Temenna İsminin Anlamı

İsimler içinde barındırdığı anlamlarla değer kazanır. Bir ismi telaffuz ettiğinizde öncelikle onun ne anlama geldiğini merak edersiniz. Özellikle ilk defa duyduğunuz bir isimle karşılaşırsınız “isminin anlamı nedir” sorusunu kişiye sorabilirsiniz. Çocuklarınız için de farklı isimler araştırmasına girdiyseniz karşınıza Temenna ismi çıkabilir. Hiç duymadıysanız Temenna isminin anlamı nedir sorusu kafanızda oluşacaktır. Temenni ismiyle karıştırılıyor olsa da anlamları farklıdır. 

Temenna, el ile selam verme anlamındadır. Bir selam şekli olarak öne doğru eğilip doğrulunca elinizi başınıza ya da göğsünüze götürürseniz bu duruma verilen bir tanımdır. Temenni ise arzu ve istek anlamındadır. 

Bu isim kız çocukları için kullanılmaktadır. Kökeni Arapçadır. Arap ülkelerinden kültürümüze gelmiş ve yerleşmiştir. İsimler Arapça, Farsça, Yunanca kökenli olsa da önemli olan bizde yer etmesi ve benimsenmesidir. Temenna ismi Kur’an da geçiyor mu diye bazı kişiler merak ediyor olabilir. Yapılan araştırmalarda geçmediği görülmüştür. Eğer istenirse kız çocuklarına verilebilecek bir isimdir. 

Kur’an da geçmemesi ismin sakıncalı ya da uygunsuz olduğunu göstermez. Bazı isimlerin çocuklara verilmemesi gerekir. Hem dinimiz hem de kültürümüz bakımından sakıncalı isimler bulunmaktadır. Temenna ismi caiz mi araştırmaları o yüzden ebeveynler tarafından sıklıkla araştırılır. Bu ismin kullanılmasında herhangi bir ters durum yoktur. Anlamı hoşunuza gittiyse verebilirsiniz. 

Uzmanların isimlerle ilgili birçok araştırma yaptıkları bilinir. İstatistikler, analizler ve numeroloji sonuçları uzmanlar tarafından araştırılır ve kişilere sunulur. Bu durum seçilen isimde kalma ya da yenilerini arama bakımından önemlidir. Temenna isminin analizi yapıldığında bu kişilerin heyecanlı ve yoğun duygulara sahip olduğu görülür. Birden sinirlenseler de hiç kimseye kin gütmezler. 

İçlerinde düşmanlık beslemezler. İçi dışı bir kişilerdir. Sanatsal yetenekleri oldukça fazladır. Müzik ve beceri kabiliyetleri yüksektir. O yüzden tüm bu konularda başarılı olabilirler. 

Olumlu yönleri içinde neşeli ve eğlenmeyi seven kişiler olarak kendini belli ederler. Sıcak kanlı olmaları, kendine güvenen bir yapıya sahip olmaları, sosyal kişilikleri ile çevrelerinde birçok dost edinebilirler. 

Olumsuz yönleri olarak alıngan ve hassas bir kişilikte bulunmaları bazen sorun yaratabilir. Onlarla konuşurken dikkat etmeniz gerekir. Söylediklerinize alınabilirler. Sevdiği kişiyi fazla sahiplendiği için bu durum karşıdaki insanı boğabilir. 

Fiziksel özellikleri olarak düzgün ve hoş bir görünüşe sahiptirler. Uzun boyu dikkat çeker. Yüz hatları oldukça düzgündür. 

Eğer Temenna ismine kendinizi yakın hissediyorsanız araştırmalarınızı daha da derinleştirmek için kişilik analizlerini inceleyebilirsiniz. Çocuğunuz büyüdüğünde isminin özelliklerini taşıyacak ve kişiliği de bu yönde gelişecektir. Temenna isminin kişilik analizi olarak bu insanların canlı ve neşeli tavırlarından bahsetmek mümkündür. 

Kendilerinde var olan enerji ile birçok kişiyi etrafında toplayabilirler. Herkesin dikkatini çekecek kadar şık ve güzel giyinmeyi severler. Sevdiği insanı kıskanma huyları bulunmaktadır. Sıkıntılarından kurtulmak için mücadeleci bir ruha sahiptirler. Duygularını zor açan bir mizaç onların bazen sorun yaşamasına neden olabilir. 

Temenna ismi ülkemizde fazla bulunmamaktadır. Yapılan istatistiklerde 13 kişinin bu ada sahip olduğu görülür. En çok kullanılan 9584’üncü isimdir. Kız isimleri arasında ise 3876’ıncı sırada yer almaktadır. 

Bu isimden hariç benzer olanları inceliyor olmanız hayal gücünüzün daha da derinleşmesini sağlayabilir. Aklınız farklı yönlere de kayabilir. Temenna isminin benzerleri olarak bazı önerilerimiz de olacaktır. Mesela Temenni, Temiz, Temaşa, Benna, Senna, Sena, Tuana, Temelli, Tuğra, Taha benzer isimler olarak değerlendirilir. Bu ismi tek başına kullanacağınız gibi ikinci isim tercihlerinde de değerlendirebilirsiniz. Sude Temenna, Temenna Nur ya da Buse Temenna ikinci isim önerileri arasında bulunur. 

Temenna isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – El ile selam verme. – [Bakınız: Temenni]

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Temenna ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Temenna ismini kullanan 13 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Temenna ismini kullanan 2 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Temenna ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Temenna ismini kullanan bulunmamaktadır.

Temenna isminin Türkiye sıralaması

Temenna en çok kullanılan 9584. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 3876. isimdir.

Temenna ismini kullananların sayısı, son bir yılda 9 kişi artmıştır.

Temenna isminin Harf Analizi

Kişiye Temenna ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

T : Duygularını zor açabilen birini akılda uyandırır,T harfini çok tercih edilmemelidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Temenna İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Temenna ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Temenna isminin anlamını gözden geçirin!

Temenna İsminin Numerolojisi

Temenna isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

T: yirmi dört
E: altı
M: on altı
E: altı
N: on yedi
N: on yedi
A: bir
TOPLAM: 87

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap