Telefonda Kendimi Nasıl Tanıtırım?

Telefonda tanışmak söz konusu olduğu zaman karşınızdaki insanın yüzünü görmeye bir durum söz konusu olmadığından dolayı bazı avantajlar sizler için dezavantaja..

Telefonda tanışmak söz konusu olduğu zaman karşınızdaki insanın yüzünü görmeye bir durum söz konusu olmadığından dolayı bazı avantajlar sizler için dezavantaja dönüşebilir.

Ilk bırakacağınız izlenim tamamen kullandığımız sözcüklere ve ses omuza bağlı olarak değişim gösterebilecek tir Bu sebepler göz önünde bulundurulduğu zaman kendinizi telefonda tanıtırken net olmanızı ve dostça bir üslupla insanlarla konuşmamız gerektiğini bilmeniz gerekiyor.

Telefonun ucundaki kişiye Neden onu aradığınızı belirterek konuşmanın devam edebilmesi için bir atmosfer oluşturmanız gerekmektedir.

Öneriler:

Çağrı başlangıcında kendinizi tanıtın örnek olarak Merhaba benim adım Ali diyebilirsiniz Bu bir iş görüşmesi için kendimizi tanıtmak Sayar ad ve soyad aynada söylenebilir ve karşı tarafa ilgili meslek unvanını söyleyerek ses dönebilirsiniz.

Kişisel bir görüşme için kendinizi tanıtmak İstediğiniz zaman yalnızca aldığınızı söylemek yeterlidir isminizi söyleyerek Ben şu kişiyle konuşmak istiyordum tarzında bir cümle kurarsanız başlangıç fena olmaz.

Doğru kişiyle konuştuğunuzu var saymadan konuşma başlamanız gerekiyor karşı taraf kendini tutmamışsa kiminle görüştüğümüzü sorup öğrenmek en doğal hakkınızdır Tabii bunun başında kendimizi tanıtmaya asla unutmamanız gerekiyor.

Başlangıçta arama makinası kesinlikle belirtmeniz gerekmektedir şirket veya kurum adına kullanarak da arayabilirsiniz.

Merhaba benim adım Ali sizleri sebepten dolayı şu Firma adını arıyorum tarzında bir konuşma başlatır sanız karşı tarafın gözünde size daha yeni bir resim oluşacaktır ve karşınızdaki insan çağrını karşılayacaktır.

Kendinizi tanıtırken Ortalama bir ses tonuyla ne çok yavaş ne çok hızlı bir düzeyde konuşurken gülümsemeyi ihmal etmeyin hattın diğer ucundaki insan ses tonundan gülümsediğin ezik görmüyor Muş gibi algılarsınız da aslında konuşmamızın içerisinde bir tebessüm katmayı da başarmış olacaksınız.

Karşı tarafın Telefonu açmış olması direkt sizinle konuşmak istediği anlamına gelmemektedir bu nedenlerden dolayı gerekli tanıtımı yaptıktan sonra müsait zamanda arayıp aramadığını sorup öğrenmek oldukça kibar bir davranıştır Bunu sakın ihmal etmeyin.

Yapılan bu görüşmeler sonrasında karşı taraf sizi telefonda ilk kez tanıyacaksın duruşunuza be ses tonunuz da kullandığı sözcüklerle sizi yargılayacak için baştan sona üslubunu da dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap