Sivrisinekler Neden LED Işığa Gelmez?

Sivrisinekler 25-26 derece gibi oda sıcaklıklarını tercih ederler. Sivrisinekler sessiz olan LED ışıklarına gelmez ve bu sayede siz de kurtulabilirsiniz.

Sivrisineklerin sürekli olarak ışığa yöneldiğini hepimiz bilmekteyiz Özellikle de yaz günlerinde ışıklı bir ortamda bulunuyorsanız lambaların etrafında gezinen sinekleri illaki görmüşsünüzdür. Sinekler enteresan bir şekilde led televizyonların üzerine koymakta ciddi anlamda problem yaşamaktadırlar Bu durumun temel sebeplerinin Şimdi size açıklayalım

Sivrisineklerin tercih etmiş olduğu sıcaklıklar

Sivrisinekler Ortalama olarak oda sıcaklığı olarak bilinen 26 derecede yaşarlar ve bu sayede çoğu alabilirler. Işıklar içerisinde ısı iletim yediğinden dolayı sivrisinekler için uygun ortam oluşmaz yaz aylarında aydınlatma seçeneği olarak led kullandığımızda Sivrisineklerin ortama gelmediğini görürsünüzSessiz aydınlatma
Let aydınlatmalar sessiz çalışırlar floresan ışıklarının çıkartmış olduğu yada vizelerden çıkan yüksek sesli al yada uğultular gibi ses bu ortaya çıkmaz bu sebeplerden ötürü sivrisinekler yaklaştığı zaman onu duyma ihtimaliniz daha fazla kolaylaşır ve ses çıkmadığı için sivrisinekler led televizyonların ya da ışıkların üzerine gitmezler.

İçeride ve dışarıda aydınlatma sistemleri.

Tek başına led aydınlatmalar Hem kapalı hem de açık mekanlarda bulunabiliyorlar Sivrisineklerin üzerine yaklaşmaması sizlerin daha rahat bir şekilde yaz aylarında işlerini görmesini sağlayacaktır.

Led Sokak aydınlatmaları

Almanya’da beyazı topluluklar sokaktaki aydınlatmaları led lambalarla değiştirilmesi için ciddi anlamda çalışma gösteriyorlar. Maliyeti düşük olması hem de çevresel sağlık sebeplerinden ötürü birçok insan led lambaları kullanıyorlar.

Karbondioksit çekimi

Sivrisinekler insan ve hayvanlardan yayılan karbondioksiti sıcaklığa çevirebiliyorlar fakat let aydınlatmalar diğer aydınlatmalar gibi karbondioksit sağladığından dolayı sivrisinekler üzerine gitmek istemiyor bu da sizi koruyan önemli sebeplerden bir diğeridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap