Su İsminin Anlamı

su-isminin-anlami-31911

Su İsminin Anlamı


İsim seçiminde dikkat edilen birçok kriter vardır. Bu kriterlerden biri de ismin taşıdığı anlamdır. Tercih edilen ismin anlamının önemli olduğu bu noktada Su isminin anlamı da oldukça güzeldir. Su isminin sekiz farklı anlamı vardır. Neşeli ve gül gibi kimse, birine gönül vermiş, tutkun,  akarsu, huy, yaradılış, zaman, gençlik ve tazelik anlamların arasındadır. Türk Dil Kurumu ise “Canlıların yaşamında önemli bir yeri olan rengi, tadı ve kokusu olmayan sıvı” şeklinde tanımlamıştır. 

Merak konusu olan bir diğer konu ise Su ismi Kuran’da geçiyor mu? sorusudur. Su ismi Kuran’da yer almamaktadır. Ancak çocuklara bu ismi vermekte uzmanlar tarafından bir sakınca görülmemiştir. İslami açıdan caiz olan bu ismin kullanılmasında bir sorun yoktur. Uniseks bir isim olsa da genellikle kız çocukları için tercih edilmektedir. Telaffuzu kolay kulağa hoş gelmesi de anne ve babaların çocuklarına bu ismi korumalarından etkili olmaktadır. Tek başına veya ikinci bir isimle de birlikte sık sık kullanılmaktadır. Kelimelerin konuşma sırasında çıkardığı titreşimler isim sahiplerine çeşitli kişilik özellikleri kazandırmaktadır. Bu durumda Su isminin harf analizi incelendiğinde S harfi kişiye hayalperest bir özellik kazandırır. Hayalperestliği uç noktalarda yaşayıp bu durumdan da rahatsızlık duymaz. Kendinden emin  yapıda olan ve kararlarının arkasında duran kişilerdir. U harfi durağanlığı temsil eder. Yaptığı işlerde aceleci olmadan yavaş ama sağlam adımlar ile ilerler. Risk almayı severler. Sahip oldukları üstün zeka ile risk almaktan kaçınmazlar.

Türkiye’de Su ismini kullanan toplam 2264 kişi yaşamaktadır. Bu kişiler arasında 668’i İstanbul’da, 192’si Ankara’da 368’i ise İzmir’de ikamet etmektedir. Su isminin Türkiye sıralamasına baktığımızda ülkede en çok kullanılan 2067. İsim olduğu görülmektedir. Uzmanların verdiği bilgilere göre son bir yılda 156 kişi daha Su ismini kullanmaya başlamıştır. 


İsimler kişilikler üzerinde etki bırakmaktadır. Bu nedenle Su isminin analizi uzmanlar tarafından yapılmıştır. Su ismine sahip kişiler eğlenceli ve herkesle dostluk kurabilen çekici kişilerdir. Yeni tanıştığı insanlar ile hemen kaynaşıp karşı tarafın kalbini hemen kazanırlar. Sabit fikirli olmadıkları için düşüncelerinde zamanla değişiklik olduğu gözlemlenmiştir. Eli açık olan bu kişiler yardıma ihtiyacı olan herkese yardımda bulunmaktadır. Ön sezgileri kuvvetli olduğu için başına gelebilecek tüm olumsuzlukları önceden kestirip bu yönde tedbir alırlar. 


Olumlu özellikleri düşünüldüğünde çekici, hoşgörülü, şakacı, sempatik, iyimser, neşeli, deneyime açık ve sıcakkanlı kimselerdir. Küçük şeylerden mutlu olmayı başarabilen kişilikleri vardır. Olumsuz özellikleri ise asla vazgeçmeyen, duygularını uç noktalarda yaşayan ve kuşkucu, kolaylıkla kırılabilir kimselerdir. Su ismine sahip kişilerin fiziksel özellikleri ise; kalın ve gür saçlıdırlar. Büyük ve yuvarlak gözlere, geniş bir anla, açık bir yüz yapısına sahiptirler. 


Bu isme sahip kişiler etrafındaki insanlara güçlü olmalarıyla örnek olan kişilerdir. Karizmatik liderlik özelliğine sahip bu kişiler yetenek ve çabalarıyla büyük işlere imza atarlar. Kendileri ile aynı görüşü paylaşmayan insanlara karşı kolaylıkla öfkelenebilirler. Adalet ve disiplin hayatta en önem verdikleri iki olgudur. Düzenli ve planlı olma özellikleri hayatı da böyle yaşamalarına neden olmaktadır.Su ismine benzer isim arayanlar için örnek vermek gerekirse; Sudan, Suat, Sultan, Suna ve Suay örnekler arasındadır. Benzer isimlerin dışında Su ismindeki ünlü maalesef bulunmamaktadır. Su isminde yer alan harflerin alfabede karşılığını incelediğimizde S harfi yirmi iki, U harfi ise yirmi beşe denk gelmektedir. Toplamda kırk yedi yapmaktadır. 

su-isminin-anlami-31911
Su İsminin Anlamı

Su isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 8 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Neşeli Ve Gül Gibi Kimse
  • 2 – Birine Gönül Vermiş, Vurgun, Tutkun
  • 3 – Canlıların yaşamında önemli bir yeri olan rengi, tadı, kokusu olmayan sıvı.
  • 4 – Akarsu, deniz
  • 5 – Kumaşlarda kenar çizgisi.
  • 6 – Huy, yaradılış
  • 7 – Zaman, vakit
  • 8 – Gençlik, tazelik, canlılık

Cinsiyeti: Üniseks
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Su ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Su ismini kullanan 2.264 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Su ismini kullanan 668 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Su ismini kullanan 192 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Su ismini kullanan 368 kişi bulunmaktadır.

Su isminin Türkiye sıralaması

Su en çok kullanılan 2067. isimdir.

Üniseks isimleri arasında, en çok kullanılan 132. isimdir.

Su ismini kullananların sayısı, son bir yılda 156 kişi artmıştır.

Su isminin Harf Analizi

Kişiye Su ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

Su İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Su ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Su isminin anlamını gözden geçirin!

Su İsminin Numerolojisi

Su isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

S: yirmi iki
U: yirmi beş
TOPLAM: 47

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap