Sipahi İsminin Anlamı

Sipahi İsminin Anlamı

Geçmişten gelen ve son derece tekili bir okunuşa sahip olan Sipahi isminin anlamı nedir? Pek çok anne ve baba yeni doğan bebekleri için çok daha etkili ve güzel isimler tercih etmek için anlamları hakkında detaylı araştırma yapmaktadırlar. Bundan dolayı Sipahi ismi okunuşu ile hem daha farklı olmakta hem de geçmişten günümüzde kadar gelen farklı bir isim olmaktadır. İsmin anlamı güzel dindar, biricik sevgili gibi etkili manaları içinde barındırmaktadır. Bunların yanı sıra n etkili anlamı olan Osmanlı İmparatorluğu sırasında tımar sahibi bir sınıf atlı asker anlamlarına gelmektedir.

Babalar tarafından farklı özellikleri taşıyan Sipahi ismi Farsça kökenli olmaktadır ve erkek çocuklar için çok daha uygundur. Kur’an- ı Kerim de geçmeyen Sipahi ismi caiz mi? Sipahi ismi caiz olmayan isimler arasında yer almakta ve sakıncalı isimler listesinde bulunmamaktadır. Ancak bu ismi tercih ederken daha detaylı bir inceleme ve araştırma yapılmasında fayda bulunmaktadır.

Erkek çocuklar için çok daha etkili bir yere sahip olan Sipahi isminin TDK’deki anlamı ise iki farklı şekilde incelenmektedir. Türk Dil Kurumu genel sözlük anlamı olarak Osmanlı zamanında tımar sahibi olan bir çeşit asker manalarına gelmektedir. Ayrıca tarih de yer alan anlamı ise topraklı süvariler olarak bilinmektedir. Sipahi ismi 6 harf ve 3 heceden oluşmaktadır. S harfi ile başlamakta ve i harfi ile sona ermektedir.

Çocukları için anne ve babalar hem anlamları hem de karakter özelliği son derece etkili olan isimleri koymayı tercih ederler. Bundan dolayı Sipahi isminin kişilik analizi anlamı ile birlikte çok fazla araştırılır. Olumlu yönleri planlı, mükemmelci, iş bitirici, kuralcı, doğal davranışları seven, mantıklı, tutumlu, işini çok fazla seven ve önemseyen özelliklerde olmasıdır. Ayrıca sözüne güvenilir, sorumluluk sahibi, kararlı, öncü, vasfa sahip, mesafeli, sabırlı, gelenekçi, yönetici, yalnız kalmayı sevene ve aşırı ilgiden hoşlanan kişilerdir. Olumsuz yönleri ise bağlanmak istemeyen, aşırı risk almaktan korkmayan, limitlerini zorlayan, aşırı hareketli, dağınık, detayları sevmeyen, çabuk inanan, abartıcı gibi özelliklere sahiptir. Bunların yanı sıra fiziksel özellikleri yuvarlak omuz, köşeli çene yapısı, düz kalçalı, kalın ve gür saçlar en önemli özellikleri arasında yer almaktadır. Bunların dışında kısık bir ses tonuna sahip olan özellikleri bulunmaktadır.

Çok nadir görülen isimler arasında yer alan Sipahi isminin harf analizi bakımından çok daha etkili özelliklere sahiptir. S; hırs, üretken ve entrikacı kişiliklerin harftir. İ; kırılgan ve ince ruhun sembolü olup detaycıdır. P; kendinden emin olmayı çağrıştırmaktadır. A; atılgan, enerjik, gururlu ve lider olma vasfın bulunur. H; lider olma arzusu temsilcisi olan harftir ve gelenekçi, sakin bir kişiliği vardır. İ; hassas ve duygusal anlamlarına gelir.

Genel olarak çok daha narin kullanılan bir isim olmasına rağmen Sipahi ismine benzer isimler çok daha fazla tercih edilmektedir. Sipas, Siper, Magi, Ferahi, Selahi, Dahi, Rahi gibi pek çok farklı benzer isimler bulunmaktadır. Ayrıca isime uyumlu olan kız isimler ise Sipar, Sipas, Selvi, Selbi, Sürmeli, Sitti gibi farklı özellikleri taşıyan isimler yer almaktadır.

Son derece etkili bir isim olarak bilinen ve çok daha farklı anlamları taşıyan Sipahi isminde sahip olan ünlüler olarak kimse bulunmamaktadır. Ancak soy adı Sipahi olan ve son derece önemli bir yere sahip olan Türk Sanat Müziği sanatçısı Nesrin Sipahi bulunmaktadır. Dizi ve filmlerde rol alan sanatçılar tarafından pek çok kez Sipahi ismi kullanılmıştır.

sipahi-isminin-anlami-8543
Sipahi İsminin Anlamı

Sipahi isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Güzel Dindar.
  • 2 – Biricik Sevgili
  • 3 – Osmanlı İmpa-ratorluğu’nda tımar sahibi bir sınıf atlı asker

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Farsça
Söylenişi: sipa:hi
Kuran ‘da geçmiyor.

Sipahi ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Sipahi ismini kullanan 19 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Sipahi ismini kullanan 7 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Sipahi ismini kullanan 1 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Sipahi ismini kullanan 1 kişi bulunmaktadır.

Sipahi isminin Türkiye sıralaması

Sipahi en çok kullanılan 9045. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 4593. isimdir.

Sipahi ismini kullananların sayısı, son bir yılda artış göstermemiştir.

Sipahi isminin Harf Analizi

Kişiye Sipahi ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

P : Kendinden emin birini çağrıştırır,olabilir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

H : Sakin ve durağan anlamı uyandırılır,olmazsa da olur.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

Sipahi İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Sipahi ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Sipahi isminin anlamını gözden geçirin!

Sipahi İsminin Numerolojisi

Sipahi isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

S: yirmi iki
İ: on iki
P: yirmi
A: bir
H: on
İ: on iki
TOPLAM: 77

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap