Terane İsminin Anlamı

Terane İsmi

Terane İsminin Anlamı ve kökenleri kişilerin karakterine yön vermektedirler ve kendilerine has enerjilere sahip oldukları söylenmektedir. Genellikle çocuk sahibi olmak isteye ebeveynlerin zorlandığı konulardan biri isim seçimidir. İşte bu aşamada Terane isminin anlamı nedir diye bir göz atalım.

Terane bir kız ismidir ve ahenk, uyum, müzik ve nağme genel anlamları olmaktadır.

Terane ismi Kur’an da geçmemektedir ama eğer Terane ismi caiz mi diye soracak olursanız, bu isminin kullanılması İslami açıdan caizdir ve kullanılması bir sorun içermez.

Terane İsminin Anlamı
Terane İsminin Anlamı

Terane adında kişiler çok heyecanlı ve duyguları çok yoğun kişiler olmaktadırlar. Birden sinirlenebilirler ama kin tutma huyları yoktur. Bu kişiler duygularını açığa vurmayı severler ve bu sebepten sanat ve müzik gibi becerileri vardır. Bu kişiler genel olarak başkasının etkisi altında kalabiliyorlar.

Ezgi, makam, nağme ve çok tekrarlandığından usandıran söz ise Terane’nin TDK’deki anlamı olarak bulunmaktadırlar. Türkiye geneline Terane ismini kullanan 82 kişinin bulunduğu saplanmıştır.

Şimdi Terane ismini daha detaylı bir şekilde inceleyelim. Terane isminin kişilik analizi; Terane ismine sahip kişilerin hayal güçleri sınırsız olmaktadır.  Bu kişiler aratıcılıklarını gösterme ve yansıtma imkanına sahip oldukları her işte başarı olabilirler. Onlar sanata ilgi ve merak duyarlar ve bu alanlarda yeteneklidirler. Bu kişilerin ruh halleri genellikle  melankolik ve depresif olmaya meyillidir ve bu onları davranışlarında dengesizliğe yol açmaktadır. Bu kişiler genelde sevdikleri işi yaparlar ve bununla gurur duyarlar. Onlar maneviyata önem verirler ve  işleri onu manevi olarak tatmin etmediği zaman tüm cesaretlerini kaybederler. İlişki konusunda ise duyguguları ve ilişkiyi yoğun yaşarlar. Bu kişiler sevdiklerine ve aileye kıymet ve değer verirler. Bu bireyler neşeli, dışa dönük ve enerjik olmaktadırlar. Onlar güçlüdürler ve kendilerine güvenirler. Bu kişilerin başka olumlu yönleri ise iş bitiren, hırslı, kendinden emin, cömert, dürüst ve sadık olmalarıdır.  Bu kişiler eğlenceyi seven ve ön planda olmayı severler. Onlar lükse düşkündürler ve engel tanımazlar. Bu kişiler genelde iddialı, sıcakkanlı ve sosyal olmaktadırlar ve bunun yanı sıra mert, yaratıcı ve açık bireyler oldukları söylenebilir. Tabii bazı olumsuz yönleri de vardır. Mesela Tutucu ve hassa olmaktadırlar ve bazen de alıngan olabilirler. Bu kişiler etkiye açık olurlar ve bunun yanı sıra gereğinden fazla sahiplenicidirler. Bu kişiler fiziksel açıdan genel olarak düzgün bir görünüşe sahiplerdir. Detaylı olarak da uzun ve dolgun yüz yapısına sahipler ve ince ve uzun boyunları vardır. Saçları ise genelde açık kestane rengi olmaktadır. Bu kişilerin boyları vardır. Yüz hatları uyumlu olmaktadır ve ayrıca çene yapılarını inceleyince, çeneleri ince ve oluklu olmaktadır.

Terane isminin harf analizi hakkında da bilgi verelim. T, duygularını zor açabilen biri olduklarını gösterir. E, sıkıntılardan kurtulmak için mücadele ettiklerini göstermektedir. R,  tereddütlü birinin göstergesidir. A,  atılgan ve enerjik anlamına gelmektedir. N, sağduyulu olma özelliğine sahip olduğunu göstermektedir. E ise yine sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi göstermektedir.

İsimlerin benzerleri de araştırılan konular içinde bulunmaktadır. Terane ismine benzer isimler ise Tercan, Terim, Terken, Terbiye, Terife, Terek, Teren, Nurane, Güldane, Durdane, Dürdane, Nurdane, Reyhane, Nardane. Bu isme uyan erkek isimleri ise Terakki, Tercan, Terim, Terem gibi isimler olabilir.

Terane ismi ve onun statikleri inceleyince çok az kullanıldığı ve popüler olmadığı anlaşılmaktadır. Terane ismine sahip olan ünlüler hakkında bilgi almak istediğinizde de bu isimde bir ünlü bulunmamaktadır.

Terane isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Ahenk, Uyum, Müzik, Nağme.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Farsça
Kuran ‘da geçmiyor.

Terane ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Terane ismini kullanan 82 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Terane ismini kullanan 15 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Terane ismini kullanan 6 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Terane ismini kullanan 10 kişi bulunmaktadır.

Terane isminin Türkiye sıralaması

Terane en çok kullanılan 6494. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 2758. isimdir.

Terane ismini kullananların sayısı, son bir yılda 5 kişi artmıştır.

Terane isminin Harf Analizi

Kişiye Terane ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

T : Duygularını zor açabilen birini akılda uyandırır,T harfini çok tercih edilmemelidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

Terane İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Terane ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Terane isminin anlamını gözden geçirin!

Terane İsminin Numerolojisi

Terane isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

T: yirmi dört
E: altı
R: yirmi bir
A: bir
N: on yedi
E: altı
TOPLAM: 75

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap