Sine İsminin Anlamı

Sine İsmi

Sine İsminin Anlamı Yeni bir bebeği olacak olan ebeveynler tarafından tercih edilmek istenen isimlerin anlamları merak edilmektedir. Bu isimlerden bir tanesi de Sine olmaktadır. Sine isminin anlamı nedir? sorusu üzerine araştırmalar gerçekleştirilir. Açıklanacak olursa; Neşeli ve sevinçli olan, memnun anlamlarını ifade etmektedir. Ayrıca bu ismin anlamı, gönül ve yürek olarak da açıklanmaktadır. İç derinlik olarak da ifade edilir. Tüm bu tanımların yanında Arapçada ise, uykuya dalma başlangıcı ve uyuklama şeklinde açıklanır. Yani uyku ve uyanıklık arasında bir durumdur.

Sine TDK’deki anlamı ise, göğüs, iç, bağır, yürek, gönül olmaktadır. Bu ismin kökeni ise Farsçaya dayanmaktadır. Ayrıca isme cinsiyet açısından bakıldığında, kadınlarda kullanıldığı belirtilmektedir. Toplumumuzda bir ismin Kur’an’da geçip geçmediği de araştırılan konular arasında yer alır. Bu noktada Sine ismi, Kur’an’da geçen bir isimdir. Anlamı ise, uyuklama hâli olarak belirtilir.

Sine İsminin Anlamı
Sine İsminin Anlamı

İsimlerin kişilik analizi de, merak edilen konular arasında yer almaktadır. Sine isminin kişilik analizi, açıklanacak olursa, şu şekilde belirtilebilir; Alımlı ve çekici bir yapıları bulunmaktadır. Ayrıca herkesle dost olabilen bir yapıya sahip olup, eğlenceli kişilikleri de mevcuttur. İnsanlar tarafından çabuk sevilebilirler. Samimi bir yapıları bulunsa da, çok fazla kişi ile samimiyet kurmamaktadırlar. Sabit bir fikirleri yoktur. Zaman içerisinde düşünceleri değişebilir. Konuşkan bir yapıya sahip olabilmektedir. Ayrıca bazı durumlarda insanların kalbini kırabilirler.

Bu isme sahip kişilerin olumlu özellikleri ise; Çekincesi olmayan ve arkadaş canlısı olmalarıdır. Hedeflerinin peşinden koşmayı severler. Ayrıca sıcakkanlı, özgürlükçü ve dışa dönük bir yapıları bulunur. Küçük şeylerden mutlu olabilmektedirler. Aktif ve maceracı özellikleri bulunur. Bu isme sahip kişiler sempatik ve şakacı olabilmektedir. Hoşgörülü, neşeli ve iyimser bir yapıları bulunmaktadır.

Sine isminin olumsuz özellikleri ise; Duygularını bastıran bir yapıda olunmasıdır. Ayrıca asla vazgeçmeyen bir kişiliğe de sahip olmaktadırlar. Bazı durumlarda kolayca incinebilir ve yıkıcı olabilir. Ayrıca kuşku gibi pek çok duyguyu içerisinde barındırmaktadır.

Araştırılan konulardan bir tanesi de sine ismine sahip kişilerin fiziksel özellikleridir. Açıklanacak olursa; Dalgalı saçları bulunur. Saç tipi gür ve kalın olmaktadır. Yüzü açık ve geniş bir şekilde olmaktadır. Tüm bunların yanında sağlıklı bir vücut yapısı bulunur. Alın yapısı ise, düz ve geniş bir yapıdadır. Eğri kaşları bulunur ve büyük, yuvarlak gözlere sahiptirler. Enerjik yapıları, duruşlarına da etki eder.

İsimlere ait harf analizleri de oldukça merak edilmektedir. Sine isminin harf analizi, şu şekilde belirtilebilir; S: Hayalperest bir kişiliğe sahip kişileri çağrıştırmaktadır. İ: Duygusal ve kırılgan bir yapıya sahip olunmaktadır. N:  Sağduyulu bir özelliğe sahip olan kişilerdir. E: Her türlü sıkıntıdan kurtulabilmek için mücadeleci bir özelliği bulunan kişilere çağrışım yapmaktadır.

Sine ismine ait merak edilen pek çok konu bulunur. Bu konulardan bir tanesi de Sine ismine benzer olan isimler olmaktadır. Benzer olan isimler açıklanacak olursa; Esin, İsen, Nise, Sinem, Sinejan, Tahsine, Muhsine, Şahsine, Sinemis, Gülsinem, Sineris, Sinemyis olarak belirtilir. Sine ismine benzer erkek isimleri ise; Esiner, Sinan, Sahabe, Seciye, Singin, Sina, Sinan şeklinde sıralanabilir.

Sine isminin caiz olup olmadığı da araştırılmaktadır. Bu noktada sine ismi caiz mi sorusunun cevabı verilecek olursa, Sine ismi sakıncalı olan ve caiz olmayan isim listesinde yer almamaktadır. Bu ismi kullanmak isteyen kişiler, anlamını detaylıca öğrenerek tercih edebilirler.

Ülkemizde sine ismine sahip olan ünlüler de araştırılan konular arasında yerini alır. Bu konu hakkında açıklama yapılacak olursa; Sine ismine sahip bir ünlü bulunmamaktadır.

Sine isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 4 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Neşeli, sevinçli, memnun
  • 2 – Göğüs.
  • 3 – Gönül, Yürek. İç Derinlik.
  • 4 – Uyuklama, uykuya dalma başlangıcı. Uyku ile uyanıklık arası. (Arapça)

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Farsça
Söylenişi: si:ne
Kuran ‘da geçiyor.

Sine ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Sine ismini kullanan 406 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Sine ismini kullanan 118 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Sine ismini kullanan 40 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Sine ismini kullanan 31 kişi bulunmaktadır.

Sine isminin Türkiye sıralaması

Sine en çok kullanılan 4026. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 1765. isimdir.

Sine ismini kullananların sayısı, son bir yılda 1 kişi artmıştır.

Sine isminin Harf Analizi

Kişiye Sine ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

Sine İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Sine ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Sine isminin anlamını gözden geçirin!

Sine İsminin Numerolojisi

Sine isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

S: yirmi iki
İ: on iki
N: on yedi
E: altı
TOPLAM: 57

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap