Sündüs İsminin Anlamı

sundus-isminin-anlami-81881

Sündüs İsminin Anlamı Nedir?

Anne ve baba adayları doğacak olan çocuklarına verecekleri isimleri pek çok farklı noktadan araştırmakta ve bilgi sahibi olmak istemektedirler. Bunun nedeni ise çocuklarına verecekleri ismin her açıdan güzel olmasını istemeleridir. Birçok ismi değerlendiren anne ve baba adayları Sündüs ismi hakkında da bilgi almak istemektedirler. Aileler Sündüs isminin anlamı, caiz olup olmadığı, ismin analizi ile ilgili bilgilere ulaşmak istemektedirler.

Sündüs ismi ülkemizde kullanılan isimler arasındadır. Farklı söylenişi ve kulağa hoş gelen tınısı ile Sündüs isminin anlamı parlak renkli, altın ve gümüş telle çiçek işlemeli, nakışlı dokunmuş kumaş. Katışıksız, saf ve kirden uzak şeklindedir.

Sündüs ismi Arapça kökenli isimler arasında yer almaktadır. Kız çocuklarına verilen Sündüs ismi 6 harflidir. Sündüs isminin nitelikleri arasında dürüst, çekici, misafirperver ve agresif yer almaktadır. Sündüs isminin TDK’deki anlamı ip, altın ve gümüş teller ile dokunan, kaftan ve giysi dikiminde kullanılan ipekli bir kumaş türü şeklindedir.

Anne ve baba adayları için Sündüs ismi caiz mi? Sorusunun cevabı son derece önemlidir. Sündüs ismi Kur-an’ı Kerim’de geçen isimler arasındadır ( Kehf suresi 31. Ayet, Duhan suresi 53. Ayet). Ayrıca isim kelime olarak ve anlam olarak da son derece güzeldir. İslam dini isimlerin anlamına son derece önem vermektedir. Sündüs isminin anlamı da son derece güzeldir.

Ebeveynler Sündüs isminin anlamı araştırmalarında ismin analizi, kişilik analizi ve ismin özelliklerine de bakmaktadırlar.

Sündüs isminin analizi harf ve sayısal olarak gerçekleştirilmektedir. İsmin sayı analizi ile kişinin karakteristik özellikleri hakkında bilgi alınmaya çalışılmaktadır. İsmin sayısal analizi ile de kişisel ve profesyonel gelişim öğrenilmeye çalışılmaktadır.

Sündüs isminin harf analizi şu şekildedir.

 • S harfi; Hayal kurmayı seven, hayalperest bir kişiliktir. Hayallerinde aşırıya kaçmaktan çekinmez.
 • Ü harfi; Aceleci değildir. Sessiz ve sakindir. Sağlam adım atmayı sever.
 • N harfi; Oldukça yeteneklidir. Fiziksel ve ruhsal yönden oldukça güçlüdür. Sağduyu sahibidir. Hisleri oldukça gelişmiştir.
 • D harfi; Çok hırslıdır. Zorluklara karşı göğüs germeyi sever. Gücün temsilcisidir. Üstün özellikleri vardır.
 • Ü harfi; Aceleci değildir. Sessiz ve sakindir. Sağlam adım atmayı sever.
 • S harfi; Hayal kurmayı seven, hayalperest bir kişiliktir. Hayallerinde aşırıya kaçmaktan çekinmez.

Sündüs isminin sayısal analizi yapıldığında ise numerolojik değer 118 olarak bulunmuştur. İsmin sayısal analizi yapılırken soy isim de kullanılmalıdır. Sündüs isminin anlamı göz önünde bulundurularak değerlendirilmelidir.

Sündüs isminin kişilik analizi yapıldığında Sündüs ismine sahip olan kişiler sihirbaz gibidirler, oldukça enerjiktirler. Olayların üstesinden gelmek için muhakkak bir yol bulurlar. Soğukkanlı oldukları söylenemez. Olaylar karşısında panik yapma olasılığı son derece yüksektir. Buna rağmen oldukça sıcakkanlı ve tutkuludurlar. Özellikle hisleri son derece kuvvetlidir. Amaçları olan karizmatik insanlardır. Oldukça sosyal insanlardır. Çevresinde her zaman birilerinin olmasını isterler. Yeni kişiler tanımayı ve yeni yerler görmeyi son derece severler.  İkili ilişkileri son derece iyidir ve girdiği her ortamda dikkatleri üzerine çekmeyi başarır.  Mükemmeliyetçi ve özgürlüğüne son derece düşkündür. Sınırlar konulmasını ve sınırlandırılmayı sevmezler.

Sündüs isminin anlamı hakkında bilgi toplayan aileler için ismin öne çıkan en önemli özelliği inatçı olmasıdır. Sündüs ismine sahip olan bireye zorla bir şey yaptırmak imkânsızdır. Hayatı hakkında kararı sadece kendisi vermek ister. Ayrıca lider özellikli ve öz güven sahibidir.

Ebeveynler yaptıkları araştırmada Sündüs ismine benzer isimler ile de karşılaşmaktadır. Bu isimler Sünbül ve Kuddüs olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sündüs ismine sahip ünlüler hakkında yapılan araştırmada bu isme sahip bir ünlü ile karşılaşılmamıştır. Sündüs isminin anlamı son derece güzel ifadeler barındırmaktadır. Bu neden ile çocuklara verilmesinde bir sakınca bulunmamaktadır. Zira İslam dini isimlerin güzelliği kadar anlamlarının da güzel olmasını tavsiye etmektedir.

Formun Üstü

Formun Altı

Sündüs isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 5 farklı şekilde tanımlanmıştır.

 • 1 – Eskiden Altın Veya Gümüş Tellerle Nakışlı Olarak Dokunan Bir Çeşit İpekli Kumaş. Kuranda Cennet Elbisesi Anlamında Kehf: 31, Duhan: 53, İnsan Suresi 21. Ayetlerde Mezkurdur.
 • 2 – İçinde Hiçbir Yabancı Öğe Bulunmayan, Katışıksız, Saf; Kirden Uzak
 • 3 – Parlak Dokunmuş İpek Kumaz.
 • 4 – Parlak renkli, çiçekli altın veya gümüş telle işlemeli, nakışlı dokunmuş ipek kumaş.
 • 5 – Eskiden altın veya gümüş tellerle nakışlı olarak dokunan bir çeşit ipekli kumaş. Kur’an’da cennet elbisesi anlamında Kehf: 31, Duhan: 53, İnsan suresi 2

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçiyor.

Sündüs ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Sündüs ismini kullanan 10.382 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Sündüs ismini kullanan 1.993 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Sündüs ismini kullanan 1.088 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Sündüs ismini kullanan 238 kişi bulunmaktadır.

Sündüs isminin Türkiye sıralaması

Sündüs en çok kullanılan 1075. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 524. isimdir.

Sündüs isminin Harf Analizi

Kişiye Sündüs ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

Ü : Engellerle mücadele eden anlamını çağrıştır ,olmaması iyidir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

D : Üstün güçlere sahip olmayı ,hırsı akılda uyandırır.

Ü : Engellerle mücadele eden anlamını çağrıştır ,olmaması iyidir.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

Sündüs İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Sündüs ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Sündüs isminin anlamını gözden geçirin!

Sündüs İsminin Numerolojisi

Sündüs isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

S: yirmi iki
Ü: yirmi altı
N: on yedi
D: beş
Ü: yirmi altı
S: yirmi iki
TOPLAM: 118

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap