Tenzil İsminin Anlamı

Tenzil İsmi

Tenzil İsminin Anlamı Yeni doğan çocuğunuza isim arıyorsanız Tenzil ismini tercih edebilirsiniz. Tenzil ismi hem söyleniş olarak hem de anlamını hem kişilik analizi olarak çocuklarınıza verilen isimler arasında yer almaktadır. Burada isim olarak tercih edebileceğiniz bir isim olup olmaması hakkında merak edilen birçok bilgiye de kolay bir şekilde bu yazımızda ulaşabileceksiniz. İsim tercihinde özellikle özellikle ismin siz de uyandırdığı etkinin yanı sıra aynı zamanda Tenzil isminin anlamı da merak edilen noktalardan birisidir.

Siz de tenzil ismini çocuklarınıza vermek isterseniz öncelikle anlamının çıkartma azaltma ve indirme, ikinci anlamının ise indirme aşağı düşürme bu anlam aynı zamanda Kuran’da da geçen anlamıdır. Üçüncü anlamı ise bir şeyin miktarını yükseltmek ve çıkartmak anlamına da gelmektedir. Bu anlamlar ışığında siz de Tenzil ismi hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilir bu ismi istediğiniz zaman gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Tenzil isminin Kuran’da anlamı olduğunu ifade etmiştik bu isim daha çok erkek çocuklarına verilmekle birlikte Kuran’da geçen bir isimdir aynı zamanda burada ki anlamıda bir şey çıkarmat zuhur etmek anlamına da gelmektedir. Hemen akıllara Tenzil ismi caiz mi sorusu gelebilir. Tenzil ismi caiz olmayan bir isim olup bu ismi kullanmandan önce Kuran’da ki anlamına geldiği şekilde olduğunu da bilmekte fayda var Tenzil ismini gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Tenzil ismi hakkında bir diğer merak ettiğiniz nokta da isminin kişilik analizi ve harf analizi burada Tenzil isminin kişilik analizine bakacak olursak karşımıza şu şekilde bir tablo çıkmaktadır. İlk olarak Tenzil ismine kullanan kişiler hem mistik hem filozof aynı zamanda akademisyenliğe yatkın kimseler olarak karşımıza çıkmaktadır. Yani bu ismi taşıyan kişiler ilk olarak geleneksel mesleklere daha çok yatkın olması ile bilinmektedirler. Burada aynı zamanda öğretmen olma eğiliminde karşımıza çıkarlar.

Tenzil ismini taşıyan insanlar aynı zamanda zihin dünyalarında çok fazla yaşadıklarından dolayı aynı zamanda sessiz olma eğiliminde olurlar yani otantik bir ruha sahiptirler. Bu genel olarak içe dönük bir yaşama bürünmelerine neden olmaktadır. Bu kişiler özellikle sorunlarla karşı karşıya geldikleri zaman her zaman ayrıntılara dikkat ederek davranırlar.

Özellikle başka kişilerden herhangi bir şekilde destek görmemesi problemleri tek başına çözmeye çalışmaları ve aynı zamanda melankolik bir yapıya sahip olmaları da en çok dikkat çeken kişilik özellikleridir.

Bu ismin merak edilen bir diğer yönü de Tenzil isminin harf analizidir. Tenzil isminin harf analizi şu şekildedir; T harf duygusal anlamda  duygularını çok zor açabilen biri olarak karşımıza çıkmaktadır. E harfi ise Sıkıntılar karşısında duygusal olan kimseleri andırır. N harfi ise sağduyu açısından bilgileri verilmektedir. Z harfi de daima okumayı seven kişileri andırmaktadır. İ harfi de duygusal oldukları anlamına gelmektedir. L harfi de sanatsal anlamda iyi insanlar olduklarını söylemektedir.

Tenzil ismi birçok açıdan kullanılan isimler arasında yer almaktadır. özellikle yeni doğan çocuklarınıza vermek istediğiniz isim bağlamında tercih edilen Tenzil ismine benzer isimlerde merak ediliyor bu isme benzer isimler arasında Tengiz , Tendü , Tengir , Tenşit , Tenvir, Tendübay , Tendürek isimleri daha çok kullanılırken Tekmil, Tevil ve Tecmil isimleri karşımıza çıkmaktadır. Aynı zamanda Temel ismi de Tenzil ismine benzer isimler arasında bulunuyor. Tenzil isminde ünlüler başlığında ise ele alacağımız herhangi bir konu bulunmuyor çünkü Tenzil isminde herhangi bir ünlü bulunmamaktadır. Bu isme bağlı olarak çok fazla kişi bulunmamaktadır.

tenzil-isminin-anlami-48413
Tenzil İsminin Anlamı

Tenzil isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Çıkartma, azaltma, indirme
  • 2 – Bir şeyin bir miktarını çıkarmak.
  • 3 – İndirme, aşağı düşürme. Azar azar indirme (Kur’an’ın)

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçiyor.

Tenzil ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Tenzil ismini kullanan 137 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Tenzil ismini kullanan 30 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Tenzil ismini kullanan 5 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Tenzil ismini kullanan 8 kişi bulunmaktadır.

Tenzil isminin Türkiye sıralaması

Tenzil en çok kullanılan 5663. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 2824. isimdir.

Tenzil isminin Harf Analizi

Kişiye Tenzil ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

T : Duygularını zor açabilen birini akılda uyandırır,T harfini çok tercih edilmemelidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Z : Bilimsel açıdan, okumayı seven birini çağrıştırır,bir tane z harfinin isiminde olması iyidir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

Tenzil İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Tenzil ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Tenzil isminin anlamını gözden geçirin!

Tenzil İsminin Numerolojisi

Tenzil isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

T: yirmi dört
E: altı
N: on yedi
Z: yirmi dokuz
İ: on iki
L: on beş
TOPLAM: 103

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap