Sıla İsminin Anlamı

Sıla İsmi

Sıla İsminin Anlamı Yeni doğacak çocuklarına farklı isimler koymak isteyen anne babalar gece gündüz demeden isim araştırması yaparlar. Yüzlerce ve binlerce seçenek arasından hangisini seçeceğini bilemeyen ebeveynler, kimi zaman kararsızlık yaşarlar. Çocuğa uygun isim bulmanın ilk adımı cinsiyetini öğrenmektir. Cinsiyeti öğrenilen çocuğa ona göre isim konulabilir. Bunun yanı sıra her iki cinsiyet için de kullanılan isimler bulunmaktadır.

Sıla bu isimlerden biridir. Her iki cinsiyete de koyulabilen bu isim, Sıla isminin anlamı nedir? diye merak edenleri arttırmıştır. Sıla isminin dört farklı anlamı bulunmaktadır. Bunlardan ilki doğup büyüdüğü yere gidip yakınları olan kimselerle buluşmadır. Bu anlamı her iki cinsiyet için kullanılan ismin anlamıdır.

Sıla İsminin Anlamı
Sıla İsminin Anlamı

Sıla isminin dört anlamının ikincisi adak ayı, diğeri Akıncı Türk’tür. Son olarak Sıla isminin anlamı arasında dördüncü anlama geldiğimizde varma, kavuşma şeklinde tanımlanır.

Bu ismin cinsiyeti kızdır. Kökeni Arapça olan bu ismin Kuran’da geçip geçmediği merak edilir. Kaynaklara bakıldığında Sıla ismini Kuran’da geçmediği görülür. Bundan dolayı Sıla ismi Kuran’da geçiyor mu diye soranlara cevabımız hayır olacaktır.

TDK genel Türkçe sözlüğüne bakıldığında bu ismin gurbetteki kişinin özlediği yer, ayrı kalınan yere veya yakınlarına kavuşma anlamı taşıdığı görülür. Genel Türkçe lügatinde ise bağış, şairlere verilen bahşiş, memleket ve yakınları ziyaret etme manasına gelebilmektedir.

Türkiye’de Sıla ismine sahip 59.324 kişi bulunur. İstanbul şehrinde 9.264, Ankara’da 5341 ve İzmir’de 3.927 kişi Sıla ismini kullanmaktadır.

Sıla simi en çok kullanılan isimler arasında 283. sırada yer alır. Kız isimleri arasında bu sayı 148’dir. Sıla ismi oldukça güzel anlamları dolayısı ile birçok kişide görülür. Son bir yılda Sıla isminin artış oranı 581’dir.

İsimler karakter özelliklerini yansıtırlar. Bundan dolayı Sıla isminin analizi incelendiğinde bu kişilerin iradelerinin güçlü olduğu görülür. Bu isme sahip kişiler amaçlar üzerinde motive edici güce sahiptirler. Detaylardan hoşlanmayan bu insanlar, detaylara takılırlarsa amaçlarından uzaklaşabilirler. Bu kişilerin kendi çıkarları başkaları ile çatışırsa uyuşmazlık olabilir. Bu durum dostları düşmana çevirebilmektedir.  

Kendine güveni ve cesareti yüksek olan bu kişiler çok para kazanıp rahat harcamaya meyilli kişilik yapısındadır. Özel hayatlarında kıskanç, tutkulu ve sahiplenici olabilmektedirler. Bu isme sahip kişilerin olumlu özelliklerine baktığımızda kendine güvenli ve rekabetten korkmayan yapıları dikkat çeker. Cesur, mert, risk almaktan korkmayan, hızlı öğrenen, yenilikleri seven, samimi ve lider ruhludurlar. Atılgan, cömert ve güçlü karakterleri sayesinde problemleri kolayca çözebilmektedirler.

 Bu kişilerin olumsuz yönlerine baktığımızda karamsar olduklarını görürüz. Kolay etki altında kalmaları ve disipline uymakta zorlanmaları hayatlarında sorunlar yaratabilir. Kırılgan ve hassas olan bu kişiler zora gelemezler.

Bu isme sahip olan kişilerin fiziksel özelliklerinde atletik yapıları dikkat çekmektedir. Kaf şekli uzun ve üçgenimsi olan bu kimselerin omuzları geniştir. Keskin ve güçlü yüz hatları ile etrafındakilerin ilgilerini çeken bu kişilerin ince dudaklı, geniş alınlı ve gür saçları öne çıkar.

Sıla ismindeki harflerin ifade ettiği anlamlara baktığımızda s harfinin hayalperest kişiliği temsil ettiğini görürüz. I harfi hassaslığı, l harfi sanatsal yeteneği, a harfi atılgan ve enerjik yapıyı temsil eder.

Sıla Türkoğlu, Sıla Gençoğlu, Sıla Şahin ve şarkıcı Sıla, Sıla ismine sahip ünlüler arasında yer almaktadır. Sıla isminin kişilere konmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Sıla isminin dinen caiz isimler arasında yer almaktadır.

Sıla ismi ile uyumlu erkek isimleri arasında Sefa, Safa, Seyda, Süha yer almaktadır. Sıla ismi ile kullanılabilecek isimler Şevval, Kevser, Irmak ve Ümmü olabilir.

Sıla isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 4 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Doğup Büyüdüğü Yere Gidip Ayrı Kaldığı Yakınlarına Kavuşma. – Erkek Ve Kadın Adı Olarak Kullanılır.
  • 2 – Adak Ayı
  • 3 – Su Gibi Akıp Gider Durumdaki Türk, Akıncı Türk
  • 4 – Varma, ulaşma, kavuşma

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Sıla ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Sıla ismini kullanan 59.324 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Sıla ismini kullanan 9.264 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Sıla ismini kullanan 5.341 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Sıla ismini kullanan 3.927 kişi bulunmaktadır.

Sıla isminin Türkiye sıralaması

Sıla en çok kullanılan 283. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 148. isimdir.

Sıla ismini kullananların sayısı, son bir yılda 581 kişi artmıştır.

Aşağıdaki grafik, Sıla isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen kız isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Sıla isminin Harf Analizi

Kişiye Sıla ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

I : Hassas anlamını çağrıştırır, ı harfi olmazsa da olur.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Sıla İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Sıla ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Sıla isminin anlamını gözden geçirin!

Sıla İsminin Numerolojisi

Sıla isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

S: yirmi iki
I: on bir
L: on beş
A: bir
TOPLAM: 49

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap