Sıvga İsminin Anlamı

sivga-isminin-anlami-96791

Şıvga İsminin Anlamı Nedir?

Çocuk sahibi olacaklarını öğrenen anne ve babalar daha bebeklerinin cinsiyetini öğrenmeden çocuklarına hangi ismi koyacakları düşünür ve heyecanlanır. Konulacak bu isimler için araştırmalar yapılır, Kur’an’da geçip geçmediğine ya da caiz olup olmadığına bakılır. Çocuklara isim koyarken anlamı da oldukça önemlidir. Şıvga isminin anlamı nedir? Ve Şıvga ismine dair merak edilenleri inceleyelim.

Şıvga isminin pek çok anlamı vardır. Şıvga ismi; taze fidan, körpe filiz anlamlarına gelir.

Şıvga ismi Kur’an’da yer almamaktadır. Çocuklara isim konulacağı zaman tek bir yerden anlamına bakılmamalıdır. Farklı yerlerde isme dair başka anlamlar yer alabilir.  Şıvga ismi Moğolca kökenli olup, Şıvga isminin TDK’deki anlamı ise; bulunmamaktadır.

Şıvga ismi Türkiye’de hiçbir kız bebeğe konulmamıştır. Kız bebeklere konulan isimler arasında Şıvga ismi Türkiye’de 49500. sıradadır. Şıvga isminin kız bebeklere konulma sayısı ise bir yıl içerisinde hiçbir artış göstermez.

Bebeklere konulan her ismin bir anlamı ve bu isimlerin kişilik analizi bulunur. Şıvga isminin kişilik analizi ise; oldukça fazla yetenekli kişiler olurlar. Kendilerine çok güvenirler ve kendisini beğenmiş yapıları vardır. İş birliği yapmayı, bir işe ortak girmeyi ve görev konusunda birilerine yardımcı olmayı çok severler. Zevklerine oldukça fazla düşkün olurlar. Vakitlerinin çoğunu gezmeye ve eğlenmeye ayırırlar. Hayal kurmayı çok severler ve bazen gerçekleri görmek istemeyen yapıları vardır.  

Şıvga isminin kader sayısı 8’dir . Kader sayısının 8 olmasının anlamı ise; yöneticilik ve liderlik yeteneklerine sahip olurlar. Organizasyonları başarıyla tamamlarlar. Oldukça güçlü bir karakterleri vardır. Adil olurlar ve hak yemekten korkarlar. Sonuç odaklı yaşarlar. Kararlı yapıları vardır. Maddi konuların yönetiminde başarı sahibi olurlar.

Şıvga isminin olumlu yönleri; merhametli ve vicdanlı olurlar. Sorumluluk aldıklarında üstesinden başarılı bir şekilde gelirler. Kendisine inanan ve güvenen yapıları vardır.

Şıvga isminin olumsuz yönleri ise; sorumluluk almaktan ve bir görev verilmesinden kaçarlar. Bazen bir şeylerle uğraşmak istemezler. Gezmeyi ve eğlenmeyi ne zaman yapacaklarını bilmezler ve bu durumu abartırlar. Çok hayalperestlerdir.

Şıvga ismine sahip olanların genel olarak fiziksel özelliği ise; hatları belirgin yüze sahip olurlar, dalgalı ve gür saçları vardır. Koyu renkli gözleri vardır. İnce ve kemikli ellere sahip olurlar.  

Şıvga isminin numerolojisi ise; Ş: yirmi üç, I: on iki, V: yirmi yedi, G: sekiz, A: bir şeklindedir. Bu sayıların toplamı ise 71 yapar.  

Her ismin kişilik analizi yapılabildiği gibi harf analizi de yapılmaktadır. Bunun sebebi her harfin bir gezegenle bağlantısı olduğu ve bu gezegenlerin kişinin karakter özelliğinde etkisi olmasıdır.  Şıvga isminin harf analizi; Ş: fazla üretken olmak ve güç,  I: hassas ve duygusal, V: içine dönük ve bazı zamanlarda umursamazlık, G: inatçı yapıya sahip olma, A: atılgan ve enerjik yapılı şeklinde yorumlanabilir.

Bebeklere isim konulurken konulacak isme yakın ve benzer nitelikte isimler de araştırılmaktadır. Bunu özellikle kardeşlerde görmemiz mümkündür.  Şıvga ismine benzer isimler erkek bebekler için; Şıvgın, Şınık ve Şıhamer isimleri bulunur. Kız bebekler için ise; Esma, Toyda ve Sema isimleri bulunur.

İsim konulacağı zaman anlamına, kişilik ve harf analizine dikkat edildiği gibi bu ismin konulmasının caiz olup olmadığına da bakmak gerekmektedir.  Şıvga ismi caiz mi? Sorusuna Şıvga isminin bebeklere konulmasında herhangi bir sakınca olmadığını söyleyebiliriz.

Bebeklere isim konulmadan önce o isme sahip ünlüler de dikkat çeker. Şıvga ismine sahip olan ünlüler yer almaz. Dizi veya filmlerde de Şıvga isimli bir karakter bulunmaz.

Sıvga isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Taze Sürgün, Filiz.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Moğolca
Kuran ‘da geçmiyor.

Sıvga ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Sıvga ismini kullanan bulunmamaktadır.
İstanbul’da Sıvga ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Sıvga ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Sıvga ismini kullanan bulunmamaktadır.

Sıvga isminin Türkiye sıralaması

Sıvga en çok kullanılan 13364. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 5465. isimdir.

Sıvga isminin Harf Analizi

Kişiye Sıvga ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

I : Hassas anlamını çağrıştırır, ı harfi olmazsa da olur.

V : Kendi içine dönük, umursamaz birini çağrıştırır, v harfinin çok bir etkisi yoktur.

G : İnatçı kişilik, gerginlik çağrıştırır, g harfinin olması iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Sıvga İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Sıvga ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Sıvga isminin anlamını gözden geçirin!

Sıvga İsminin Numerolojisi

Sıvga isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

S: yirmi iki
I: on bir
V: yirmi yedi
G: sekiz
A: bir
TOPLAM: 69

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap