Tarçın Nerede, Nasıl, Hangi Kapta Saklanır?

tarcin-nerede-nasil-hangi-kapta-saklanir-76288

Tarçın ağzı kapalı kaplarda, diğer baharatlardan uzak saklanır. Uzun süre dayanması için havasız koşullarda muhafaza edilmesi gerekir.

Baharatların uzun süre taze tutulacağını nasıl gerçekleşeceğini bilmeniz uzun dönem kullanım için önemli bir noktadır. Uzun vadede yeni baharat satın almak yerine saklamış olduğunuz baharatları düzenli şekilde kullanabilir ve yemeklerinize lezzet katabilirsiniz.

Arapların İlk günkü tazeliğini koruyabilmesi için uygulayacağınız birçok metot bulunmaktadır. Birçok Bağdat farklı da şekillerde korunuyor olsa da büyük çoğunluğunun ortak bir muhafaza şekli bulunmaktadır.

Özellikle tarçın insan sağlığına son derece büyük faydaları bulunan özel bir baharat türüdür. Hazımsızlık problemleri mide problemleri gibi alanlarda oldukça büyük faydaları bulunan tarçın doğru bir şekilde saklandığında oldukça uzun süre kullanılabilir.

Güney ve güneydoğu Asya kökenli asıl üretim merkezi için ülkesi olan tarçın tatlılarda vazgeçilmez bir baharattır. Toz ya da kabuk halinde bulunabilir.

Tarçın kabukları ya da çekilmiş tarçın ağzı kapaklı ve mümkün olduğu kadar hava teması olmayacak kavanozdan içerisinde ya da buzdolabı poşetleri içerisinde saklanabilir.

Tarçından en iyi saklama verimliliğini elde edebilmek için tek başına saklamanız ve etrafında herhangi bir baharat bulundurmamanız çok daha önemlidir. Uzun vadede kullanmak istiyorsanız tarçının ya da kabuğunu bir kaç ayda bir elinize alıp tadını ve kokusunu kontrol etmeniz önemlidir.

Paketlerin üzerinde yazan son kullanım tarihi size tarçın hakkında en iyi bilgiyi verecektir. Baharatlar hiçbir zaman bozulmaz fakat aramasını kaybedebilir bu nedenlerden ötürü de poşet ya da kavanoz içinde saklanması uygundur.

Işık almayan ve kuru olan alanlardan tüm baharatlar çok uzun süre tazeliğini ve aramasını koruyabilir. Kabuk halinde kullandığınızda daha iyi koruduğunuz zaman dört sene kadar Taze bir şekilde tüketebilirsiniz.

Aktarlarda en çok tavsiye edilen baharatların başında gelen tarçının faydaları saymakla bitiremeyiz. Güne başlarken sindirim sisteminizin daha iyi çalışmasını istiyorsanız eğer Sabah ilk içtiğiniz bir bardak suyun içerisine toz tarçın yada Kabuk tarçın atarak tüketmemiz de büyük bir fayda göreceksiniz.

Eğer evinizde bulunuyorsa Bir dilim elma da aynı suyun içerisine atarsınız gün boyu midenizin çok hızlı ve rahat bir şekilde çalışabildiği ne görürsünüz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap