Tekil İsminin Anlamı

tekil-isminin-anlami-16016

Tekil İsminin Anlamı Nedir?

Yeni doğan bebeğinin adını heyecanla duyan anne ve babalar, Tekil isminin anlamını ve özelliklerini soruyor. Tekil isminin anlamı nedir? Bu arada uzmanlar, ismin çocuğun kişiliğini ve önümüzdeki birkaç yıl boyunca tutum ve tutumunu etkilediğine dikkat çekerek ebeveynleri uyarıyor. Bu nedenle isim seçerken anlamına dikkat etmek önemlidir. Tekil, benim balım, bal gibi anlamlarında kullanılmaktadır.

Bu ismin genel anlamına baktıktan sonra şimdi de Tekil isminin TDK’deki anlamı konusuna bakacağız. TDK’deki anlamı, tek, bir anlamlarında kullanılmaktadır. Tekil ismi genel olarak kız çocuklarına verilen bir isimdir. Tekil isminin kökeni ise Türkçe’dir.

Tekil  isminin bütün anlamlarına baktıktan sonra şimdi de kişilik analizine bakacağız. Tekil isminin kişilik analizi şu şekildedir; Tekil isme sahip insanlar, başkalarına daha yüksek bir amaç için ilham vermek ve  manevi konularda  güçlü görüşlerini paylaşmak için derin bir içsel arzuya sahiptir. Bu isme sahip insanlar yetenekli, pratik ve genellikle büyük güç ve zenginlik elde ederler. Yaratıcı, arkadaş canlısı, adil, nazik, estetik açıdan hoş, sosyal, hoşgörülü, ılıman, hassas, duygusal, sanatsal, nazik, dengeli, nazik, oyuncu, adil, zarif, uyumlu, iyimser, uzlaşmacı, ılımlı, zariftirler. İş hayatında, özellikle ticari girişimlerde başarılı olma eğilimindedirler ve büyük finansal hayaller gerçekleştirirler. Başarıya ve kariyere bu kadar  odaklandıkları için özel hayatlarını ve ilişkilerini ihmal edebilirler. Arkadaşları azdır ama esas olan odur.Birine bağlandığında samimidir. Heyecanlandıklarında gözleri hiçbir şey görmez ama bazen kalpleri kırabilirler. Çok heyecanlılar, büyük bir kalbe ve büyük bir ruha sahipler. Güçlü bir vücudu, pürüzsüz bir cildi, ince  düz gözleri, kalın kaşları, gamzeleri, kısa çenesi, düz saçları var. Kalın ve yankılı bir sesi var.

Tekil  isminin kişilik analizini inceledikten sonra Tekil isminin harf analizini inceleyeceğiz. Tekil  isminin harf analizi aşağıdaki gibidir:

T: Problemleri en pratik ve kolay yoldan çözmede üstün olan sizsiniz. Keskin zekanız sayesinde iş hayatında her zaman beğenilen bir çalışan olursunuz.

E: İyi ve güvenilir bir arkadaş olduğunuz için kimse sizinle arkadaş olmaktan çekinmeyecektir. Çevrenizi sürekli destekleyebilen biri olduğunuz için herkesin yardımına koşabilen kişi sizsiniz. K: Sen bir pasifistsin. Bu nedenle arkadaşlarınız ve ailenizle asla kavga etmez, onlara karşı  sesinizi yükseltmeyecek  sakin ve huzurlu bir kişiliğe sahipsiniz. Bu tavır herkes tarafından beğenilmektedir.

İ: İyi planlayıcı ve programcı kişiliğiniz sayesinde kariyerinizde her zaman iyi yerlere gidiyorsunuz. Ayrıca yardımsever tavrınız sayesinde herkes tarafından takdir edilirken yeni ortamınıza hızla uyum sağlıyorsunuz. 

L: Güçlü bir kişiliğe ve sevgi gücüne sahip bir insansınız. Üstelik gücünüz ve hırsınız sayesinde her şeyde sürekli başarılı oluyor ve kazanıyorsunuz. Liderlik nitelikleriniz hemen hemen her şirkette görülebilir.

Daha sonra Tekil ismine benzer isimler konusunu ele alacağız. Bu isimler,  Tekmile, Tekgül, Teknur, Teksin, Tansel gibi değişik benzer isimler bulunmaktadır.

Anne ve babalar yeni doğan bebeklerine isim koyarken çok dikkat etmektedir. İsimlerin Kuran-ı Kerim’de geçip geçmediği veya caiz mi diye sorgulamaktadırlar. Bu göre Tekil ismi caiz mi? sorusunu ele alacağız. Tekil  ismi Kuran’da geçmemektedir, ancak insanlar çocuklarına bu kutsal, güzel ve  anlamlı ismi rahatlıkla verebilirler. Arapçadan türetilen bu ismin çok özel bir anlamı vardır, ancak izin verilen isimlerden biridir. Erkeklerin çok sevdiği bu isim sözlük anlamı olarak da oldukça anlamlı ve güzeldir. Bu yüzden Tekil isminin kullanılması caizdir.

Makalemizin son kısmında Tekil ismine sahip ünlüler var mı? bunu araştıracağız. Bu isim çok kullanılan bir isim değildir. Bu yüzden dizi ve filmlerde de pek geçmemektedir. Bu yüzden bu konuya örnek veremiyoruz.

Tekil isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 2 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – “Benim Balım” Bal Gibi Tatlım
  • 2 – Tek, bir

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Tekil ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Tekil ismini kullanan 1 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Tekil ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Tekil ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Tekil ismini kullanan bulunmamaktadır.

Tekil isminin Türkiye sıralaması

Tekil en çok kullanılan 12420. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 4823. isimdir.

Tekil ismini kullananların sayısı, son bir yılda artış göstermemiştir.

Tekil isminin Harf Analizi

Kişiye Tekil ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

T : Duygularını zor açabilen birini akılda uyandırır,T harfini çok tercih edilmemelidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

K : Başarılı, unvan sahibi çağrışımda bulundurtur,en az bir tane bulundurması çok iyidir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

Tekil İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Tekil ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Tekil isminin anlamını gözden geçirin!

Tekil İsminin Numerolojisi

Tekil isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

T: yirmi dört
E: altı
K: on dört
İ: on iki
L: on beş
TOPLAM: 71

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap