Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ayakta Tedavi ve Yatarak Tedavi

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ayakta Tedavi ve Yatarak Tedavi İnsanlar hayatının pek çok döneminde çeşitli sağlık sorunları ile karşılaşabilir. Sağlık sorunları bazen insanları maddi manevi olarak zor durumda bırakabilir. Bu şekilde bir sorun yaşandığı zaman, sağlık sigortası faktöründen yararlanmak gerekir.

Bu sigortalar devlet tarafından desteklenir. İsteyenler bu fırsatlardan yararlanabilir. Tamamlayıcı sağlık sigortası ile hem yatarak hem de ayakta tedavi olabilir, özel hastane fırsatlarından da yararlanabilirsiniz.  Kaliteli ve eksiksiz hizmet ile paranızı da teminat altına alabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ne Demek?

Tamamlayıcı sağlık sigortası, SGK kapsamını giren hastanelerden alınan bir sigorta çeşididir. Bu sigorta imkânı ile bir tek katılım payı ücreti ödenir. İsteseniz, tüm aile olarak faydalanabilirsiniz. Bütçenizi korumanızı sağlar. Ayrıca sigorta kapsamı bitene kadar, birçok sağlık hizmetini bir arada alabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası İçin Gerekli Olan Şeyler Nelerdir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası, fırsatlarından yararlanmak için, ilk şart, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaktır. Bunun dışında SGK’lı olmakta gerekir.  Ayrıca sigorta site tarafından belirlenen yaş kriteri de önemlidir. Buna da uyum sağlamak gerekir. Tüm bu özellikler varsa, tamamlayıcı sağlık sigortası işleminden yararlanabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile Yatarak Tedavi Güvencesi

Tamamlayıcı sağlık sigortası hem ayakta hem de yatarak olmak üzere, iki şekilde teminat içeren bir sigorta yöntemidir.  Sigorta şirketiniz hangi hastaneler ile anlaşma sağlanmışsa, o hastanelere giderek, istediğiniz şekilde hemen bir sağlık hizmeti alabilirsiniz. Hastanede ödemeniz gereken, küçük bir katkı payıdır. Bunun dışında bir ücret ödenmez.  Geri kalanbütün masrafları sigorta şirketi karşılar.

Başka İçerik:  Bireysel Emeklilik Sistemine Neden İhtiyaç Var?

Yatarak Tedavide Hangi Teminatlar Vardır?

Yatarak Tedavide Hangi Teminatlar Vardır?

Yatarak tedavi teminatı ile anlamanızın olduğu herhangi bir hastanede bir gün boyunca kalmak şartı ile yatış yapabilirsiniz. Tüm tedavi için yapılan masraflar, sigorta şirketi tarafından ödenir. Güvenceli bir teminat türüdür.  Tamamlayıcı sağlık sigortası ile yatarak göreceğiniz tedavi süresi ile birçok tetkik, yoğun bakım hizmeti, ameliyat, evde bakım, radyoterapi, kemoterapi ve diyaliz gibi salgın hizmetlerin hepsini ücretsiz olarak alabilirsiniz. 

Sigorta şirketlerinin sağladıkları hizmetlerin hepsi aynı değildir. Bazı yerler de limit sorunu olabilirken, bazıları sınırsız bir hizmet sunar. Limitli bir şekilde hizmet verilen uygulamalar su şekilde sıralanabilir;

Evde Bakım; Evde bakım hizmeti hastanın çıkışı yapıldıktan sonra, bazı durumlarda evde de hizmet almanız gerekebilir.  Yani sağlık görevlisi olan kişi, tedaviniz bitene kadar, sizinle ilgilenmelidir.

Suni Uzuv Teminatı; Sigorta yaptırdıktan sonra ve bitene kadar, herhangi bir hastalık durumu ya da kaza gibi durumlar da kullanılan birçok bakım yöntemini teminat altına alır. Bu genellikle bir uzvu kaybetme ile ilgili bir durumdur.

Tıbbi Malzeme Teminatı; Herhangi bir olumsuz durumda dışardan alınan her tedavi malzemesi için yapılan bir teminat türüdür. Genel olarak kullanılan malzemeler; boyunluk, korse, bandaj, yürüteç gibi malzemelerdir. Aynı şekilde yanık tedavisi için kullanılan ürünler de bu kategoriye girer.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile Yatarak Tedavi Teminatı Ne Demek?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile Yatarak Tedavi Teminatı Ne Demek?

Sigorta şirketi ile anlaşma sağlandıktan sonra, başlangıç tarihi baz alınarak, 3 ay sonra aktifleşme gerçekleşir.  Teminat aktifleşmeden yapılan Yatarak tedavi işlemlerinde masraflar sigorta şirketi tarafından karşılanmaz.

Eğer açık bir durum olursa, bekleme süreci geçersiz bir hale gelir ve sigorta tarafından tüm masraflar karşılanır. Eğer yatarak tedavi gibi. Bir durumunuz söz konusu olursa, hastaneye birkaç gün önceden haber vermek gerekir. Sigorta şirketi eğer onay verirse, ameliyat gibi işlemler de ücretsiz olarak karşılanır.

Başka İçerik:  Sağlık Sigortası Plan Türleri

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile Ayakta Tedavi Teminatı

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile Ayakta Tedavi Teminatı

Eğer çok fazla hastaneye gitmeyen bir kişi iseniz, ayakta tedavi teminatı yeterli olacaktır.  Böylece kendinizi güvence altına alabilirsiniz. Sigorta başlama tarihinden itibaren, yapılan tüm muayeneler, fizik tedavi, tahlil gibi işlemler, tedavi teminatı şeklinde ücretsiz olarak yapılır.

Ayakta tedavinin de yıllık olarak bir limit vardır. Bu limit 10 muayeneye karşılık gelecek şekildedir. Muayene kapsamına giren ultrason ve alakalı tüm tahliller, kapsamda yer alır. SGK’ nın şartına göre hem tetkiklerin hem de muayenelerin, aynı hastanede yapılması gerekir. Bu zorunlu bir kuraldır.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Fizik tedavi bilindiği üzere, çoğu kişi de ihtiyaç duyulan bir tedavi yöntemidir.  Doktorun önerisi üzerine ister ayakta ister yatarak yaptırılabilir. Hastalığın ve derecesi ve uygulama alanına göre değişiklik gösterir. Bazen seanslar çok uzun olabilir. Bazen de kısa sürebilir. Genel de sigorta şirketleri 15-50 seans arasını karşılar. Siz de isterseniz uygun fiyatlarla kendi bütçenize Uygun bir sigorta işlemi yaptırabilirsiniz.

Doğum için, genel sağlık durumların da oldukça işinize yarayacaktır. Öncesinde küçük bir araştırma yaparak bilgi sahibi olmak gerekir. İsteğiniz zaman, istediğiniz konu hakkında kaliteli bir hizmet alabilirsiniz. Bu şekilde kendinizi daha güvende hissedebilirsiniz.  İhtiyacınız hangi yönde ise o konu ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi sigorta konusunda uzman olan temsilcilere sorabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap