Sıkılma Sözleri

Sıkılma Sözleri

Sıkılma Sözleri Gündelik yaşamda sürekli tekrarlanan her iş canımızı sıkabilir. Sürekli evde olmak veya sürekli aynı işe gitmek, aynı yemekleri yemek, aynı yerleri gezmek gibi art arda hiçbir değişiklik olmayan zamanlarda bu durumlar çok sıkıcı bir hal alır. Mecbur kaldığımız her durumda örneğin işimizi değiştiremeyip sürekli aynı işe mecburiyet dolayısıyla gitmek zorundayken aynı iş için her gün uyanmak, her işe gittiğimizde aynı işi yapmak oldukça sıkıcı gelebilir. Sadece işe giden insanlar için değil tüm bireyler için sıkıcı durumlar mevcuttur. Özellikle genç yaşta olan çocuklar ev içinde annelerine sıkılma sözleri söyleyerek bunalımlarını vurgularlar.

Sıkıldığımız anlarda sevdiklerimizle vakit geçirmek güzel sözler söylemek biraz olsun sıkıcı ruh halinden uzaklaşmamızı sağlayabilir. Sıkılmamak için yaptığımız her şeye, güne ve her işe karşı sabırlı olmak ve canımızı sıkan durumlarda çözüm üretmek gerekir. Yaşadığımız her gün için şükretmemiz gerekir ki her günümüzden ders çıkarabilelim. Geçen günlerde kişisel gelişimimize katkı sağlayacak aktiviteler yapmalı ve yeniliğe açık olarak kendimizi geliştirmeliyiz.

Sıkılma Sözleri

Sıkılma Sözleri

Sıkılmaktan bile çok sıkıldım.

Sıkılıyorum diye mesaj atarken dikkat etmek lazım “l” harflerine…

Can sıkıntısı dünyaya tembellikle birlikte gelmiştir.

Bir buçuk saattir portmantonun aynasında kendimi seyrediyorum ve sıkıldım.

İnsanın aklı çoğaldıkça can sıkıntısı artar. Dostoyevski

Aslında kendinden sıkılır insan. O yüzden de hiçbir şey ona tat vermez, her şeyden sıkılmış olur.

Çok sıkıcı öyle sıkılıyorum ki anlatamam her şeyden kendimden bile sıkıldım artık.

İnsan geride bıraktıklarını özler, sahip olduğundan sıkılır, ulaşamadığına tutulur. Ve ulaşılmaz olan hep aşk olur.

Can sıkıntısı yapacak bir şey olmamasının değil, uğrunda yaşanacak bir şey olmamasının sonucudur.

Çekip gitmek istemenin en önemli nedenidir. Her şeyi bırakıp gitmek, sıkıntıyı yok etmek. Tabii mümkünse.

Özgür ve mutlu yaşamak için can sıkıntısını feda etmelisin. Bu her zaman kolay bir fedakârlık olmaz.

Genç. Ama her şeyi yaşamış da, artık hiçbir şeye aldırmıyor gibi bir tutum içinde. Gelişigüzel alıyor yaşamı. Sıkılıyor. Sıkılan erkekleri de hiç sevmem.

Öss sonrası yaz tatilidir. Hiçbir şeyden sorumlu olmama hissinin verdiği sıkkınlıkla yaptığınız hiçbir atraksiyondan zevk almazsınız.

İnsanlardan sıkılırsın işten sıkılırsın okuldan sıkılırsın ödevlerden sıkılırsın sunum hazırlamaktan sıkılırsın evden sıkılırsın sokaklardan sıkılırsın konuşmaktan sıkılırsın dinlemekten sıkılırsın susulmaktan sıkılırsın gidenin ardından bakmaktan sıkılırsın. Aslında kendinden sıkılmaktır işin özü. Ve ne acı ki şu an içinde bulunduğum durum.

Adam sevgilim bugünlerde çıkabilecek miyiz? Hayır, hazırlanman birkaç yıl daha sürecekse bu kıyafetle çıkmayalım. Kadın neden? Adam moda değişecek hayatım. Ya da en azından mevsim değişecek, yazlık kıyafetlerle üşümeyelim diyorum.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Bizden Haberdar Ol