Tekbir İsminin Anlamı

Tekbir İsmi

Tekbir İsminin Anlamı Yeni doğacak çocukları için Tekbir adını düşünen ebeveynler ismin anlamını araştırıyor. Tekbir ismi kullanmanın herhangi bir sakıncası yoktur. Doğacak çocuğunuza Tekbir ismini verebilirsiniz. İsmin anlamı oldukça güzeldir. Ancak Kuran’da geçen bir isim değildir. Peki, Tekbir isminin anlamı nedir? Öncelikle Tekbir Tekbir, Allah’ın büyüklüğünü hatırlama ve Allahu ekber anlamını taşımaktadır. Erkek isimlerinden biri olan Tekbir, Arapça kökenlidir. Türkiye’de Tekbir ismini kullananların sayısı oldukça azdır.

Tekbir en çok kullanılan 5022. isimdir. Erkek isimleri arasında en çok kullanılan 2507. isimdir. Aynı zamanda Tekbir ismini kullanan kişi sayısı son bir yıl içerisinde 1 kişi artış göstermiştir. Tekbir isimli kişilerin rengi turuncu, kader sayısı 5, harf sayısı 6, nitelikleri ise hayalperest, çalışkan, romantik, sevimli, yaramaz ve komik gibi yönlere sahiptir. Bunun yanı sıra Tekbir isimli kişiler cömert, bakımlı görünmeyi seven oldukça çekici insanlardır. Tekbir ismi sadece erkeklerin kullandığı bir isimdir.  

Tekbir İsminin Anlamı
Tekbir İsminin Anlamı

Tekbir isimli kişilerin olumlu yönler arasında çekici, ılımlı, bakımlı ve şeytan tüyü vardır. Aynı zamanda Tekbir isimli kişilerin sohbeti oldukça güzeldir. Fakat kimi zaman suskun olmayı tercih ederler. Peki, Tekbir ismi caiz mi? gibi sorular bu ismi çocuğuna verecek kişiler tarafından merak ediliyor.

Tekbir ismi caiz değildir. Bu yüzden sakıncalı isimler listesinde yer almıyor. Kişi isteğine bağlı olarak çocuğuna Tekbir ismini verebilir. Aynı zamanda Tekbir isminin olumsuz yönleri arasında duygularını bastıran, kuşkucu, duyguları olan ve kolayca incinen özelliklerine sahiptir. Bunun yanı sıra Tekbir isimli kişilerin fiziksel özellikleri saçları kalın ve gür, alın yapısı düz ve geniş, yuvarlak ve büyük göz, kaş yapısı eğik, enerjik ve dik duruşu gibi yönleri bulunuyor. Aynı zamanda Tekbir isminin TDK’deki anlamı Allahu ekber deme ve Allah’ın büyüklüğünü hatırlatma olarak tanımlanmıştır.

Tekbir ismini Türkiye’de kullanan 202 kişi bulunmaktadır. İstanbul’da Tekbir ismini kullanan kişi sayısı 18, Ankara’da Tekbir ismini kullanan kişi sayısı 3 ve İzmir’de Tekbir ismini kullanan kişi sayısı 2’dir. Tüm isimlerin harf özellikleri bulunmaktadır. Peki, Tekbir isminin harf analizi nasıldır? ve yapılan analize göre Tekbir ne anlama gelir?

 • T: Duygularını oldukça zor bir şekilde açarlar.
 • E: Sıkıntılar ile mücadele etmeyi çağrıştırır.
 • K: Unvan sahibi ve başarılı kişiyi çağrıştırır.
 • B: Önsezileri oldukça kuvvetlidir.
 • İ: Duygusal ve hassas anlamı çağrıştırır.
 • R: Tereddütlü olmayı çağrıştırır.

Yukarıda Tekbir isminin harf analizi yer alıyor. Bunun yanı sıra bir de Tekbir isminin kişilik analizi bulunuyor. Tekbir isimli kişiler, çekici mizacı ile ön plana çıkıyor. Aynı zamanda kolaylıkla insanlara güvenmez. Her zaman yaşamlarında bir amaç doğrultusunda yaşamaktadır. Rahat yaşamayı sevdikleri için maddi zorluk çekmezler. Kendilerini önemserler ve partnerlerini çok mutlu ederler.

Tekbir ismini çocuklarına vermeyi düşünen ebeveynler aynı zamanda Tekbir ismine benzer isimler için araştırma yapıyor. Tekbir ismine benzeyen isimler arasında;

 • Tebrik,
 • Taner,
 • Cabir,
 • Tekin,
 • Tekbay,
 • Müstekbir,
 • Temir,

Tekbir ismine uyumlu kız isimleri arasında Tanzer, Tasvir, Tanser, Teknur, Teksen, Tekgül, Tekmile, Aybir, Tesrir ve Tennur gibi isimler bulunmaktadır. Aynı zamanda Tekbir isminin numerolojisi toplam 79’dur.

 • T: 24
 • E: 6
 • K: 14
 • B: 2
 • İ: 12
 • R: 21

Tekbir ismini Türkiye genelinde 202 kişi kullanıyor. Aynı zamanda Tekbir ismine sahip olan ünlüler ile ilgili hiçbir bilgi bulunmuyor.

Tekbir isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

 • 1 – Allah büyüklüğünü hatırlama ve Allahu ekber deme.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Farsça/Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Tekbir ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Tekbir ismini kullanan 202 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Tekbir ismini kullanan 18 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Tekbir ismini kullanan 3 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Tekbir ismini kullanan 2 kişi bulunmaktadır.

Tekbir isminin Türkiye sıralaması

Tekbir en çok kullanılan 5022. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 2507. isimdir.

Tekbir ismini kullananların sayısı, son bir yılda 1 kişi artmıştır.

Tekbir isminin Harf Analizi

Kişiye Tekbir ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

T : Duygularını zor açabilen birini akılda uyandırır,T harfini çok tercih edilmemelidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

K : Başarılı, unvan sahibi çağrışımda bulundurtur,en az bir tane bulundurması çok iyidir.

B : Önsezileri kuvvetli anlamı yükler.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

Tekbir İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Tekbir ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Tekbir isminin anlamını gözden geçirin!

Tekbir İsminin Numerolojisi

Tekbir isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

T: yirmi dört
E: altı
K: on dört
B: iki
İ: on iki
R: yirmi bir
TOPLAM: 79

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap