Sümeyye İsminin Anlamı

sumeyye-isminin-anlami-84352

Sümeyye İsminin Anlamı

İsimler, bebekler dünyaya geldiğinde seçilen ve kişiye özellik katan bir farklılıktır. İsimleri özel yapan ise anlamlarıdır. Sümeyye ismi de bu isimler arasındadır ve kız bebeklerine koyulmaktadır. Sümeyye isminin anlamı nedir? Sorusunu yanıtlayacak olursak, bu konuda bir çok detay bulunmaktadır.

Sümeyye, kız çocuklarına sıklıkla konulan özel isimler arasındadır ve oldukça farklı özellikleri vardır. Sümeyye isminin anlamı ve çağrışımı ise surat, çehre ve yüzdür. Ayrıca islamın ilk şehidi Ammar b. Yasin’in annesinin adıdır. İlk Müslüman olan sahabe kadınlardan da olan bu kişinin adı Sümeyye’dir. Aynı zamanda cennete olan anlamına da gelen Sümeyye ismi oldukça güzel bir çağrışıma sahiptir.

Sümeyye ismi, kız ismidir ve Arapça kökenlidir. Sıklıkla görülen kız isimlerinden olan Sümeyye, farklı pek çok anlamı barındırmaktadır. Sümeyye TDK’da ki anlamı ise yüksek üstün ve yücedir. Daha farklı bir çok anlam taşıyan bu isim kuranda geçmeyen adlar arasındadır.

Türkiye’de Sümeyye ismini taşıyan bir çok kişi vardır ve bu kişilerin sayısı yaklaşık 94.414’tür. İstanbul genelinde bu ismi taşıyan kişilerin sayısı ise 19.128’dir. Sümeyye isminin Türkiye’de ki sıralaması ise 148’dir. Kız isimleri sıralamasına bakacak olursak da 70’tir.

İsimlerin çağrışımları ve bazı anlamları bulunmaktadır. Kız isimleri arasında olan Sümeyye ismi de bazı anlamları çağrıştırmaktadır. Sümeyye isminin analizi konusuna gelecek olursak da öfkeli oldukları görülmektedir. Ayrıca sevmedikleri insanlara kötü davranır ve onları aşağı çekerler. Bununla birlikte hırslıdırlar ve itirazlara karşı dimdik ayakta dururlar.

Sümeyye isminin olumlu yönleri, yaptığı işe önem vermeleridir. Ayrıca esnek, zeki ve mantıklı davranan kişi oldukları da bilinmektedir. Gerçekçi, yetenekli ve düzenli olmaları da ön planda olan özellikleri arasındadır. Aynı zamanda çevresinden övgü duymak isteyen ve sağlığına ihtimam gösteren kişiler oldukları da bilinir.

Sümeyye isminin olumsuz özellikleri ise eleştirilmekten rahatsız olmalarıdır. Ayrıca gururlu ve geride kalmayı sevmeyen kişiler oldukları da çokça bilinen özellikleri arasındadır. Hırslı ve istikrarlı yapıya da sahip olan Sümeyye adındaki kişiler amacına ulaşmayı sever.

Fiziksel özellikler bakımından da isimlerin analizi bulunmaktadır ve Sümeyye ismini taşıyanlar için de geçerlidir. Bu ismi taşıyan kişilerin fiziksel özellikleri ise büyük gözlü olmalarıdır. Bununla birlikte kıvrımlı burun yapısı ve pürüzsüz cilt ön plandadır.

Sümeyye ismini taşıyan kişilerde de farklı özellikler ve davranışlar vardır. Kişilik özellikleri de bunlar arasındadır ve oldukça detaylıdır. Sümeyye isminin kişilik analizi durumuna bakınca da barış ve uyum ön plandadır. Aynı zamanda derin, içten arzuları ve arkadaşlık bağları da vardır. Bu ismi taşıyanlarda gözlenen bir diğer özellikte anlaşılabilir ve sakin olmasıdır. Ayrıca bu ismi taşıyan bireylerde duygusal ve çabuk kırılan özelliklerde gözlenmektedir. Sevgileri de oldukça büyün olan bu kişiler, değer gördüğü zaman ilgiyi eksik tutmazlar.

Her isimde olduğu gibi Sümeyye isminde de harf analizi vardır ve oldukça anlamlıdır. Sümeyye isminin harf analizi durumuna bakınca, S: Hayalperest bir kişiliği göstermektedir. Ü: Engellerle savaşan demektir. M: Ticarete yatkın olduğunu göstermektedir. E: Sıkıntılardan arınmak için mücadele etmeyi çağrıştırır. Y: Geçmişten ders çıkaran manasını çağrıştırır. Y: Geçmişinden ders alan kişiyi çağrıştırır. E: Sıkıntılardan kurtulmak için uğraşmak anlamına gelir.

Çoğu isimde olduğu gibi Sümeyye isminde de benzer isimler vardır. Sümbül, Sühiyye, Saniye, Sümeyra isimleri Sümeyye ismine benzer isimler arasındadır.

İsimler, özellik bakımından da önemlidir ve Sümeyye isminin çağrıştırdığı anlam da öğrenilmelidir. Sümeyye ismi caiz mi sorusuna gelecek olursak, bu isim oldukça uygundur. Yani sakıncalı isim listesinde değildir.

Sümeyye ismi, oldukça özel bir isimdir ve bu ada sahip önemli kişilerde vardır. Sümeyye ismine sahip olan ünlüler arasında ise hiç kimse yoktur.

sumeyye-isminin-anlami-84352
Sümeyye İsminin Anlamı

Sümeyye isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 6 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Surat, çehre, yüz
  • 2 – İlk Müslüman Olan Şehit Kadın.
  • 3 – İslam’ın ilk şehidi. Ammar b. Yasir’in annesi ve ilk müslüman olan hanım sahabelerden
  • 4 – Yüksek, üstün, yüce
  • 5 – Cennette olan.
  • 6 – İslamiyet için şehit olan ilk sahabenin adı (Sumayyah bint Khayyat).

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Sümeyye ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Sümeyye ismini kullanan 94.414 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Sümeyye ismini kullanan 19.128 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Sümeyye ismini kullanan 5.857 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Sümeyye ismini kullanan 2.060 kişi bulunmaktadır.

Sümeyye isminin Türkiye sıralaması

Sümeyye en çok kullanılan 148. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 70. isimdir.

Sümeyye ismini kullananların sayısı, son bir yılda 2.061 kişi artmıştır.

Aşağıdaki grafik, Sümeyye isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen kız isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Aşağıdaki grafik, Sümeyye isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen kız isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Sümeyye isminin Harf Analizi

Kişiye Sümeyye ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

Ü : Engellerle mücadele eden anlamını çağrıştır ,olmaması iyidir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

Y : Geçmişten iyi ders alan manası uyandırır,duruma göre konabilirse de olmaması daha iyidir.

Y : Geçmişten iyi ders alan manası uyandırır,duruma göre konabilirse de olmaması daha iyidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

Sümeyye İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Sümeyye ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Sümeyye isminin anlamını gözden geçirin!

Sümeyye İsminin Numerolojisi

Sümeyye isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

S: yirmi iki
Ü: yirmi altı
M: on altı
E: altı
Y: yirmi sekiz
Y: yirmi sekiz
E: altı
TOPLAM: 132

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap