenize yardımcı olacaktır.

Tırnak yeme alışkanlığı küçük yaşta başlayan bir alışkanlıktır ve altında yatan psikolojik sorunu çözmediğiniz sürece ileriki yaşlarda da devam eden bir problem olmaya devam edecektir.

Tırnak yeme alışkanlığı çocukluktan başlamış kişiler sorunlarını bilinçaltında yaşayan kişilerdir ve yaşları ne kadar büyük olursa olsun sorunlar çözülmediği için bu alışkanlıkta hayatlarında her zaman yer tutmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap