Sperm Lekeleri Nasıl Temizlenir?

    Erkeklerin üremek için testislerinde ürettiği sperm her ilişkide dışarıya boşaltılır. Aynı şekilde mastürbasyon sonrasında yaşanan orgazm ile dış..

Sperm

Erkeklerin üremek için testislerinde ürettiği sperm her ilişkide dışarıya boşaltılır. Aynı şekilde mastürbasyon sonrasında yaşanan orgazm ile dışarıya atılır.

Fakat her zaman için bu durum bazı gerekliliklere ihtiyaç duymaz. Erkek bireyler gece uyurken istemsiz bir biçimde boşalma ile karşılaşabilirler. Spermler iç hücre yapıları olmalarına rağmen boşalan sıvı tamamıyla sperm olarak görülür.

Oysa koyu kıvama sahip beyaz renkteki bu sıvının ismi menidir. Meni kıvamı yoğun bir birikintidir. Spermler ise içerisinde yer alır. Yoğun kıvamından ötürü sperm leke bırakan bir yapıya sahip olabilir. Özellikle günümüz şartlarında sperm lekesi nasıl çıkar sorusunu çok sık duymaya başladık. Yatakta, nevresim takımlarında, bazada ya da farklı bir yüzeyde oluşmuş olan sperm lekelerinin temizliği için uygulanabilecek bazı yollar olduğunu söylemeliyiz.

Bilhassa kurumuş sperm lekesi kokuya sebep olduğundan kumaş üzerinde, yani elbiselerde büyük bir sorun haline dönüşmüştür. Genel şartları bir araya getirildiğinde meni lekesi nasıl çıkar sorusuna verilebilecek yanıtlar temizlik yöntemlerine göre değişkenlik gösterebiliyor.

sperm-lekeleri-nasil-temizlenir-64119
Sperm Lekeleri Nasıl Temizlenir?

Sperm Lekesi Çıkar Mı?

Sperm lekesini çıkarmak için farklı yüzeylerde farklı yöntemler uygulayabilirsiniz. Çoğunlukla nevresim takımları ya da iç çamaşırları beyaz renkte olabileceğinden çamaşır suyuyla temizlik hem hijyen hem de temizlik yönünden sık başvurulan bir yoldur. Ancak renkli alanlarda maalesef çamaşır suyu kullanamayız. Haliyle farklı bir temizlik seçeneğine başvurmamız gerekir.

Kıyafette Sperm Lekesi Nasıl Çıkar?

Sperm lekesi gerek iç çamaşırında gerekse normal kıyafetlerde bulunabilir. Bunun bize iki farklı zararı vardır. Birincisi net olarak lekenin kıyafet üzerinde belli olmasını sağlayan katılaşma sürecidir. Sarı bir renge bürünen bu beyaz ve koyu sıvının anında temizlenmesi önerilir. Buna ek olarak ikinci problem ise kıyafetteki sperm lekesinin yaydığı kokudur.

Ciddi bir kokunun etrafa yayılmasını önlemek amacıyla lekenin kısa sürede temizlenmesi gerekir. Koyu bir sıvı olmasından ötürü temizliğe bu sıvıyı komple alarak başlayın. Islak olmayan bir bez ya da havlu peçete yardımıyla spermi silin. Spermi silmiş olsanız dahi meninin bıraktığı iz muhtemelen kıyafetinizde kalmış olacaktır.

Bezi ya da havluyu biraz nemlendirdikten sonra meni lekesinin üzerinden tekrar geçin. Bu lekenin yumuşamasını sağlayacağından temizliğini hızlandıracaktır. Sonraki adımda bezi sabunlu suyla yıkayarak temizlik için uygun forma getirin. Güzelce silerek meni izini yok ettikten sonra sabunlanan bölümü ıslattığınız bezle durulamaya başlayın. Eğer imkânınız varsa burada lekeli bölgeyi suyla yıkamanız ve durularken bol su kullanmanız daha yararlı olacaktır.

Yataktan Sperm Lekesi Nasıl Çıkar?

Yatağa bulaşan sperm lekesini arındırmak için doğrudan sabunlu bez kullanabilirsiniz. Tabi önceliği meniyi komple kuru bir bezle almak üzerine kurmalısınız. Ardından kolayca sabunlu bezle katı yüzeydeki meni izini yok edebilirsiniz.

Nevresimden Sperm Lekesi Nasıl Çıkar?

Nevresimlerin renk olarak beyaz olması tabi ki tesadüf değildir. Ülkemizde bu en yaygın renk seçimidir. Haliyle burada uygulayabileceğiniz en basit yöntem tıpkı iç çamaşırlarında olduğu gibi çamaşır suyudur. Çamaşır suyuyla nevresimlerin temizliğini sağlayabilir ve sperm lekelerinden sonsuza kadar kurtulabilirsiniz.

Çamaşır suyuna biraz yatırdıktan sonra kendiliğinden meni izinin yok olacağını görebilirsiniz. Fakat çamaşır suyuna yatırmadan evvel meniyi kuru bir bezle almanız önerilir.

Kurumuş Sperm Lekesi Nasıl Çıkar?

Aralarında en zoru kurumuş sperm lekesini temizlemektir. Gördüğünüz an müdahale ederseniz meni lekesini temizlemek sandığınızdan daha çabuk sonuç verecektir. Kurumuş meni temizlik açısından daha zor bir hal alacaktır. Yinede uygularken sabunlu ya da deterjanlı suyu bez yardımıyla uygulayabilirsiniz.

Bunu basite indirgemek için üzerinizden çıkararak ya da yatak örtüsündeyse yatak örtüsünü yataktan çıkararak uygulamanız önerilir.

Örneğin bir kabın ya da leğenin içerisine deterjanlı suyu hazırladıktan sonra içerisine bastırmak örnek olarak gösterilebilir. Genel anlamda beyaz bir elbisenin ya da nevresimin üzerindeyse deterjandan ziyade çamaşır suyu kurumuş meni izlerini silmekte en etkili yoldur.

Ardından normal yıkama metotlarını uygulayıp sonrasında durulama ve kurulama işlemlerini unutmamanız gerektiğini hatırlatalım. Hem lekenin arınması kokuyu bitireceğinden o rahatsız edici hissiyattan kurtulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap