Süleymancık Nasıl Yok Edilir?

Süleymancık Nasıl Yok Edilir, Süleymancık bir kertenkele türü olmasının yanı sıra kırsal alanlarda bir hayli yoğun olarak görülmektedir. Türkiye baz alındığında daha çok kıyı bölgele..

Süleymancık Nasıl Yok Edilir, Süleymancık bir kertenkele türü olmasının yanı sıra kırsal alanlarda bir hayli yoğun olarak görülmektedir. Türkiye baz alındığında daha çok kıyı bölgelerinde rastlanan bir kertenkeledir. Boyut olarak büyük olmamasının yanı sıra çoğu zaman evlerinizde rastlayabileceğiniz ürkek bir hayvan olduğunu söylemek gerekiyor. İnsanları gördüğünde ya da bir hareket fark ettiğinde ortadan kaybolmak onun için problem olmamaktadır.

Beslenmesini böceklerden sağladığı için bir bakıma evinizde iyi bir ortam yaratabilir. Çünkü sizin görmediğiniz, eşya aralarına gizlenmiş ve var olan böcekleri yiyerek beslenmektedir. Bu nedenle her insan tarafından istenmeyen kertenkele olmadığını vurgulamak gerekiyor.

Yinede birçok insanın evinde görmek istemediği ve tiksindiği bir canlı olduğu konusunda hemfikir olanların sayısı bir hayli çoktur.

Süleymancık Nasıl Yok Edilir
Süleymancık Nasıl Yok Edilir

Süleymancık Zararlı Bir Kertenkele Mi?

Süleymancık zararlı bir hayvan değildir. Öncelikle zehirli olmaması bu konuda bir avantajdır. Evinizde ya da yakınınızda görseniz dahi zehirli olmadığından ötürü korkmanıza gerek yoktur. Ancak kertenkele birçok insanın korktuğu bir hayvandır. Doğal olarak Süleymancık evden nasıl çıkartılır sorusunun cevabı her zaman tartışma konusu olmuştur. Çoğu zaman insanların zararsız hayvanları öldürmek istememesinden ötürü evden çıkarmanın yolları aranmaktadır.

Bu sizi gördüğünde kaçan kertenkele türünün ancak kaçarak evden çıkması mümkündür. Buna ek olarak ise eve girmesini önleyecek bazı önlemler alınabilir.

Örnek vermek gerekirse kapı ve pencere aralıkları onlar için en müsait giriş yollarıdır. Çatı araları, zeminde bulunan ufak aralıklar ve böceklerin olduğu bakımsız alanlara bir şekilde ulaşmayı başarırlar. Temizliği düzenli yapılan, son derece temiz olan bölgelerden çok, daha pis ve böcek barınabilecek yerleri tercih ederler. Onların evinizde aradıkları tek şey beslenmek için böceklerdir.

Süleymancık İlaçlama Yöntemleri

Tüm bunlara karşın Süleymancık nasıl yok edilir diye soruyorsanız genel anlamda uygulanan yöntemlerden bahsetmek gerekiyor. Aslına bakarsanız zararsız bir canlının öldürülmesi çok etik bir konu değildir. Buna karşılık Süleymancık nasıl öldürülür sorusu çok sık gündeme gelmektedir. Haliyle size bu kertenkele türünden kurtulmanın yollarını aşağıda belirteceğiz.

Süleymancık Nasıl Ölür?

Süleymancık gördüğünüzde gayet küçük olan bir kertenkele olduğu için onu eldivenle ya da bir poşetle kavrayarak dışarıya atabilirsiniz. Doğal yaşamına devam etmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için gereken cesaretiniz yoksa sert bir cisimle öldürmek sizin tercihinize kalmıştır.

Elektrikli Süpürgeyle Süleymancık Öldürmek

Bu birçok kesim tarafından, hayvan haklarına aykırı bir eylem olarak düşünülüyor. Buna ek olarak ise elektrikli süpürgeyle bir kertenkelenin çekilerek hapsedilmesi, onun ölüme terk edilmesi ciddi bir insanlık suçu olarak görünüyor. Fakat zararsız olmasına rağmen bundan rahatsızlık duyan insanlar bu yöntemi uygulayabiliyorlar.

Güçlü bir çekiş kuvvetine sahip olan elektrikli süpürgenin başlığını çıkartın ve boru kısmını Süleymancık gördüğünüz yere doğru uzatın. Sonrasında toz torbasını çıkarıp dışarıya atmanız önerilmektedir.

Süleymancık İlaçlaması

Süleymancık ilaçlaması birçok ilaç firması tarafından yapılmaktadır. Bazı bölgelerde buna uygun bir ilaçlama metodu bulunmaması, bu kertenkele türünün nadir görülmesinden kaynaklanmaktadır.

Çoğunlukla Akdeniz, Ege ve Marmara bölgesinde sık rastlanan bir türdür. İlaçlama ekipleri profesyonel biçimde bu kertenkeleden kurtulmanızı sağlayabilir. Sıvı ilaç kullanılarak yapılan bu ilaçlamanın kısa sürede etkisini gösterdiğini söylemek gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap