Soğan Kokusu Elden Nasıl Çıkar?

Yemek yapmayı çok seviyor olsanız bile soğan soyduktan sonra ertesi gün dahi ellerinizde kalan kokudan dolayı Rahatsız olanlar insanlar arasında yer alıyorsunu..

Yemek yapmayı çok seviyor olsanız bile soğan soyduktan sonra ertesi gün dahi ellerinizde kalan kokudan dolayı Rahatsız olanlar insanlar arasında yer alıyorsunuz dur. Peki elinizde bulunan soğan kokusunu tam anlamıyla nasıl çıkartabilirsiniz

Tuz ile ovmak

Tuzlu soğuk su ile karıştırarak macunu haline getirdikten sonra Ellerinize sürün ve sonrasında durulama işlemini gerçekleştirin kokunun hızlı bir şekilde kaybolduğunu göreceksiniz. Aynı zamanda Bu karışım doğal bir yumuşatıcı görevi değil gördüğünden dolayı bu işlemlerden Sonra krem sürmeniz gerekiyor çünkü tuzlar elinizin kurumasına sebep verebilir.

Elleri domates suyunun içerisinde bekletme

Ellerinize ortalama 10 dakika kadar domates suyu içerisinde bekletirseniz elinize giren Soğan kokusu dair hiçbir şey koku olarak kalmayacaktır ellerinizi Domates suyuna çıkardıktan sonra kuvvetli bir sıvı sabun ile yıkama işlemini gerçekleştirin

Elleri metale sürmek

Soğan gibi kötü kokuya neden olan maddelerle çalışma yaptıktan sonra ellerinizi Mustafa sürerseniz koku yok olacaktır Çünkü Demir bir kaşık da aynı göreve bilir soğan içerisinde kokuya neden olan sürücü ile metal etkileşime girer ve nötr hale geri döner Bu sayede koku ortadan kaldırılır

Limon suyu kullanın

Ellerinizi limon suyu içerisinde yaklaşık 3 dakika kadar beklettiğiniz zaman kötü koku hızlıca ortadan kaybolacaktır Eğer limon yoksa sirkede kullanma işinize yarayacaktır.

Haşlanmış patates

Ellerde kalan soğan kokusundan kurtulmanın diğer önemli Yolları’nın başında haşlanmış patates ile elleri ovalamak gelmektedir buradaki puf noktaların başında Şunu hiçbir zaman unutmayın Eğer soğan kokusuna karşı önlem almak istiyorsanız soğanı saymaya başlamadan önce parmaklarınızı sirkeye batırın bu şekilde Soğan kokusu Ellerinize Hiçbir türlü sinmeyecektir.

Bu şekilde dikkatli çalışmalar gerçekleştirdiğiniz takdirde ellerimizde hiçbir zaman koku kalmayacak ve son derece rahat bir şekilde temizlik işlemlerini gerçekleştirmiş olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap