Şule İsminin Anlamı

Şule İsmi

Şule İsminin Anlamı Kısa, öz ve etkileyici isim araştıranların karşısına fazla isim önerisi çıkmaz. Bu çıkanların da değerlendirilmesi ve elenerek birinin seçilmesi gerekir. Uzun yıllardan beri popülerliğini yitirmeyen Şule ismi birçok kişide bulunur. Bu isme yönelenler de Şule isminin anlamı nedir araştırmalarını yapar. Birçok güzel anlamın ismin içinde gizli olduğuna rastlanır.

Anlamlarından birisi gözü gönlü tok demektir. Ay özelliğini taşıyan ve ayla ilgili anlamlarına da gelir. Parıltı ve göz alan ışık demektir. TDK’ya göre Şule isminin anlamı ateş alevi ve alev demektir.

Şule kız bebeklere verilen bir isimdir. Arapça kökenlidir. Şule ismi Kur’an da geçiyor mu araştırması içine girmiş olabilirsiniz. Bu ismin Kur’an da hiçbir ayette geçmediğine rastlanır. Ama bu durum ismin kullanılmasına engel değildir. 

Şule İsminin Anlamı
Şule İsminin Anlamı

Bu isme yönelenler anlamını öğrendikten sonra yapılan analizleri de araştırmaktadır. Şule isminin analizi değerlendirilecek olunursa bu kişilerin azimli ve dışa dönük olduklarına rastlanır. Kendine güvenen ve her zaman her yerde dik durabilmeyi başaran kişiliğe sahiptirler. Sempatik ve sevecen halleriyle etrafta dikkat çekerler. Her zaman sevilen ve tercih edilen olabilirler.

Olumlu yönleri içinde onların sezgilerinin kuvvetli olduğunu söyleyebiliriz. Her zaman bir amaçları ve idealleri bulunur. Hayatın içinde kendilerini ispat etmek için çalışırlar. Farklı aktiviteler onların yaşamları içinde yer etmiştir. Dürüst ve hoşgörülü olmaları olumlu özellikleri içinde sayılmaktadır. Aradığı aşkı bulmak için uğraşırlar. Bulunca da onun kıymetini bilirler. Seyahat etmeyi ve farklı yerler tanımayı severler.

Olumsuz özellikleri olarak dışa dönük olması bazen partnerlerinde sorun yaratabilir. Eğer kendine uygun birini bulamazsa bu konuda sıkıntı yaşayacaktır. Özgürlüğüne düşkün olması da kıskanç bir partner tarafından olumsuz değerlendirilir.

Şule ismine oldukça fazla rastlanır. Yapılan istatistikler bu ismin kız çocuklarında oldukça fazla tercih edildiğini göstermektedir. Türkiye’de 37.374 kişi bu isme sahiptir. En çok İstanbul şehrimizde kullanılır. En az Tunceli şehrimizde tercih edilir.

Uzmanlar isim analizlerini incelerken kişisel analiz konularına da önem verirler. Tercih edilecek olan isme ait kişisel bilgiler bu analizlerde sizlere sunulur. Şule isminin kişilik analizi incelendiğinde bu isme sahip olanların hayata hep iyi ve güzel gözlerle baktığı görülür. Arkadaş canlısı ve etrafına pozitif enerji saçan kişilerdir. Sanat konularına merakları vardır. Özellikle eğitmenlik konularında başarılı olduğu söylenebilir.

Seçilen ismin caiz olup olmadığı konusunda merak edilenler de bulunmaktadır. Şule ismi caiz mi araştırmaları bu anlamda önem taşır. Sakıncalı ya da çocuklarınız için konulmaması gereken isimler arasında bulunmaz. O nedenle Şule ismini tercih edebilirisiniz.

Bu isme benzeyen isimler araştırması çoğu kişi tarafından yapılır. Eğer sizin de benzer isimlere karşı ilginiz varsa bazı önerilerde bulunabiliriz. Şule ismine benzer isimler kız bebekler için; Şura, Şuura, Şükran, Şükriye, Şukufe, Şira, Şila, Lale, Hale, Jale, Ayşe, Zühre, Sevde, Özge, Müge, Yade, Bilge, Merve olabilir. İkinci isim için araştırma yapanlar Yaren Şule, Duygu Şule, Mısra Şule isimlerini tercih edebilir.

Bu ismi taşıyan ünlü kişiler merakı çoğu anne baba da oluşabilmektedir. O yüzden de Şule isminde olan ünlüler de araştırılır.  Yazarlarımızdan Şule Yüksel Şenler ve Şule Gürbüz örnek gösterilebilir. Şarkıcılar Şule Köken, Şule Çelik ünlü kişiler arasında bulunur. “Kuzey Yıldızı Aşk” dizisini izleyenler varsa burada Şule karakterini Zeynep Koltuk canlandırmıştır. “Kefaret” dizisindeki Şule karakterini ise Hatice Aslan canlandırmıştır. “Çocuk” dizisinde ise Şule’yi Ceyda Ateş oynamıştır.

Şule isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 4 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Gözü Gönlü Tok
  • 2 – Ay’La İlgili, Ay Özelliği Taşıyan
  • 3 – Parıltı, alev
  • 4 – Alev, ateş alevi.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Söylenişi: şu:le
Kuran ‘da geçmiyor.

Şule ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Şule ismini kullanan 37.558 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Şule ismini kullanan 6.992 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Şule ismini kullanan 3.348 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Şule ismini kullanan 2.004 kişi bulunmaktadır.

Şule isminin Türkiye sıralaması

Şule en çok kullanılan 442. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 232. isimdir.

Şule ismini kullananların sayısı, son bir yılda 89 kişi artmıştır.

Aşağıdaki grafik, Şule isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen kız isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Şule isminin Harf Analizi

Kişiye Şule ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

Ş : Çok üretken ve güçlü anlamlarını çağrıştırır, ş harfinin olması iyidir.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

Şule İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Şule ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Şule isminin anlamını gözden geçirin!

Şule İsminin Numerolojisi

Şule isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

Ş: yirmi üç
U: yirmi beş
L: on beş
E: altı
TOPLAM: 69

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap