Thiocilline Nedir? Ne İçin kullanılır, Ne İşe Yarar, Fiyatı nedir?

Thiocilline Daha çok vücutta enfeksiyonların neden olduğu tahrişlere bağlı olarak oluşan yaralar için kullanılmaktadır. Krem, içerisinde bulunana etken maddeler sayesinde bakterilerin üremesini durdurma özelliğine sahiptir.

Göz ve cilt kremi olarak iki formda bulunmaktadır. Antibiyotik içeren bir ilaç olduğundan reçeteli olarak satılmaktadır. Bakterilerin zarar verdiği ve tahriş ettiği ciltlerin tedavisi için kullanılmaktadır. Bu da birçok cilt hastalığının giderilmesini sağlamaktadır.

Thiocilline Nedir?

Bir tüp içerisinde beyaz renkli koyu görünümde olan bir kremdir. Göz iltihaplarında kullanılan çeşidi, hekiminizin reçete ettiği şekilde kullanımı yapılması uygundur. Antibiyotikli yapısı nedeniyle reçetesiz satışı yapılmamaktadır.

Thiocilline nedir diye soran birçok kullanıcının merak ettiği sorunun cevabı pomad olarak kullanımının olmasıdır. Göz için kullanılanı, gözde oluşan enfeksiyonların ve bakteriyel mikrobun giderilmesi için kullanılmaktadır.

Özellikle göz içi konjonktivite ve buna benzer enfeksiyona bağlı hastalıklarda uzmanların tavsiyesi ile reçete edilmektedir. Hastalığın ilerleyişine göre kullanım sıklığı ve miktarı uzman bir hekimin tavsiyesi şeklinde olmalıdır. Bu nedenle önerilen durumların dışında kullanılmaması gerekir.

Cilt sağlığı açısından oluşan yaralarda, yanık nedeni ile oluşmuş iltihaplanmalarda ve deri ve dokularda meydana gelen harabiyetlerde kullanımı yaygındır.

İçerisinde bulunan maddelerden birine karşı alerjiniz bulunuyorsa mutlaka hekiminize bu konuda bilgi vermeyi unutmayın. Ciddi yaralanmalar sonrası oluşan fazla derin yaralarda kullanmadan önce de mutlaka bir uzmana danışılması uygundur.

Thiocilline Ne İçin Kullanılır?

Pek çok cilt problemine kullanılabilen thiocilline ne için kullanılır dendiğinde ürünün çok fazla kullanım alanı vardır. Özellikle ciltte meydana gelen tahrişlerde, yaralanmalarda ve yanıklarda kullanıldığı bilinmektedir. Bu nedenle hekiminiz reçete ederek kullanım miktarı ve kullanım yeri ile ilgili olarak sizi bilgilendirecektir.

Çok derin yaralanmalarda da bu konuda dikkat edilmesi önerilmektedir. Kullanmadan önce alerjik bir reaksiyon gerçekleştirip gerçekleştirmeyeceğinin anlaşılması için küçük bir alanda uygulama yapılmasında fayda vardır.

Thiocilline Hakkında Her Şey
Thiocilline Hakkında Her Şey

Eğer içinde bulunan maddelere karşı bir alerjik reaksiyon varsa bu uygulamanın ardından sorunu, hekiminizle paylaşmanız faydalı olacaktır.

Ciltte oluşan yaralanma ve yanık dışında, cilt üzerinde oluşan akne ve sivilce gibi cerahatlar için de etkili bir fayda sağlamaktadır.

Kadınların en çok dert yandığı problemlerden biri olan, özellikle emzirme döneminde yakındıkları, meme başı çatlaklarında da kullanılmaktadır. Dış kulak iltihaplanmalarında da olumlu yönde etkisi bulunduğu kanıtlanmıştır.

Bakıldığında hem iltihaplı ve enfeksiyonel olan bazı hastalıkların tedavisinde kullanılabildiği gibi, cilt üzerinde oluşan yaralanma ve sivilce gibi problemlerin çözümünde de etkilidir. Bakterilerin oluşturduğu sıkıntıları ortadan kaldırmaktadır. Cilt hastalıklarının başında gelen egzama gibi durumlarda da ciddi oranda rahatlama sağlandığı bilinenler arasındadır.

Çok fazla insanda meydana gelen ve daha çok kirpik diplerinde ya da saç dibinde oluşan kıl kökü iltihaplarında da kullanılmaktadır.

Ayrıca tırnak bakımında meydana gelen ve şeytan tırnağı adı verilen parçaların yanlış müdahale edilmesi ile ortaya çıkan dolama diye adlandırılan iltihap birikmesinde de inanılmaz bir etki gösterdiği bilinenler arasındadır.

Thiocilline Ne İşe Yarar?

Thiocilline ne işe yarar diye sorulduğunda yukarıda bahsedilen birçok cilt probleminde sizleri rahatlatan şekillerde kullanılmaktadır. Özellikle yaralanma, yanık, iltihap gibi cilt hastalıklarının tedavi edilmesinde kullanılan bu krem ile birlikte siz de normal bir cilt sağlığına kavuşabileceksiniz.

Bu nedenle bu thiocilline pomad krem kullanımı ciddi cilt sorunlarını önlemede liseyenin başında gelmektedir. Bu cilt problemleri bakterilerin neden olduğu problemlerde geçerlidir. Eğer sağlıklı bir cilde sahipseniz kullanmanız bir anlam ifade etmeyecektir.

Thiocilline Kullanımı Zararlı mıdır?

Hekiminizin önerdiği şekillerde ve önerilen dozda kullanıldığı sürece herhangi bir sorun yaşanmamaktadır. Fakat kullanmadan önce eğer bilinen bir alerjiniz yoksa küçük bir yerde uygulama yapmanız sağlığınız açısından önemlidir.

Thiocilline pomad kullanımı faydalı bir şekilde kullanmak için mutlaka ürünün prospektüsü incelenmelidir. Bir etki görüldüğünde, yani hekiminizin öngörmediği şekilde gelişen bir semptom olduğunda mutlaka bir sağlık kurumuna başvurmanız önemle tavsiye edilmektedir.

Deride oluşan anormal kızarıklık ya da ani şişmeler olduğunda, kabuklanma baş gösterdiğinde ve kaşıntı başladığında bu belirtilenlerden biri dahi geliştiğinde mutlaka bir uzmana bu sorunları belirtmelisiniz.

Thiocilline Fiyatı Nedir?

Thiocilline krem fiyatı 2020 yılında belirlenen ilaç fiyatları listesinde yer almaktadır. Thiocilline deri pomadı ilaç fiyatları listesinde belirlenen Thiocilline krem fiyatı fiyatı 13.94 TL olarak güncellenmiştir. Bu fiyatlar Eczacılar Birliği’nin ilaç fiyat listesinde bulunan bir fiyat politikasıdır.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Hayat Ölümden Önce Bir Rüyadır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Bizden Haberdar Ol