Temenni İsminin Anlamı

temenni-isminin-anlami-89680

Temenni İsminin Anlamı

Temenni kelimesinin anlamı da bu bağlamda araştırılır. Peki, temenni kelimesinin kökeni ve temenni kelimesinin anlamı merak edenler için, dilek istek arzu anlamlarını taşımaktadır. Temenni isminin anlamı hakkında bilmek istediğiniz tek şey dilek ve arzu. Kız ismi olarak 7 harfli Temenni ismi kullanılmıştır. Temenni TDK deki anlamı; Temenni kelimesi dilimizde en çok kullanılan kelimelerden biridir. Temenni Arapçadan Türkçemize geçmiştir. 

TDK’ya göre temenni İsminin anlamı şu şekildedir,  bir şeyin gerçekleşmesini arzulamak istemek dilemek, Dilek gibi anlamları taşımaktadır. Temenni isminin analizi; Doğrudan sonuca ulaşmayı düşünen güçlü bir kişiliğe sahiptir. Kararsızlıktan hoşlanmıyorsunuz ve kararlarınızı uygulamaktan çekinmiyorlar. İşlerin de başarılıdırlar para ve tüm finansal konularla ilgilenmektedirler. Size karşı çıkan insanlarla alçakgönüllülükle tanışır, titizlikle değil, çok gerçekçi değil. Biraz duygusal olmaları gerekmektedir.

T Sorunları mümkün olan en pratik ve doğrudan yoldan çözmede iyisiniz. Keskin zekânızla iş hayatınızda her zaman beğenilen bir çalışan olmayı başardınız.

 E İyi ve güvenilir bir arkadaş olduğun için kimse seninle arkadaş olmaktan çekinmiyor. Etrafınızdaki insanları her zaman destekleyebiliyorsunuz, bu yüzden herkese yardım etmek için acele etmek harika. 

M Sosyal kişiliği sayesinde yeni arkadaşlarla konuşmak kolaydır. Ancak geniş kapasitenizle en yüksek kariyer seviyesine kolayca ulaşabilirsiniz.

 E Hiç kimse seninle arkadaş olmaktan çekinmiyor çünkü sen iyi ve güvenilir bir arkadaşsın. Etrafınızdaki insanları her zaman destekleyebiliyorsunuz, bu yüzden herkese yardım etmek için acele etmek harika. 

N Saf ve temiz kişiliğin sayesinde içinde asla kötülük yoktur. Sabrınız ile dikkatinizi kendinize çekebilirsiniz. Doğal davranışlar sergileyerek güçlü ve kalıcı dostluklar kurabilirsiniz.

 N Saf ve temiz kişiliğin sayesinde içinde asla kötülük yoktur. Sabrınız ile dikkatinizi kendinize çekebilirsiniz. Doğal davranışlar sergileyerek güçlü ve kalıcı dostluklar kurabilirsiniz.

 İ planlanmış ve programlanmış kişiliğiniz sayesinde kariyerinizde her zaman iyi bir konuma geleceksiniz. Üstelik nazik tavrınız sayesinde yeni ortama hızla uyum sağlayabilir ve herkes tarafından sevilebilirsiniz. Temenni isminin kişilik analizi;  İyi bir yönetici olabilir, insanları yönlendirmede de başarı göstermektedir. Temenni isminin anlamı bakımından Arkadaşlık seçimleri konusunda seçicisiniz, değersiz kişileri çevrenize dahil etmiyorsunuz. İncinmekten ve de incinmekten korkarsınız ve bazen varlığınızdaki cevheri bile göremezsiniz. Sen de geleceği düşünüyorsun.

 Bu nedenle günah ve iyilikler size yol gösterir. Gülmeniz gerektiğine inanıyorum, pozitiflik gösteriyorsunuz. Duyarlısın ve ülkeni ve aileni seviyorsun. Temenni isminin anlamı Yaratıcılıkta her zaman farkı gösterdiniz ve bunu hissetmeyi başardınız. Yapınız ilişkilerinizi dengelemeye çalıştığı için her zaman mutlu bir ortaklık kurdunuz. Sadık kişiliğiniz sayesinde evliliğiniz ve dostluğunuz yıllarca sürecek. Zayıf ve kibar olmak, başkalarını gücendirmekten korktuğunuzu gösterir.

Araştırmayı ve keşfetmeyi seven bir karakteriniz var. Tüm konuları bilmeden bilginizi genişletmek için çok araştırma yapın. Okumayı seven bir insansın ve mutlaka kitap okumalısın. Kısacası sen bir kitap kurdusun. Bilmediğiniz ve hiç okumadığınız çok az kitap vardır. Ayrıca çalışkan ve disiplinli bir insansınız. Bu nedenle, çevrenizdeki herkes tarafından övüldüğünüz gibi, işyerinizdeki başarılı çalışmalarınız için her zaman minnettar olan sizsiniz. Temenni isminin anlamı incelendiğinde Bazen ailenize önem veriyorsunuz, bazen de iş hayatınızı bir kenara bırakıp ailenizle vakit geçiriyorsunuz. İş sizin için önemlidir, ancak asla ailenizin önünde olamaz.

Temenni ismi caiz mi? Temenni isminin kullanılması İslam tarafından caizdir ve kullanılmasında bir sakınca yoktur.  Temenni isminin anlamı yasaklı isimler arasında yoktur.

Temenni ismine benzer isimler; temenni ismine benzeyen isimle şu şekilde sıralayabiliriz,  temel, Taner, Tamer, Tan, Temam gibi isimler kullanılmaktadır.

Temenni ismine sahip ünlüler; Ünlü Temenni, Temenni vb. içeren terimleri araştırmalar sonucunuzda benze ünlü isim bulunmamaktadır. 

temenni-isminin-anlami-89680
Temenni İsminin Anlamı

Temenni isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Dileme, istek, dilek

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Söylenişi: temenni:
Kuran ‘da geçmiyor.

Temenni ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Temenni ismini kullanan 9 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Temenni ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Temenni ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Temenni ismini kullanan 2 kişi bulunmaktadır.

Temenni isminin Türkiye sıralaması

Temenni en çok kullanılan 10111. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 4047. isimdir.

Temenni ismini kullananların sayısı, son bir yılda artış göstermemiştir.

Temenni isminin Harf Analizi

Kişiye Temenni ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

T : Duygularını zor açabilen birini akılda uyandırır,T harfini çok tercih edilmemelidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

Temenni İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Temenni ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Temenni isminin anlamını gözden geçirin!

Temenni İsminin Numerolojisi

Temenni isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

T: yirmi dört
E: altı
M: on altı
E: altı
N: on yedi
N: on yedi
İ: on iki
TOPLAM: 98

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap