Simit Nasıl Saklanır?

simit-nasil-saklanir-96480

Simit Nasıl Saklanır?   Yiyeceklerinizi Taze bir şekilde saklayabilmek için uygulamamız gereken birden fazla metot bulunmaktadır. Tüketim fazlası olarak e..

Simit Nasıl Saklanır?

Yiyeceklerinizi Taze bir şekilde saklayabilmek için uygulamamız gereken birden fazla metot bulunmaktadır. Tüketim fazlası olarak elinizde kalmış olan ekmek simit ya da benzeri unlu gıdaların bir kaç gün taze kalması için uygulayabileceğiniz belli başlı metotlar bulunuyor.

Basit yöntem ertesi gün o yiyeceği tüketirken taze olmasını isteyeceğiniz için uygulamamız gereken yöntemler den birincisi havasız bir şekilde bir poşet içerisinde saklamaktır. Fakat fırından çıktığı gibi olmayacağından dolayı simitleri taze tutmanın başka metotlarını uygulamanız gerekecektir

Simit nasıl saklanır ?

Kışın elde edemeyeceğiniz düşündüğünüz sebzeler ve diğer gıda maddeleri nasıl saklamıyorsa simit için de aynı metodu uygulayabilirsiniz. Kış meyvelerinin yazın bulamayacağınız için fazlaca alıp buzlukta şoklama yöntemi ile saklarsınız simit için de aynı yöntem geçerli olabilir.

Buzluktan yiyeceklerinizi muhafaza etme oldukça uzun yıllardan bugüne kadar gelmiş muhafaza yöntemleri arasında bu kullanılmaktadır. B tüketeceğiniz Ben daha fazla simit aldıysanız kısa zaman içerisinde tüketen yiyeceksiniz ve bayatlamasın istemiyorsanız Buzdolabında buzluk bölümüne kaldırabilirsiniz.

Buzlukta simitler daha diri ve Taze bir şekilde kalabilir bu şekilde daha uzun süre taze kalmış olurlar. Daha fazla yiyecek ya da daha fazla Uzun sürede muhafaza etmek istiyorsanız kullanacağınız derin dondurucular sizler için uygun saklama alanlarıdır.

Simit saklarken dikkat etmeniz gereken en önemli unsur bütün halde buzdolabına atmamanız gerektiği konusudur Çünkü simit bütün olarak buzluğun içerisine atarsanız etrafında buz tabakası oluşacağını dan dolayı dışarı çıkardığınızda çözülmesi zaman olacaktır.

Bu sebeplerden dolayı simidi dilimler halinde buzdolabına buzdolabı poşetleri içerisinde ağızda hava almayacak şekilde saklarsınız daha uzun süre tazeliğini koruyabilirler ve dışarı çıkartıldığında daha çabuk çözünebilirler.

Tüketmek İstediğiniz zaman Buzluktan çıkarılan yiyecekleri tüketmek için çok fazla bir uğraş yapmanıza gerek yoktur. Buzluktan çıktıktan sonra yaklaşık 2 saat dışarıda çözülmesini bekleyin.

Simitleri fırına attığınızda sıcak sıcak tüketebilirsiniz bu şekilde fazla almış olduğunuz simitlerin israf olmasını da engellemiş olursunuz. Simittin bu şekilde bozulmasın engellersiniz ve bir saat içerisinde tekrardan Sıcak ve taze bir şekilde tüketilmesini sağlayabilirsiniz. Buzluktan çıktıktan sonra tekrar buzluğa koymamanız gereklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap