Simurg İsminin Anlamı

Simurg İsminin Anlamı Nedir?

Bir konuşma esnasında, bir kitapta veya televizyonda duymadığınız bir kelimeye rastlarsanız, o kelimenin anlamını öğrenmek için bir arama motoruna erişebilirsiniz. Bu bağlamda Simurg kelimesinin anlamı da araştırılmaktadır. Peki Simurg isminin anlamı nedir? Simurg, ana kuşu veya masal kuşu anlamında kullanılmaktadır.

Daha sonra Simurg isminin TDK’deki anlamı nedir? bunu araştıralım. TDK’deki anlamı Anka demektir. Simurg ismi erkekler tarafından kullanılmaktadır. Kökeni ise farsçadır.

Bu açıklamalardan sonra Simurg isminin kişilik analizi nedir? bunu açıklayacağız. Simurgh adlı kişiler genel olarak tiyatro, oyunculuk, yazma ve şarkı söyleme gibi kendilerini yaratma ve ifade etme durumunda yoğun bir içsel ihtiyaç duyarlar. Güzellikleri evlerinde ve çalışma yerlerinde de ararlar. Bu isimde insanlar tutkulu, şefkatli, sezgisel, romantik ve duygusal bir kişiliğe sahiptir. Genellikle insan, geniş ve cömerttirler ve insanlığa hizmet edebilecek bir kariyeri tercih ederler. Çok şefkatli ve cömert oldukları için empoze edilebilirler. Çabucak aşık olurlar ve romantik olurlar, ancak kolayca incinirler ve bazen çabucak sinirlenirler. Bütün duyguları çok güçlü hissederler, bir hevesle sinirlenebilirler ama kibirli değillerdir. Duygularını gizlemezler, bu nedenle sanatsal yetenekleri çok gelişmiştir ve başkaları tarafından çok fazla domine edilirler. Pürüzsüz bir görünüme, uzun, dolgun bir yüze, açık kahverengi saçlı, uzun, düzgün yüz hatlarına, uzun ve  ince bir boyuna ve ince, oluklu bir çeneye sahiptir.

Simurg isminin kişilik analizini açıkladıktan sonra şimdi de Simurg isminin harf analizini inceleyeceğiz. Buna göre Simurg isminin harf analizi aşağıdaki gibidir:

S: Kendine güvenen bir kişiliğe sahipsiniz ve kararınızın arkasında durabilirsiniz. Ayrıca her konuda profesyonel kararlar alabilmeniz, her zaman doğru sonuçları almanızı sağlar.

İ: İyi planlanmış ve programlanmış kişiliğiniz sayesinde kariyerinizde her zaman iyi bir konuma geleceksiniz. Üstelik nazik tavrınız sayesinde yeni ortama hızla uyum sağlayabilir ve herkes tarafından sevilebilirsiniz.

M: Sosyal kişiliği sayesinde yeni arkadaşlarla kolayca sohbet edebilirsiniz. Ancak geniş kapasitenizle en yüksek kariyer seviyesine kolayca ulaşabilirsiniz.

U: Riski seversin. Hem işte hem de diğer konularda  risk almaktan asla çekinmiyorsunuz. Her şey risk almak ve başarılı olmak için iyi bir zekaya sahip olmakla ilgilidir.

R: Çevrenizdeki insanların size saygı duymasını sağlayan dengeli ve uyumlu bir kişilik. Neşeli kişiliğinizle en mutsuz insanları bile kolayca güldürebilirsiniz.

G: Kendine güvenen bir kişilik ile her zaman  sağlam bir adım attınız ve hayatınızı ileriye taşıma hedefini belirlediniz. Hayatı elinize alıp kaderin yolunu takip etmek sizin yeriniz değil. Sen yaratmayı sevenlerdensin.

Simurg adlı harflerin ve alfabedeki karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, adınızın numeroloji numarasını gösterir. Bu ismin numeroloji aşağıdaki gibidir:

S: 22

İ: 12

M: 16

U: 25

R: 21

G: 8

Toplam: 104

Bundan sonra Simurg ismine benzer isimler nelerdir? bunu açıklayacağız. Bu isimler; Simavi, Simnar, Simuzer, Simge, Simay, Sima, Simin gibi değişik farklı isimler Simurg ismine benzer isimler arasında yer alır.

Daha sonra Simurg ismi caiz mi? sorusuna göz atacağız. Simurg ismi Kuran’da geçmemektedir. Ancak bu ismin kullanılmasında dinen bir sakıncası yoktur. Bu yüzden Simurg ismi kullanılması caizdir. Fakat sizde bu ismi kullanırken yine de bir araştırmanızda fayda vardır.

Yazımızın bu son bölümünde ise Simurg ismine sahip ünlüler var mı? olacaktır. Bu isim Türkiye’de çok nadir kullanılan bir isimdir. Ayrıca dizi ve filmlerde de pek geçmemektedir. Bu yüzden bu ismi kullanan ünlü yoktur.

simurg-isminin-anlami-44875
Simurg İsminin Anlamı

Simurg isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Anka Kuşu, Masal Kuşu.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Farsça
Kuran ‘da geçmiyor.

Simurg ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Simurg ismini kullanan 6 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Simurg ismini kullanan 1 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Simurg ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Simurg ismini kullanan bulunmamaktadır.

Simurg isminin Türkiye sıralaması

Simurg en çok kullanılan 10621. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 5541. isimdir.

Simurg ismini kullananların sayısı, son bir yılda 1 kişi artmıştır.

Simurg isminin Harf Analizi

Kişiye Simurg ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

G : İnatçı kişilik, gerginlik çağrıştırır, g harfinin olması iyidir.

Simurg İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Simurg ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Simurg isminin anlamını gözden geçirin!

Simurg İsminin Numerolojisi

Simurg isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

S: yirmi iki
İ: on iki
M: on altı
U: yirmi beş
R: yirmi bir
G: sekiz
TOPLAM: 104

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap