Temür İsminin Anlamı

temur-isminin-anlami-34488

Temür İsminin Anlamı

Genel olarak anne ve babalar yeni doğan bebekleri için her zaman farklı özel isimler tercih ederek merak ettikleri soruların başında Temür isminin anlamı nedir? Özellikle erkek çocukları için uygun olan ismin kökeni Türkçe olmaktadır. Son derece etkili anlamı bulunan isim demir anlamına gelmektedir. Ülkemizde her geçen gün kullanıcı sayısının arttığı isim ile ilgili çok fazla araştırmalar yapılmaktadır.

Günümüzde farklı isim arayışında olan ebeveynler Temür isminin TDK’deki anlamı pek çok kişi tarafından araştırma konusu olmaktadır. Temür ismi sözlük anlamı da demir manasına gelmektedir. Yapılan istatistiklere göre isim ülke genelinde büyük bir kesim tarafından kullanılmaktadır. İsim 5 harften oluşmakta ve 2 heceden meydana gelmektedir. T harfi ile başlamakta ve R harfi ile bitmektedir. Günümüzün en popüler isimleri arasında olan Temür ismi erkek çocuklar için kullanılmaktadır.

Erkek çocuklarına son derece yakışan isimler arasında yer alan Temür ismi caiz mi sorusuna cevap olarak caiz olmayan ve sakıncalı isimler listesinde yer almamaktadır. Ancak bu ismi bebeğiniz için seçerken detaylı olarak araştırmakta fayda olacaktır.

Yeni doğan erkek bebekleri için tercih edilen Temür isminin kişilik analizi yapılarak detaylı incelemelerde bulunulmaktadır. İsmin olumlu yönlerinde yaratıcı, tarafsız, anlayışlı, arkadaş canlısı, estetik kaygıları fazla olan, duyarlı, sevecen, tatlı dilli, sosyal, dengeli, sanatsal, eğlenmeyi seven, adaletli, iyimser, ılımlı, zarif, nezaketli ve zevk sahibi olmasıdır. Ayrıca olumsuz yönleri içinde çok fazla detaya önem veren, şüpheci, tereddütçü, aşırı titiz, memnun etmenin zor olduğu, her zaman sorgulayan ve her şeyi çok fazla inceleyen karakter özellikleri yer almaktadır. Temür isminde fiziksel özellikler arasında pürüzsüz cilde sahip, düz saçlı, kısa çeneli, atletik yapıda vücut, arası açık düz kaşlar, gamzeli ve gözler ince olmasının yanı sıra ses tonu kalın ile gür olmaktadır. Sürekli olarak kendisine destek olmalı, destekçi, aile hayatına her zaman daha fazla değer veren, çocukları ile eşi genel olarak her şeyden önce gelmektedir. Ebeveynlerin son derece etkili manaları bulunan Temür ismini taşıyan kişiler daha neşeli, enerji dolu ve çok daha pozitif olan insanlardır. Çevresinde yer alan kişilere bu enerjisi ile onları her zaman yanlarında görmek isterler. Çocuklara çok daha düşkün ve eşlerinin de aynı şekilde olmasını isterler.

Son günlerin çok daha fazla ilgi odağı isimler arasında yer alan Temür isminin harf analizi karakter özelliklerini de ortaya koymaktadır. T; duyguları son derece zor açabilen kişiyi akılda uyandırır. E; sıkıntılardan kurtulmak için her türlü mücadele veren anlamındadır. M; ticarete yakın, eğlence düşkünü ve gerçekçidir. Ü; engeller ile mücadele edebilen anlamlarını taşımaktadır. R; kararsız ve tereddütlü olmayı çağrıştırmaktadır.

Yeni doğan erkek çocuklarında çok fazla kullanılan ve anlamı ile önemli etkiler bırakan Temür ismine benzeyen isimler içinde Rümet, Temürhan, Temel, Temürlenk, Altemür, Temcit, Temren, Ömür, Eymür, Taner, Tahir, Tuncer, Tayfur, Türker, Timur, Teşekkür, Aktemür, İltemür gibi isimler yer almaktadır. Ayrıca Temür ismi ile uyumlu olan kız isimleri olarak Temime, Temaşa, Temenni, Temre, Tezehhür, Tennur, Tanzer, Taciser, Tanser, Ömür, Tasvir, Temiz gibi isimler bulunmaktadır.

Söyleyişi, yazılışı ve anlamlarında çok daha etkili manası bulunmasının yanı sıra farklı olmasından dolayı anne ve babaların tercih ettiği Temür ismine sahip ünlüler bulunmamaktadır. Ayrıca özellikle Osmanlı’nın kuruluşu gibi filmler ya da dizilerde kullanılması mümkün olan isim ile alakalı film veya dizi bulunmamaktadır.

Temür isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Demir

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Temür ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Temür ismini kullanan 299 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Temür ismini kullanan 74 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Temür ismini kullanan 20 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Temür ismini kullanan 6 kişi bulunmaktadır.

Temür isminin Türkiye sıralaması

Temür en çok kullanılan 4418. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 2171. isimdir.

Temür isminin Harf Analizi

Kişiye Temür ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

T : Duygularını zor açabilen birini akılda uyandırır,T harfini çok tercih edilmemelidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

Ü : Engellerle mücadele eden anlamını çağrıştır ,olmaması iyidir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

Temür İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Temür ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Temür isminin anlamını gözden geçirin!

Temür İsminin Numerolojisi

Temür isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

T: yirmi dört
E: altı
M: on altı
Ü: yirmi altı
R: yirmi bir
TOPLAM: 93

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap