Süvari İsminin Anlamı

Süvari İsminin Anlamı

Çoğunlukla erkek çocuklarına konulan Süvari isminin anlamı atlı asker ya da gemi kaptanı olarak değerlendirilir. Süvari ismi anlam itibariyle hiç bir sorun içermez. Hatta anlamının güzel olmasından ötürü sıklıkla tavsiye edilen erkek isimlerindendir. Dinen de bir sakıncası olmadığı için gönül rahatlığı ile çocuklara konulabilir. Ayrıca Süvari isminin TDK’deki anlamı atlı asker ve gemi kaptanı olmasının dışında pantolonlardaki yamaya da verilen addır. Bu açıdan, anlamını olumsuz olarak değerlendirenler olsa da, asker anlamını içermesi özellikle Türk milleti için önemli bir yere sahiptir.

Farsça kökenli bir kelime olan Süvari ismi çok güçlü bir disiplin içerir. Haliyle, bu ismi taşımak da oldukça büyük bir sorumluluk getirir. Ayrıca Süvari isminin analizi numerolojik açıdan bakılırsa toplam altı harften oluşur. Harflerinin alfabede sıralanışlarının toplamı 109’dur. Bu kapsamda Süvari isminin kişilik analizi ise, S hayalperest ama hırslı manasına gelir. Ü, sakin ve durağandır. İşini sağlama almayı ve dolayısıyla emin adımla gitmeyi sever. Kendi içine dönük ve haliyle kimseyi umursamayan bir tavrı vardır.

Aynı zamanda Süvari isminin anlamı itibariyle de güçlü bir şeyi temsil etmesinden ötürü harf bileşenleri de oldukça kuvvetlidir. A, olayları algılamadaki güçtür. Mantıklı düşünme gücü zirvededir. R, karar vermedeki tereddüttü yansıtır. Gururlu bir yapıya sahiptir. Ayrıca Süvari isminin anlamı çoğu zaman diğer isimlerde de olduğu gibi kişiliğe sirayet eder. Zor beğenen biridir. Heyecanlı bir yapıya sahip olduğu için girişimcilik ruhunu taşır. İ ise, aşırı hassas ve duygusaldır. Çabuk incinir ve affetmez. İnce ruhlu, kibar ve zarif yapılıdır. Olaylara tüm ayrıntısı ile bakmayı sever.

Genel kapsamda Süvari ismi caiz mi diye merak eden kişi sayısı çok fazladır. Dolayısıyla da, bu konu ile ilgili araştırma yapıyorlar. Ama dini açıdan bakılırsa, Süvari ismi caizdir. Kuran-ı Kerim’de geçmemekle birlikte İslami açıdan kullanılmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Ayrıca Süvari isminin anlamı bakımından değerlendirirsek iş ve sosyal hayattaki başarı ve zekâ kişiye büyük katkılar sağlar.  Zor durumdaki insanlara destek olmayı seven ve ezilmiş kişilerin yanında olmayı tercih eden bir yapıya sahiptir.

Lider vasıflı kişiliği ile gelen başarıdan büyük keyif alırlar. Ayrıca Süvari isminin anlamı asker olduğu için dünyada ve çevresinde bozulmuş düzene karşı asla sessiz kalmaz. Güzel bir gülüş ve pozitif bir yapıya sahiptir. Bu kapsamda Süvari isminin anlamı ve isim analizlerine bakılırsa,  bu isme sahip olanlar çok ince ruhlu bir yapıya sahiptir. Çevresindekilere değer veren ve önemseyen dost canlısı bir yapıya sahip olan bu isimdekiler çevresi tarafından sevilen karakterlerdir. İş ve arkadaş çevresinde,  mantıklı olmaları ile bilinen ve bu özelliği ile takdir gören kişiliklerdir.

Genel kapsamda Süvari ismine benzer isimler arasında Süruri, Subahi, Simavi, Siyami, Sükûti, Sülasi, Selmani, Selami, Semavi, Subhi, Serdengeçti, Semai, Senai, Safevi, Sipahi, Sunuhi, Suudi, Sulbi, Suavi, Sezai, Sanevi, Senevi, Sadri, Sabri, Sudi, Sipahi, Süveyda, Süheyla ve Suzi gibi isimler sayılabilir. Ayrıca Süvari ismine sahip ünlüler arasında sayılabilecek bir isim şu ana kadar bulunmamakla birlikte zaten Türkiye genelinde sadece 6 kişide bu isim bulunuyor. Nadir duyulan isimlerden biri olan Süvari isminin anlamı içerdiği mana sebebi ile oldukça güçlü bir karakter ve lider bir kişilik ortaya koyar.

Cesur ve korkusuz bir kişilik yapısına sahip olurlar. Süvari adını taşımak adeta bir asker disiplini gerektirir. Ayrıca Süvari isminin anlamı sorumluluk sahibi ve görev adamı anlamına da geldiği için erkek çocuklarına konulabilecek, güzel ve olumlu bir anlam içeren bir addır.

suvari-isminin-anlami-23923
Süvari İsminin Anlamı

Süvari isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 2 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Atlı. Atlı Asker.
  • 2 – Gemi Kaptanı.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Farsça/Arapça
Söylenişi: süva:ri
Kuran ‘da geçmiyor.

Süvari ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Süvari ismini kullanan 5 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Süvari ismini kullanan 1 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Süvari ismini kullanan 1 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Süvari ismini kullanan bulunmamaktadır.

Süvari isminin Türkiye sıralaması

Süvari en çok kullanılan 10899. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 5677. isimdir.

Süvari ismini kullananların sayısı, son bir yılda artış göstermemiştir.

Süvari isminin Harf Analizi

Kişiye Süvari ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

Ü : Engellerle mücadele eden anlamını çağrıştır ,olmaması iyidir.

V : Kendi içine dönük, umursamaz birini çağrıştırır, v harfinin çok bir etkisi yoktur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

Süvari İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Süvari ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Süvari isminin anlamını gözden geçirin!

Süvari İsminin Numerolojisi

Süvari isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

S: yirmi iki
Ü: yirmi altı
V: yirmi yedi
A: bir
R: yirmi bir
İ: on iki
TOPLAM: 109

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap