Tekmil İsminin Anlamı

Tekmil İsmi

Tekmil İsminin Anlamı Türkiye’de sık kullanılmayan ancak çok merak edilen isimler arasında yer almaktadır. Pek çok kişinin Tekmil ismini bilmemesi sebebiyle sık sık Tekmil ne demek? Sorusu gündeme gelmektedir.

Arapça kökenli olan Tekmil ismi birden fazla anlama sahiptir. Genel bir değerlendirme yapıldığında Tekmil isminin eksiksiz, hep, tam, kemale erme, bitirme, bitirilmesi, tamamlanma, tamamlanan şey, eksiksiz, hep, ve bütün anlamlarına geldiği bilinmektedir. Bu isim anlamı bakımından güzel anlamlı isimler arasında yer almaktadır. Bu nedenle Tekmil isminin çocuklara verilmesinde herhangi bir sorun yoktur.

 Tekmil isminin anlamından sonra merak edilen bir diğer kısmı ise Tekmil ismi caiz midir? Sorusudur Tekmil ismi Arapça kökenli bir isim olmakla birlikte genellikle erkek çocuklarında kullanılan bir isimdir. Uzmanlar tarafından gerçekleştirilen açıklamalara göre bu isim Kur’an-ı Kerim içerisine geçmemektedir. Ancak genel bir değerlendirme yapıldığında ve açıklamalar göz önünde bulundurulduğunda Tekmil isminin Kur’an-ı Kerim içerisinde geçmemesine rağmen güzel anlamlı isimler arasında yer aldığı ve çocukların ismi olarak kullanılmasında herhangi bir sorun olmadığı görülmektedir.

 Türkiye’de paylaşılmış olan 2022 yılı isim  verilerine bakıldığında Tekmil isminin  pek çok bebeğe verildiği görülmektedir. Türkiye’de 2020 yılında toplam 290 bebeğe tekmil ismi verilmiştir. Bu bebeklerden 56 tanesi İstanbul’da, 42 tanesi Ankara’da, yedi tanesi ise İzmir’de ikamet etmektedir. Tekmil isminin analizine bakıldığında Tekmil ismine sahip olan kişilerin benzer özelliklere sahip olduğu görülmektedir.

Genel bir değerlendirme yapıldığında Tekmil isminin olumlu yönleri arasında tutumluluk, zeka, mantık, gerçekçilik, düzenlilik, sabır, sağlık, hedefe yönelik çalışma, motivasyon, pratik zeka, anlayış ve detaycılık yer almaktadır. Bunların aksine Tekmil isminin olumsuz yönleri de oldukça fazla dikkat çekmektedir. Bu ismin olumsuz yönleri arasında eleştiriden hoşlanmama, gurur, hırs, takıntı ve dik başlılık yer almaktadır. Bu nedenle ebeveynler çocuğuna Tekmil ismini vermeden önce gerekli araştırmaları gerçekleştirmeli ve olumsuz özellikleri göz önünde bulundurarak tercihini yapmalıdır.

Tekmil ismini analiz edebilmek için dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise Tekmil isminin numerolojisi olmaktadır. Tekmil isminde yer alan harflerin karşılık geldiği sayıların toplanması ile elde edilen numerolojiye göre T harfi  yirmi dört, E harfi altı, K harfi on dört, M harfi on altı, İ hafi on iki, L harfi ise on beş sayılarına denk gelmektedir. Bu harflerin karşılık geldikleri sayıların toplanması ile elde edilen 87 sayısı ise Tekmil isminin numerolojisi olmaktadır. Elde edilen numeroloji ise bu ismin olumlu özelliklerinin oldukça fazla olduğunu göstermektedir.

Tekmil ismini çocuklarına vermek isteyen kişilerin araştırdığı bir diğer konu ise Tekmil ismi ile uyumlu olan isimler olmaktadır. Bir çocuğunun ismi Tekmil olan bir kişi bir diğer çocuğuna da benzer isimler koymak isteyebilir. Bu aşamada Tekmil ismi ile uyumlu olan isimler listesinden yararlanmak mümkündür. Aşağıdaki listede yer alan tüm isimler anlam bakımından çocuklara verilebilecek anlamlara sahiptir. Bu nedenle Tekmil ismi ile uyumlu olan isimler listesinden bir ismi seçilmesi ve çocuklara verilmesi mümkündür.

Tekin, Tekbir, Tekcan, Teksen, Tekiner, Tekay, Tekinay, Cemil, Kamil, Şamil, Amil, Emil, Ramil, Famil, Tenzil, Tevil, Tecmil, Temel, Tuğrul, Tuncel, Tural, Tanyel, Tevekkül, Tanıl, Tekmile, Tekgül, Teknur, Teksin, Teksen, Tekçe, Hamil, Tekil, Teşnedil, Tansel, Tazegül, Tezgül, Tangül, Tanyel, Tekin, Tekcan, Tekmin, Tekman, Tuğra, Tunca, Tuncay Can isimleri Tekmil ismi ile uyumlu isimler arasında yer almaktadır. Bu isimlerin çocuklara koyulmasında da herhangi bir sıkıntı yoktur.

tekmil-isminin-anlami-66714
Tekmil İsminin Anlamı

Tekmil isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 2 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Eksiksiz, hep, tam
  • 2 – Kemale erdirme. Bitirme, bitirilme, tamamlanma, tamamlama. Tam, eksiksizce, bütün, hep

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Tekmil ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Tekmil ismini kullanan 290 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Tekmil ismini kullanan 56 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Tekmil ismini kullanan 42 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Tekmil ismini kullanan 7 kişi bulunmaktadır.

Tekmil isminin Türkiye sıralaması

Tekmil en çok kullanılan 4474. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 2199. isimdir.

Tekmil isminin Harf Analizi

Kişiye Tekmil ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

T : Duygularını zor açabilen birini akılda uyandırır,T harfini çok tercih edilmemelidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

K : Başarılı, unvan sahibi çağrışımda bulundurtur,en az bir tane bulundurması çok iyidir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

Tekmil İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Tekmil ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Tekmil isminin anlamını gözden geçirin!

Tekmil İsminin Numerolojisi

Tekmil isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

T: yirmi dört
E: altı
K: on dört
M: on altı
İ: on iki
L: on beş
TOPLAM: 87

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap