Sükun İsminin Anlamı

Sükun İsminin Anlamı

İsimlerin anlamları ve kökenleri kişilerin karakterine yön verir ve kendilerine has enerjilere sahip oldukları söylenmektedir. Genellikle çocuk sahibi olmak isteye ebeveynlerin zorlandığı konulardan biri isim seçimidir. İşte bu aşamada Sükun isminin anlamı nedir diye bir göz atalım.

Sükun bir kız ismidir ve genel anlamları; dinginlik, durgunluk, erinç, huzur ve rahat olmaktadır.

Bu kişiler çok heyecanlıdırlar ve oldukça yoğun duygulara sahiplerdir. Onlar kin tutmazlar ama birden sinirlenme ihtimaller. Onlar duygularını açığa vurmayı çok severler ve bu sanat ve müzik gibi duygularını gösterebilecekleri mecralarda yeteneklilerdir. Bu kişiler genel olarak başka insanların etkisi altında kalma potansiyelleri vardır.

Sükun ismi Kur’an da geçmemektedir ama eğer Sükun ismi caiz mi diye soracak olursanız, bu isminin kullanılması İslami açıdan caizdir ve kullanılması bir sorun içermez.

Bu kelime Arap ve Osmanlı alfabesinde bir harfin hareketlendirilmemesi yani üstün, esre veya ötre ile okunmaması durumu yani sakin olmayı göstermektedir ve bunun dışı Sükun’ün TDK’deki anlamı genel Türkçe olarak; durma, hareketsiz kalma, durgunluk, dinme, kesilme, yatışma gürültü ve patırtıdan uzak olma, sessizlik, rahat, iç huzur olmaktadır. Türkiye geneline Sükun ismini kullanan 3 kişinin bulunduğu saplanmıştır.

Şimdi Sükun ismini daha detaylı bir şekilde inceleyelim. Sükun isminin kişilik analizi; Sükun ismine sahip bireylerin güçlü kişilikleri vardır. Onlar etkinlikler başlatmayı severler ve takipçi olmayı değil lider olmayı tercih ederler. Belirli hedeflere odaklanma konusunda başarılılardır ve ayrıca yaratıcı yeni fikirleri deneyimlemeyi severler ve bunun yanı sıra bu fikirleri verimli ve kararlı bir şekilde uygulama yeteneğine de sahip olmaktalar. Bu kişiler bazen cesur ve bazen agresif olabiliyorlar. Bu isme sahip kişilerin sanatla eğilimleri vardır ve eşsiz ve yaratıcı insanlar olmaktadırlar. Bu bireyler bazen inatçı, bazen sabırsız ve bazen gururlu olabiliyorlar. Onların özel hayatlarına bakınca kendilerini çok fazla ön planda tutukları görülmektedir ve eğer karşı taraftan ilgi göremezlerse ilgileri başka yöne kayabilir. Bu kişiler Neşeli, hırslı, dışa dönük ve enerjik olmaktadırlar. Bunun yanı sıra güçlü ve kendine güvenen bireyler olmaktadırlar. Bu kişiler iş bitiren tiplerdirler ve ayrıca eğlenmeyi severler. Başka olumlu özellikleri cömert, sadık, iddialı ve dürüst olmalarıdır. Onlar ön planda olmayı seven ve lükse düşkün olarak tanımlanırlar. Bunun dışında engel tanımayan, sosyal, mert ve açık insanlardır. Onların bazı olumsuz özellikleri de vardır. Bu özellikler Tutucu, hassas ve alıngan olmalıdır. Onlar dışında etkiye çok açık olmaları ve gereğinden fazla sahiplenici oldukları da görülmektedir. Fiziksel açıdan ise uzun ve dolgun yüz yapısına sahipler. Saçları açık kestane rengi, boyları uzun ve boyunları ince ve uzun olmaktadır. Çene yapıları ince ve olukludur ve genel olarak düzgün görünüşe sahip olmaktadırlar.

Harf analizi ve enerjisi konusunda da isimler önemlidirler. Sükun isminin harf analizi hakkında da bilgi verelim. S, hayalperest bir kişiliği göstermektedir. Ü, engellerle mücadele eden anlamını gelir. K, başarılı ve unvan sahibi manasını taşımaktadır. U, bereket ve bolluğun göstergesidir. N, sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu gösterir.

İsimlerin benzerleri de araştırılan konular içinde bulunmaktadır. Sükun ismine benzer isimler Sükut, Ufkun, Tutkun, Sabikun, Aytutkun, Sükuti, Sükan, Orkun, Tutkun, Berkun, Arkun, Süleyman, Serkan, Sinan, Sercan gibi isimlerdir.

Bu isim popüler bir isim olmamaktadır ve Sükun ismine sahip olan ünlüler hakkında bilgi almak istediğinizde ise bu isimde bir ünlü olmadığını göreceksiniz.

sukun-isminin-anlami-7269
Sükun İsminin Anlamı

Sükun isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 2 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Erinç, huzur, rahat
  • 2 – Dinginlik, durgunluk

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Sükun ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Sükun ismini kullanan 3 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Sükun ismini kullanan 1 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Sükun ismini kullanan 1 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Sükun ismini kullanan bulunmamaktadır.

Sükun isminin Türkiye sıralaması

Sükun en çok kullanılan 11362. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 4510. isimdir.

Sükun isminin Harf Analizi

Kişiye Sükun ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

Ü : Engellerle mücadele eden anlamını çağrıştır ,olmaması iyidir.

K : Başarılı, unvan sahibi çağrışımda bulundurtur,en az bir tane bulundurması çok iyidir.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Sükun İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Sükun ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Sükun isminin anlamını gözden geçirin!

Sükun İsminin Numerolojisi

Sükun isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

S: yirmi iki
Ü: yirmi altı
K: on dört
U: yirmi beş
N: on yedi
TOPLAM: 104

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap