Tarla İçin Kredi Veren Bankalar

Tarla kredisi almak, tarım kredilerinden veya devlet teşviklerinden yararlanmak için ÇKS (Çiftçi Kayıt Sistemi) kaydının yapılmış olması gereklidir.

Tarla kredisi almak, tarım kredilerinden veya devlet teşviklerinden yararlanmak için ÇKS (Çiftçi Kayıt Sistemi) kaydının yapılmış olması gereklidir.

Tarla için kredi veren bankalar çeşitli teminatlar ve prosedürlerin yerine getirilmesi ile kredi veriyor. Kosgeb, çiftçiye ve çiftçi olmak için sisteme kayıt yaparak girişimcilik kredilerinden, hibelerinden yararlanmak isteyen vatandaşlara destek veriyor.

Tarla Kredisi Hesapla

Tarla kredisi hesaplama sisteminden, devlet ve özel bankaların verdiği çiftçi kredileri hesaplanabilir. Ziraat Bankası, Denizbank, Finansbank, Şekerbank, Teb ve Akbank tarım kredileri veriyor. Her bankanın farklı faiz ve vade seçenekleri ile tarla kredisi faiz oranları bulunuyor.

Tarla satın almak ve çiftçilik faaliyetlerini sürdürmek için belirli ipoteklerin temini ile kredi hesapla araç sistemini kullanarak, tüm çiftçiler kredi hesaplaması yapabilirler.

Arsa, arazi, tarla, bağ ve bahçe gibi tarım faaliyetlerinin yapılacağı gayrimenkulleri satın almak için bankaların verdiği arsa kredisi hesaplama sistemiyle, düşük faizli krediler kullanılabilir.

Tarla

Tarla Tapusuyla Kredi Almak

Tarla ipotekli kredi olur mu konusunda çiftçilerin rahat kredi kullanabilmeleri için çeşitli formüller sunuluyor. Genellikle ipotekli şekilde sunulan tarla kredileri bazı bankalarda teminat gerektirmeden sağlanabiliyor.

Çiftçi kredileri bankaların sundukları paketlere göre 12 ay vade seçeneğinden 120 ay vade seçeneğine kadar sunulabiliyor. 10 yıl vadeli tarım kredileri, çiftçinin seçimine göre 1 aylık ya da 3 aylık taksit ödemesi şeklinde yapılabiliyor.

Ziraat bankası tarla ipotekli kredi seçeneğinde, bireysel finansman desteği olarak ihtiyaç kredisi sunuluyor.

Tarımla ilgilenen ve ÇKS sistemine kayıtlı olan çiftçiler, tarlalarını ipotek göstererek, tarla kredisi veren bankalar fiyatları ve faiz oranlarını değerlendirerek, kredi kullanabilirler.

Ziraat tarla kredisi hesapla formülünde, arsanın %50’si oranında kredi kullanımı sağlanıyor. Ziraat ipotekli kredilerde, gerekli evrakların sunulması ile kefile ihtiyaç olmadan kredi verilir.

Tarla Kredisi Hesaplama

Tarla kredisi hesaplama 2019 seçenekleri için Ziraat Bankası’nın sunduğu 10 farklı çiftçi desteği bulunmaktadır. Genç çiftçi hibe desteği, kırsal alanda tarımsal faaliyetleri destekleme kredileri gibi Kosgeb destekli kredi seçenekleri bulunuyor.

Arazi kredisi hesaplama sisteminde 2 yıl ödemesiz ve 7 yıl vadeli olarak Tarım ve Hayvancılık kredileri veriliyor.

Arsa ve arazi satın alımları için verilen Ziraat bankası tarla kredisi hesaplama sisteminde, vade süresine göre faiz oranları belirlenmektedir. Ayrıca hasat dönemi kredileri ve tarımsal faaliyetlerle ilgili çeşitli kredi paketleri bulunmaktadır.

Ziraat Bankası kredi hesaplama araçlarını kullanarak, tarım kredisi seçeneği, vade süresi ve kullanılmak istenen kredi miktarını yazarak, toplam kredi tutarını hesaplayabilirsiniz.

Denizbank Tarla Kredisi

Denizbank çiftçi kredisi hesaplama sistemi için sunulan 10 farklı kredi türünden biri seçilebilir. Tarımsal faaliyet kredileri, tarım yatırımları kredileri hayvancılık kredileri, genç çiftçi kredileri, hasat kredileri, TMO makbuzlu krediler gibi farklı tarımsal kredi seçenekleri bulunuyor.

Denizbank çiftçi kredisi için gerekli evraklar temin edilerek tüm Denizbank şubelerinden başvuru yapılabilir.

Çiftçi ve tarım kredilerinin kullanılabilmesi için Çiftçi Kayıt Sistemi’ne kayıtlı olmak gereklidir. İpotek, kefil veya farklı teminatlar ile gerekli belgeleri sunan çiftçilere tarla kredisi hesaplama formülleri ile en uygun kredi seçenekleri sunulur.

Denizbank çiftçi kredisi nasıl alınır konusunda, Denizbank internet şubelerinden www.denizbank.com.tr adresine giriş yaparak, kredi ürünleri sayfasından kredi türü seçilebilir. Gerekli belgelerin tamamlanması ile online veya şubeden başvuru sağlanır.

Ziraat Bankası Tarla İpotekli Kredi

Tarla ipotekli kredi veren bankalar arasında bulunan Ziraat Bankası, tarla, arsa veya arazilerini teminat olarak gösteren çiftçilere, ihtiyaç kredisi veriyor. Konut, araç ve arazi gibi gayrimenkullerin ipoteği ile farklı yüzdelik oranlarla ihtiyaç kredisi olanakları sunuluyor.

Ev ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında hem devlet destekli bankalar hem de özel bankalar bulunuyor.

Bireysel ihtiyaç kredisi kapsamında tüm bankalarda ipotek karşılığı kredi kullanmak mümkündür. Ev ipotekli ihtiyaç kredisi 120 ay vadeli seçeneklerinde, faiz oranları değerlendirilerek, en cazip kredi seçeneği kullanılmalıdır.

Araç ipotekli kredi kullanmak için bankaların sunduğu ipotek şartları ve gerekli evraklar, bazı bankaların kefil talepleri sağlanarak, kredi kullanımı sağlanabilir. Bireysel veya ticari olarak kullanılan krediler ile sunulan araç ipoteği oranı belirlenir.

Tarla Kredisi Faiz Oranları 2019

Ziraat bankası arazi alım kredisi faiz oranı kullanılan kredi seçeneğine göre farklılık gösterir. Hisseli araziler ve bitişik parseller gibi konularda tarım kredisi kullanarak, tarla alımı sağlayacak çiftçiler, tarla kredisi hesapla araçları ile kullanılan kredi türüne göre hesaplama yapabilirler.

Zirai kredi faiz oranları, en düşük oranları ile Ziraat Bankası’nda sunulmaktadır. Ayrıca Vakıfbank, çiftçi ve tarım kredilerinde aylık %1.25 faiz oranı ile uygun faiz oranları sunuyor.

Hayvancılık kredileri, tarım kredileri, arazi alım kredileri, yatırım ve hasat kredileri gibi farklı seçenekler kullanılarak, Ziraat bankası arazi alım kredisi faiz oranı 2019 güncel değerleri üzerinden sağlanabilir.

Arazi Kredisi Veren Bankalar

Arazi alım kredisi faiz oranları her bankaya göre farklılık göstermektedir. Devlet bankalarında sunulan düşük faiz sistemi, özel bankalarda da tarım kredisi türüne göre farklı oranlarla sunuluyor.

Tüm bankaların resmi web sayfalarından kredi ürünlerine giriş yapılarak, tarla kredisi hesapla formülü üzerinden vade seçeneğine göre hesaplama yapılabilir.

Ayrıca Kosgeb destekli çiftçi ve tarım kredilerinde, geri ödemesiz hibe teşvikleri ile sıfır faizli tarım kredilerinin kullanımı da Ziraat Bankası aracılığı ile yapılmaktadır.

Tarla kredisi hesaplama 2019 faiz ve vade oranları, Ziraat Bankası tarımsal kredi tablolarında verilmektedir.

Bitkisel ürünlerden hayvan yetiştiriciliğine, arazi satın alımlarından hasat kredilerine dek arazi kredisi faiz oranları ve vade seçenekleri ile sunulmaktadır. Başvurular banka şubelerinden direkt olarak yapılabilir.

Tarla Kredisi 2019

Ziraat çiftçi kredisi hesaplama sistemini kullanarak, ÇKS sistemine kayır olan ve gerekli belgeleri tamamlayan tüm çiftçiler ve yeni genç çiftçiler, kredilerden faydalanabilirler.

Kosgeb girişimcilik programları ve hibe desteklerinde verilen faizsiz çiftçi kredileri başvuruları için online sisteme kayıt olmak gereklidir.

ÇKS sisteminde gerekli prosedürleri yerine getiren çiftçiler, kırsal alanda tarımsal faaliyetleri destekleme fonundan yararlanarak 100.000 TL’ye kadar faizsiz kredilerden yararlanabilirler.

Ziraat Bankası arazi alım kredisi faiz oranı, güncel değerleri online sistemden görüntülenebilir. Kullanılmak istenen tarım kredisi seçilerek, faizsiz veya düşük faiz oranları ile çiftçi, tarım kredileri kullanılabilir.

Ziraat Bankası çiftçi kredisi için gerekli belgeler arasında Çiftçi Kayıt Sistemi, kayıt bilgisi bulunuyor. İkametgah belgesi, nüfus cüzdanı, banka hesap cüzdanı gibi temel belgeler yanı sıra kullanılacak kredi türüne göre ipotek, kefil belgelerinin teminleri de gereklidir.

Kredi başvuru formu doldurularak gerçek kişiler ve tüzel kişiler gerekli belgeleri ile direkt başvuru yapılabilir. Gerçek kişiler için;

Çiftçi Belgesi
T.C kimlik
Teminat Belgeleri
Tapu senedi, kira sözleşmesi vs. Belgeleri
Son 3 yıla ait bilanço gelir tablosu gereklidir.
Tüzel kişiler için gerekli belgeler;

Çiftçi kayıt belgesi
Oda kayıt belgesi
Ticaret Sicili Gazetesi
Vergi Levhası
Noter onaylı imza sirküleri
Gelir tablosu, son yıla ait
Tarımsal işletmeyi teşvik belgeleri
Kredi karşılığında gösterilen teminat belgeleri
Sağlanarak, Ziraat Bankası şubelerinden tarım ve çiftçi kredileri başvurusu yapılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap