Tengir İsminin Anlamı

tengir-isminin-anlami-61711

Tengir İsminin Anlamı

Söylemi güzel ve kulağa hoş gelen erkek isimleri arasında yer alan Tengir isminin anlamı birçok kişinin merak ettikleri arasında bulunuyor. Kuran’da geçmeyen erkek isimlerinden biri olmasından dolayı bu ismi erkek çocuğuna vermek isteyenler Tengir isminin TDK deki anlamına yöneliyor. Sözlük anlamı cimri olan Tengir ismi, eski dönemlerde Tengri inancını da yansıtan ve Gök tanrısı anlamını da içeren bir addır. 

Eski Türkçemizde Tanrı olarak söylenen Tengir günümüze kadar erkek ismi olarak gelmiştir. Bu tür değerlere ve inançlara önem verenlerin tercih edeceği bir isim olarak, Tengir ismi caiz mi soruları da kaçınılmaz oluyor. Anlam ve taşıdığı özellikler bakımından dini hiçbir sakıncası olmayan bu isim yeni doğan erkek bebekleri için konulabilir niteliktedir. Ancak güncel sözlük anlamıyla cimriliği ifade etmesi nedeniyle birçok anne ve baba Tengir isminin anlamına ve tercih etmeye mesafeli yaklaşıyor diyebiliriz. 

Son yıllarda çocuklara isim koyarken popüler olmasının yanı sıra yaygın olmaması gibi kriterler aranıyor.  Bu nedenle hamileliğin ilk aylarından itibaren birçok anne adayı isim arayışına giriyor. Olumsuzluğu niteleyen Tengir isminin anlamının yanı sıra samimi kişilik yapısına sahip olmaları bu isimdeki kişilerin sosyal bir insan olmalarını sağlıyor. Sahip oldukları pozitif enerjiden çevresinin de nasiplenmesinden mutlu olan kişiler fedakâr ve merhametlidirler. İsim bulma sürecinde dizi karakterlerini de alternatifleri arasına koyanlar için Tengir ismine sahip ünlüler de ilham verici nitelik kazanıyor. Her dönemin popüler olma potansiyeli yüksek isim arayışı içinde olanlar için Tengir isminin anlamı ve tercih edilme oranını düşürüyor. 

Çocukluk ve yetişkinlik dönemlerinde karakterlerimiz oluşurken sürekli hitap edilen isimlerimizin etkisi oldukça önemlidir. İsim seçerken bunun dikkate alınması gelecekte çocukların başarılarını ve sosyal yaşamlarını doğrudan etkiliyor. İsim seçeneklerinin yer aldığı listede Tengir adı da yer alıyorsa, Tengir isminin analizine dair araştırma yapmanız önerilir. 

İsimlerin belli bir frekansa sahip olması mutlu hissetmek, öfkeli ya da hırçın olmak gibi özelliklere sahip olmada etkili bir faktördür. Zaman içinde isimdeki harf frekanslarının kişiliğe yansıması Tengir isminin kişilik analizine gereken önemi vermeyi gerektiriyor. Çok tartışılan çocuklara koyulması ve konulmaması gereken isimler listesi belli kriterlere göre uzayıp gider. Bu noktada ebeveynlerin nasıl bir kişilikte ve inanca sahip bir çocuk olması isteniyorsa o özellikleri taşıyan isimler tercih edilmelidir. 

Tengir adının tınısından hoşnut olan kişiler Tengir ismine benzer isimleri de inceleyebilir. Tengiz, Tenzil ve Tenvir isimleri anlam değeri bakımından birbirine yakın olan isimlerdir. Çocukların doğrudan zekâsını etkilediği düşünülen isimler bile ailelerin isim koyarken en zeki isim listelerini incelemelerini kaçınılmaz kılıyor. İsimlerin olumlu özelliklerinden yararlanmak isteyen kişiler ise çift isim koymayı tercih ederek kişiliğin oluşmasında etkili olmayı düşünüyor. 

Trend haline gelen eski inanç ve dinlere yönelik isimler çerçevesinde tercih yamak birçok kişinin sıra dışı isim bulmasına neden oluyor. İsimlerin çağrıştırdığı duyguların olumlu olması Tengir isminin anlamından çok duyusal yönü ile de ilgilenilmesini cazip kılıyor. Kuran’da geçmemesi isim tercih ederken sevilen ve yıllarca hayal edilen bir isimden vazgeçilmesine sebep değildir. 

Sadece kötü bir anlam içermemesine dikkat etmek ve isimlerin karakterlere olan yansımasını dikkate alarak isim koymak gerekiyor. Sosyal olma becerileri gelişmiş olan kişiler Tengir isminin anlamına bakarak daha birçok yönlerini keşfedebilirler. İsmin sadece kimlikte yazan bir değerden ibaret olmadığını bilmek ve ona uygun tercihler yapmak gelecekte gelişimini düzgün tamamlamış ve başarılı çocuklar yetiştirmeye katkı sağlayacaktır. 

tengir-isminin-anlami-61711
Tengir İsminin Anlamı

Tengir isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Cimri.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Tengir ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Tengir ismini kullanan bulunmamaktadır.
İstanbul’da Tengir ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Tengir ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Tengir ismini kullanan bulunmamaktadır.

Tengir isminin Türkiye sıralaması

Tengir en çok kullanılan 40142. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 7624. isimdir.

Tengir isminin Harf Analizi

Kişiye Tengir ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

T : Duygularını zor açabilen birini akılda uyandırır,T harfini çok tercih edilmemelidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

G : İnatçı kişilik, gerginlik çağrıştırır, g harfinin olması iyidir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

Tengir İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Tengir ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Tengir isminin anlamını gözden geçirin!

Tengir İsminin Numerolojisi

Tengir isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

T: yirmi dört
E: altı
N: on yedi
G: sekiz
İ: on iki
R: yirmi bir
TOPLAM: 88

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap