Suna İsminin Anlamı

suna-isminin-anlami-71956

Suna İsminin Anlamı

Bebek telaşı içinde olan ebeveynler çocukları için birçok hazırlığı yaparken aynı zamanda çocuklarının hayatları boyunca taşıyacakları isim ile ilgili de araştırma yapmaktadır. İsim arayışında ismin hem söylenişteki tınısına hem isim analizine hem de anlamına yer açmaktadır. Geniş bir araştırma yaparak bebeklerine isim koymak isteyen anne babalar Suna ismi ile ilgili de en sık “ Suna isminin anlamı nedir?” sorusunu yöneltmektedir. Suna ismi ile ilgili olarak tüm araştırma detaylarını yazımız içinde bulabilirsiniz.

Suna ismi kız bebeklere konulmaktadır. Suna isminin anlamı erkek ördek olarak yer alır. Bunun ile beraber isim boyu posu düzgün olan, ince, güzel, yakışıklı olarak da ifade edilmektedir. Suna isminin kökeni Türkçe olarak bilinmektedir. İsmin anlamında yer alan güzellik ve zarifliğin yanı sıra ismin tınısı nedeni ile genel olarak kız çocuklarında kullanımına yer verilir.

Suna ismi ile ilgili birçok farklı konuya yer vererek araştırma yapan anne babaların merak ettikleri bir diğer konu ise “Suna ismi Kuranda geçiyor mu?” olmaktadır. Türkçe kökene sahip olan Suna ismi Kuran içerisinde geçmemektedir. Kutsal kitapta geçmemesine karşın çocuklara konulması uygun olmayan, caiz olmayan isim listesi içinde de yer almaz. Bu sebep ile çocuklarınıza Suna ismini koymanızda herhangi bir sakınca yoktur.

Suna ismi ile ilgili olarak ebeveynler ismin kullanım sıklığını da merak etmektedir. Bazı anne babalar çocuklarına nadir kullanılan isimleri koymayı tercih ederken bazı anne babalar ise çocukları için özellikle daha sık kullanılan isimler seçmektedir.

Suna ismi ile ilgili yapılan araştırmalara göre ülkemizde Suna ismine sahip olan kişi sayısı ortalama olarak 53.320 olarak ifade edilmektedir. Hemen her ilimizde yer alan isim yoğun kullanılan ve beğenilen isimler listesinde bulunuyor. Suna ismi İstanbul kentimizde 10.432 kişi tarafından kullanılmaktadır.

Suna ismini bebeklerine koymak isteyen anne babaların yaptıkları araştırmalarda aynı zamanda Suna isminin analizi de yer almaktadır. Suna isminin analizi işlemlerinde isme sahip olan kişilerin sahip olabilecekleri karakter çizgisi sunulur. Harf ya da numaralar gibi analiz teknikleri ile isme sahip olan kişilerin karakterleri hakkında da bilgi edinilebilmektedir.

Suna ismine sahip olanların belirgin karakter özelliği olarak özgürlükçü yapıya sahip olmaları gelmektedir. Son derece sıcakkanlı olan Suna ismine sahip olan kişiler esprileri ile bulunduğu ortamdaki insanların da mutlu olmalarını sağlarlar. Kısa sürede ortama uyum sağlayabilen Suna ismine sahip kişiler yetenekli insanlardır. Sanatsal anlamda yeteneklere sahip olmak ile beraber özellikle el becerileri de gelişmiştir. Baskıdan hoşlanmamak ile beraber kıskanç olan insanlar ile beraber olması da pek mümkün olmaz ya da çok zorlu olur.

Suna isminin ilk harfi olan S isme hayalcilik katarken aynı zamanda eğlenceli bir insan olmasına da etki eder. U harfi sakin olması gereken zamanları bilmesine ve bazı durumlarda aceleci davranmaması gerektiğini vurgular. İsmin üçüncü harfi olan N ise isme sağduyulu olmayı ve de 6. hissinin gelişmiş olduğunu işaret ederken son harf ise mantıklı bir karakter olmasını sağlayarak sakinlik ve çözüm odaklı olmayı da perçinlemektedir.

Suna ismi hakkında yapılan araştırmalarda aynı zamanda ebeveynler Suna ismine sahip ünlüler ile ilgili de merak duymaktadır. Suna ismine sahip ünlüler denilince elbette ilk akla gelen isim Suna Pekuysal olmaktadır. Aynı zamanda Suna Keskin, Suna Yıldızoğlu ve Suna Tan Atay gibi televizyon ve sinema dünyasının yıldızları yer almak ile beraber Suna Dumankaya ismi de güzellik uzmanı olarak bilinir.

suna-isminin-anlami-71956
Suna İsminin Anlamı

Suna isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 5 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Şeyma Ve Nur Kelimelerinin Birleşimininden Oluşmuş Bir İsimdir.
  • 2 – Kızıl Tan
  • 3 – Bir tür yaban ördeği, erkek ördek.
  • 4 – Boylu, yakışıklı, güzel
  • 5 – Erkek ördek. Görünüşündeki zerafet sebebiyle bayan ismi olarak kullanılmıştır

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Suna ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Suna ismini kullanan 53.440 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Suna ismini kullanan 10.529 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Suna ismini kullanan 3.848 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Suna ismini kullanan 2.729 kişi bulunmaktadır.

Suna isminin Türkiye sıralaması

Suna en çok kullanılan 321. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 166. isimdir.

Suna ismini kullananların sayısı, son bir yılda 48 kişi artmıştır.

Aşağıdaki grafik, Suna isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen kız isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Suna isminin Harf Analizi

Kişiye Suna ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Suna İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Suna ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Suna isminin anlamını gözden geçirin!

Suna İsminin Numerolojisi

Suna isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

S: yirmi iki
U: yirmi beş
N: on yedi
A: bir
TOPLAM: 65

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap