Testere Dişli Aslanpençesi Kürü Neye İyi Gelir?

Testere Dişli Aslanpençesi Doğada iki çeşidi bulunan Aslanpençesi bitkisi aslında bir ot türevidir. Farklı yönlerde faydaları keşfedildikçe ilaç endüstrisi ve tıp alanında oldukça sık ku..

Testere Dişli Aslanpençesi Doğada iki çeşidi bulunan Aslanpençesi bitkisi aslında bir ot türevidir. Farklı yönlerde faydaları keşfedildikçe ilaç endüstrisi ve tıp alanında oldukça sık kullanılmaya başlanmıştır.

Düz yapraklı Aslanpençesi ile testere dişli Aslanpençesi otu farklı alanlarda kullanılabilmektedir.

İbrahim Saraçoğlu tarafından yürütülen araştırmalar bize gösteriyor ki Testere dişli Aslanpençesi otu kürü uygulayarak birçok kadının sağlığına kavuşması mümkün.

Kadın sağlığı için en önemli bitki olarak tanımlanan testere dişli aslanpençesi kürü birçok kanser içinde önleyici ve tedavi edici noktalarıyla öne çıkıyor. Bu kanser türleri arasında ise şunlar bulunuyor.

Testere Dişli Aslanpençesi Kürü Neye İyi Gelir?

Rahim kanseri

Meme kanseri

Lenf kanseri

Prostat kanseri

Kanserli hücrelerin büyümesini önleyen, daha fazla üreyerek yayılmasının önüne geçen bir yapısı bulunuyor.

Doğada bulunmuş en önemli nimetlerden birisi olmasının haricinde kadın sağlığında etkili bir yönü var. Aslanpençesi kürü kullanan kadınlar çok daha sağlıklı bir hormonel yapıya sahip oluyorlar.

Kadın Sağlığı İçin Aslanpençesi Bitkisinin Önemi

Kadın sağlığında adet dönemi oldukça önemlidir. Vücuttan fazla miktarda kanın atılmasıyla tamamlanan adet süreci ortalama olarak 7 gün sürmektedir. Bu kadınlarda normal bir adet düzensizliği görülmediği takdirde stabildir. 21 günlük döngüde 7 gün adet görülür ve sonrasında yine 21 günlük döngüye girilir.

Bazı kadınlarda ise adet düzensizliği sorunu oldukça sık gözlemlenir. Bu bazen 21 günlük sürenin 30 güne tamamlanmasına, bazen ise 15 gün sürmesine neden olur. Haliyle adet dönemi olan bir haftalık sürenin düzenini bozar. Örneğin 3 gün süren regl dönemi ya da 10 günü aşan regl dönemleri görülebilir.

Bu gibi durumlar için bilhassa 30 yaşın üzerindeki kadınlar uzman bir doktora başvururlar. Yapılan testlerde ise en sık rastlanan sonuç FSH hormonunun yüksek olmasıdır. Bu adet düzensizliğine sebep olan en önemli etkenler arasındadır. Dolayısıyla testere dişli Aslanpençesi kürü kullanımı ile FSH hormonu düşürülerek ideal seviyeye getirebilir. Adet döneminin düzensiz olması gerek önemli hastalıklara gerekse kadın sağlığında önemli bir yer teşkil ettiğini unutmamak gerekiyor.

Adet Düzeni ve Tüylenme Önleyici Olarak Aslanpençesi Kürü Nasıl Hazırlanır?

Adet düzensizliğine bitkisel çözüm arayan kadın sayın neredeyse bu konuda sorun yaşamayan kadınlar kadar çoktur. En sık görülen kadınsal rahatsızlıklar arasında gösterilir.

Aynı problem tüylenme sorunları olarak vajinal bölgenin fazlasıyla kirli olmasını sağlamaktadır.

Bu iki maddeyi incelediğimizde ise doğa bize Aslanpençesi kürünü sunarak nasıl çözüm yolu bulacağımızı gösteriyor.

Phlobaphen laboratuar incelemelerinde testere dişli Aslanpençesi kürünün ana etken maddesi olarak karşımıza çıkıyor.

Peki bu madde neden bu kadar önemli?

Yaşanan kan kaybına kıyasla düzensiz adet döneminde olanlara önerilen ilaçlarda bu ana etken maddesi ilk sırada yer alıyor. Bunu doğal yoldan temin etmenin yolu ise bu ottan geçiyor.

Malzemeler

1 Tatlı Kaşığı Aslanpençesi Otu (4 Gram Kurutulmuş)
1 Bardak Su

Hazırlanışı

Hazırlanış aşamalarında oldukça basit bir döngü bulunuyor. Bu sebeple rahatlıkla evde hazırlayabilirsiniz. Klorsuz su kullanarak hazırlamanız bilhassa size yarar sağlayacaktır.

Testere dişli Aslanpençesi otunun kurutulmuşu aktarlarda satılmaktadır.
Buradan temin ettiğiniz 4 gram kurutulmuş otu kaynayan 1 bardak arıtılmış suyun içerisine ilave edin.
Kaynamaya başlayan suyu kısık ateşte ocakta tutarken ilave ettiğiniz otları karıştırın.
10 dakikalık süre boyunca bu şekilde ocakta sabit kalmasını sağlayın ve ardından ocaktan indirin.
Soğuması için bekledikten sonra süzme işlemini gerçekleştirin.

Aslanpençesi Kürü Nasıl Uygulanır?

Toplamda iki ay uygulayacağınız Testere dişli aslanpençesi kürünü araya bir haftalık ara katarak tüketeceksiniz. Sürekli olarak her kullanımda taze olarak baştan yapmanız, önceden yaptığınız ve şişelediğiniz hazır kürü tüketmemeniz tavsiye edilmektedir.

Günde maksimum 1 bardak içeceğiniz kürü dilerseniz sabah, dilerseniz öğleden sonra tüketebilirsiniz.

Sabah tüketecekler için kahvaltıdan en az 2 saat sonra içilmesi tavsiye edilir. Bu ne aç ne de tok döneminize denk geleceğinden ötürü genelde tavsiye edilen kullanım şeklidir.

Diğer kullanım seçeneği ise öğleden sonra aç karnına tüketilmesidir. Bu öğle yemeğinin ardından akşam yemeğinin yaklaştığı süre aralığındadır.

Uygulamaya başladıktan sonra 30 gün boyunca içtiğinizde bir haftalık ara vermeyi ihmal etmeyin. Bu aranın ardından yeni bir küre başlayarak 30 günlük uygulamayı tekrarlayın. Totalde 67 gün sürecek olan kürde 60 gün birer bardak olmak kaydıyla uyguladıktan sonra faydalarını kendi vücudunuzda hissedeceksiniz.

Aslanpençesinin Faydaları

Aslanpençesinin yararları arasında vücudun ihtiyaç duyduğu farklı enzimlere rastlandığı için kadınsal hormonları düzenleyici etkisi öne çıkıyor.

Hormonları İdeal Seviyeye Taşır

Hormonel değişimlerin yoğun olarak yaşandığı adet döneminde daha düzenli ve rahat olmanızı sağlar.

Adet Düzensizliğini Ortadan Kaldırır

Adet düzensizliğine doğal çözüm arayanlar için birebirdir.

Böylece daha düzenli ve daha ağrısız bir regl dönemi geçirmenizi sağlar.

Menopoz Etkileri

Menopoz dönemi oldukça zorlu bir psikolojik süreçtir. Stres, sinir, düşük motivasyon ve benzeri duygular sıkça yaşanır. Bunları önleyici etkiler yaratır.

Kansere Karşı Korur

Bilhassa meme, rahim ve lenf kanserine karşı oldukça etkili bir koruyucudur. Kanseri önlemede ve tedavisinde mutlak suretle önerilen bitki özütleri arasındadır.

Prostata Karşı İyileştirici

Prostat büyümesinde doğal tedavi yöntemi olarak tercih edilebileceği gibi kanseri içinde tedavi edicidir. Prostat kanseri olanlarda gözle görülür bir iyileşme sağlamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap